Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Board Statistics
Totals Averages
Posts: 66,561
Threads: 3,130
Members: 230
Posts per day: 15.51
Threads per day: 0.73
Members per day: 0.05
Posts per member: 289.4
Threads per member: 13.61
Replies per thread: 20.27
General
Newest Member: jenzshtolzea981
Members who have posted: 76.52%
Today's top poster: Nobody (0 posts)
Most popular forum: Политика (37,206 posts, 1,527 threads)
Top referrer: Вовата (2 referrals)

Most Popular...
Most Replied To Threads Most Viewed Threads
Билатерални односи: Македонија - Бугарија (1,380 replies)
Хайде тука за историята на езиците! (1,181 replies)
Србизмите во македонскиот литературен јазик (1,092 replies)
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе (1,068 replies)
Л У С Т Р А Ц И Ј А ! ! ! (1,039 replies)
ОПШТИ ИСТОРИСКИ МУАБЕТИ (932 replies)
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство? (883 replies)
Македонските медии за България (858 replies)
МАКЕДОНСКИ МЕДИУМИ ? (660 replies)
Македонска-Бугарска врска од Самоил до преродбата. (606 replies)
Енциклопедија на МАНУ - аргументи и факти (527 replies)
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (517 replies)
ОД ВМРО преку ВМРО СДРМА -ПРАВДА до ВМРО ДПМНЕ (459 replies)
А1 затворена!!!!!!!!! (444 replies)
Виктор Цветаноски Македонско-бугарски историски контроверзии (424 replies)
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе (1,244,510 views)
Билатерални односи: Македонија - Бугарија (1,225,059 views)
Србизмите во македонскиот литературен јазик (1,073,523 views)
Л У С Т Р А Ц И Ј А ! ! ! (1,062,120 views)
Хайде тука за историята на езиците! (1,003,328 views)
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство? (898,989 views)
ОПШТИ ИСТОРИСКИ МУАБЕТИ (669,090 views)
ОД ВМРО преку ВМРО СДРМА -ПРАВДА до ВМРО ДПМНЕ (638,215 views)
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (635,610 views)
Македонските медии за България (591,657 views)
Македонска-Бугарска врска од Самоил до преродбата. (589,363 views)
Енциклопедија на МАНУ - аргументи и факти (562,336 views)
МАКЕДОНСКИ МЕДИУМИ ? (557,913 views)
Виктор Цветаноски Македонско-бугарски историски контроверзии (490,237 views)
В Македония не са живеле антични македонци, а пайноци (473,469 views)