Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Poll: ДАЛИ БИ ПОДРЖАЛЕ БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ
This poll is closed.
1. ДА
50.00%
5 50.00%
2. НЕ
50.00%
5 50.00%
Total 10 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.38 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ОВОЈ ПАТ ЗА МЕНЕ И МАКЕДОНИЈА
Author Message
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#21

(01-04-2011, 02:53 AM)acko Wrote: Ти си знаеш Наци, само што вака полека ќе станеш српски националист, а не македонски... Icon_razz

Па, нели е обожавател на Јуѓе Грујовиќ. Значи на пола пат до таму е!
Music3
01-04-2011, 02:56 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#22

(01-04-2011, 02:53 AM)acko Wrote: Ти си знаеш Наци, само што вака полека ќе станеш српски националист, а не македонски... Icon_razzПа тој е веке српски националист, нели Грујовисти се веселат на Цеца Арканица на девет југовиќа Sm_bigeekSm_bigeekPosPosPosScaredScaredNesumjasNesumjas
01-04-2011, 02:56 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#23

(01-04-2011, 02:54 AM)NACIONALIST Wrote: Pa ti si veke stanat srboman, so podrskata na ROSAVIOT za staronov premier na Makedonija, samo ne ke go gledas toj film ni na son ni na jave

Наци, јас не го имам рошавиот на аватар, ти имаш српски пароли... Јас не подржувам партија на чии свечености се пеат песни за српски херои, ја не подржувам партија чии градоначалници ја доведуваат ’српката мајка’ да им пее... Ти си за таа партија... Icon_razz

01-04-2011, 02:58 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#24

(01-04-2011, 02:58 AM)acko Wrote:
(01-04-2011, 02:54 AM)NACIONALIST Wrote: Pa ti si veke stanat srboman, so podrskata na ROSAVIOT za staronov premier na Makedonija, samo ne ke go gledas toj film ni na son ni na jave

Наци, јас не го немам рошавиот на аватар, ти имаш српски пароли... Јас не подржувам партија на чии свечености се пеат песни за српски херои, ја не подржувам партија чии градоначалници ја доведуваат ’српката мајка’ да им пее... Ти си за таа партија... Icon_razz

Se_klanjamSe_klanjamSe_klanjam
01-04-2011, 02:59 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#25

(01-04-2011, 02:56 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(01-04-2011, 02:53 AM)acko Wrote: Ти си знаеш Наци, само што вака полека ќе станеш српски националист, а не македонски... Icon_razzПа тој е веке српски националист, нели Грујовисти се веселат на Цеца Арканица на девет југовиќа Sm_bigeekSm_bigeekPosPosPosScaredScaredNesumjasNesumjas


Abe da ti kazam pravo i jas bi se veselel co ceca zosto da ne, dobra riba e,
P.S. A da ti kazam pravo Jordane, ti ne mozis mene da me nareces srpski nacionalist, a jas tebe mozam so seto pravo, zatoa sto ti poteknuvas od najsrbomanskiot grad vo Makedonija kade 90% se srbomani, pa taka da nemoj ti mene da me narekuvas srpski nacionalist, jas sum Makedonski Nacionalst poteknuvam od nacionalisticko komutsko i vojvodsko mesto, taka ne ti drzi tezata sto mi e prepisuvas.

(This post was last modified: 01-04-2011, 03:01 AM by NACIONALIST.)
01-04-2011, 02:59 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#26

(01-04-2011, 02:59 AM)NACIONALIST Wrote:
(01-04-2011, 02:56 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(01-04-2011, 02:53 AM)acko Wrote: Ти си знаеш Наци, само што вака полека ќе станеш српски националист, а не македонски... Icon_razzПа тој е веке српски националист, нели Грујовисти се веселат на Цеца Арканица на девет југовиќа Sm_bigeekSm_bigeekPosPosPosScaredScaredNesumjasNesumjas


Abe da ti kazam pravo i jas bi se veselel co ceca zosto da ne, dobra riba e,


Така бре Наци , што сака Грујо тоа сакте и вие. До вчера се лутеше Наци на тие што слушаа српска музика, сега тебе ти стана омилена.
Ке учите вие бргу и Српски.
01-04-2011, 03:04 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#27

(01-04-2011, 02:59 AM)NACIONALIST Wrote: Abe da ti kazam pravo i jas bi se veselel co ceca zosto da ne, dobra riba e,

Ако и ја кажеш и паролата од сликичката, можеби ќе ти даде и да ја фатиш за силиконите... Icon_razz Ако е бал...

01-04-2011, 03:05 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#28

(01-04-2011, 02:59 AM)NACIONALIST Wrote:
(01-04-2011, 02:56 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(01-04-2011, 02:53 AM)acko Wrote: Ти си знаеш Наци, само што вака полека ќе станеш српски националист, а не македонски... Icon_razzПа тој е веке српски националист, нели Грујовисти се веселат на Цеца Арканица на девет југовиќа Sm_bigeekSm_bigeekPosPosPosScaredScaredNesumjasNesumjas


Abe da ti kazam pravo i jas bi se veselel co ceca zosto da ne, dobra riba e,
P.S. A da ti kazam pravo Jordane, ti ne mozis mene da me nareces srpski nacionalist, a jas tebe mozam so seto pravo, zatoa sto ti poteknuvas od najsrbomanskiot grad vo Makedonija kade 90% se srbomani, pa taka da nemoj ti mene da me narekuvas srpski nacionalist, jas sum Makedonski Nacionalst poteknuvam od nacionalisticko komutsko i vojvodsko mesto, taka ne ti drzi tezata sto mi e prepisuvas.


Наци и врапците се изведуваат во орлово гнездо ама не се орли. SmajlitoSmajlitoSmajlito
01-04-2011, 03:07 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#29

(01-04-2011, 03:07 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(01-04-2011, 02:59 AM)NACIONALIST Wrote:
(01-04-2011, 02:56 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(01-04-2011, 02:53 AM)acko Wrote: Ти си знаеш Наци, само што вака полека ќе станеш српски националист, а не македонски... Icon_razzПа тој е веке српски националист, нели Грујовисти се веселат на Цеца Арканица на девет југовиќа Sm_bigeekSm_bigeekPosPosPosScaredScaredNesumjasNesumjas


Abe da ti kazam pravo i jas bi se veselel co ceca zosto da ne, dobra riba e,
P.S. A da ti kazam pravo Jordane, ti ne mozis mene da me nareces srpski nacionalist, a jas tebe mozam so seto pravo, zatoa sto ti poteknuvas od najsrbomanskiot grad vo Makedonija kade 90% se srbomani, pa taka da nemoj ti mene da me narekuvas srpski nacionalist, jas sum Makedonski Nacionalst poteknuvam od nacionalisticko komutsko i vojvodsko mesto, taka ne ti drzi tezata sto mi e prepisuvas.


Наци и врапците се изведуваат во орлово гнездо ама не се орли. SmajlitoSmajlitoSmajlitoNe se orli ama ke stanat orli kako sto stanavte site tamu, koj srpski peac ke dojdi, kaj vas mora da zapee, taka letovo dojdi i ke vidis kakva muzika se slusa vo moeto vojvodsko mesto.
01-04-2011, 03:09 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#30

(01-04-2011, 03:09 AM)NACIONALIST Wrote: Ne se orli ama ke stanat orli kako sto stanavte site tamu, koj srpski peac ke dojdi, kaj vas mora da zapee, taka letovo dojdi i ke vidis kakva muzika se slusa vo moeto vojvodsko mesto.

Се слуша Наци... Дури до Куманово. Icon_razz

Беше Цеца, сега е на ред Аца Лукас... Овој последниот скоро секоја недела доаѓа и во Скопје, многу го сакаат од обезбедувањата на Грујо и батко му. Секогаш се во ’свечана ложа’... Icon_razz

01-04-2011, 03:12 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#31

(01-04-2011, 03:09 AM)NACIONALIST Wrote:
(01-04-2011, 03:07 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Наци и врапците се изведуваат во орлово гнездо ама не се орли. SmajlitoSmajlitoSmajlitoNe se orli ama ke stanat orli kako sto stanavte site tamu, koj srpski peac ke dojdi, kaj vas mora da zapee, taka letovo dojdi i ke vidis kakva muzika se slusa vo moeto vojvodsko mesto.Во твоето место не се сите Грујовисти, па затоа не дозволуваат да се слуша Цеца.
01-04-2011, 03:14 AM
Reply
alexdgreat
Unregistered

 
#32

(01-04-2011, 02:50 AM)NACIONALIST Wrote:
(01-04-2011, 02:47 AM)acko Wrote: |NACIONALIST, кој те излажа со сликичето што си го ставил и што има македонско на него?

Имаш една парола која всушност е ’За крст часни и слободу златну’... Не знам точно од кој период потекнува, мислам дека и Србите не знаат, некои ја врзуваат со Лазар, други со Сава, трети со четничкиот покрет, пети со сета српска историја.

Дојкар, ти се разбираш во јазици, нели подобар/поточен превод би бил ’За крстОТ...’?


П.С. Башка смешниот војник како од некој СФ филм... Icon_razz


Acko ne si pameten kolku sto mislis, ne kopaj da ne otkopas zmija

Never argue with a fool - They will drag you down to their level and beat you on experience

Или што би рекол нашиот народ: толку си глуп човек не може да те заебе.

Наци кој ти даде право крстот да го користиш за ширење омраза?
Каков верник си ти? Отиди во црква во недела, кажи три пати: Господе Боже Исусе Христе помилуј ме мене грешниот.
Па после пиши на форумот што се сменило.
01-04-2011, 07:49 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#33

Quote:Дополнителни информации

[Image: 211186_198405926865594_4912122_n.jpg]

На денот на предвремените избори,на социјалната мрежа Face book се организира целодневен ON LINE протест за неспособноста на нашите политичари кои за 20 години ја вратија Македонија цели 100 години назад.Ве повикуваме на денот на изборите од 07 00 до 19 00 Вашиот профил да биде on line во знак на протест за 20 годишното деградирање на нашата Татковина. Воедно Сте повикани и на бојкот на изборите!
Поканата е до сите граѓани на Република Македонија без разлика на националност, пол,верска или политичка определба. Да го дадеме нашиот глас овојпат за МАКЕДОНИЈА! Покажи дека и ТИ знаеш да промениш нешто. Зачувај го овој пат гласот за ТЕБЕ и за МАКЕДОНИЈА. Да го посветиме тој ден на Република Македонија, таа го заслужува тоа!!!

ТИ СИ МАКЕДОНИЈА , БИДИ ON LINE!!!
(This post was last modified: 07-04-2011, 01:17 AM by ЈорданПетровски.)
07-04-2011, 01:17 AM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#34

(07-04-2011, 01:17 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
Quote:Дополнителни информации

[Image: 211186_198405926865594_4912122_n.jpg]

На денот на предвремените избори,на социјалната мрежа Face book се организира целодневен ON LINE протест за неспособноста на нашите политичари кои за 20 години ја вратија Македонија цели 100 години назад.Ве повикуваме на денот на изборите од 07 00 до 19 00 Вашиот профил да биде on line во знак на протест за 20 годишното деградирање на нашата Татковина. Воедно Сте повикани и на бојкот на изборите!
Поканата е до сите граѓани на Република Македонија без разлика на националност, пол,верска или политичка определба. Да го дадеме нашиот глас овојпат за МАКЕДОНИЈА! Покажи дека и ТИ знаеш да промениш нешто. Зачувај го овој пат гласот за ТЕБЕ и за МАКЕДОНИЈА. Да го посветиме тој ден на Република Македонија, таа го заслужува тоа!!!

ТИ СИ МАКЕДОНИЈА , БИДИ ON LINE!!!

Таман сите од 10 до 18 год ќе бидат цел ден online,и нема да излезат од дома ако треба Smajlito
07-04-2011, 01:19 AM
Reply