Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАНИПУЛАТОРИ И ПЛУКАЧИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,503
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Да отворам вакава тема ме предизвикаа неколку случувања во дискусии на ФБ грото врзани за наши колумни.


Quote: [Image: 23081_100000811005636_1048_q.jpg] Групација Дисиденти Јордан Петровски:

господине Николов има голема вистина во дел од вашето тврдење. За да биде целосна вистината во вашето пишано би ве прашал зошто МВР не покрена никакво обвинение против вистинските повикуважи на протестите на Калето: Страшо Ангеловски и Љубе Бошковски.Quote: [Image: 161355_100000651501675_3222637_q.jpg] Страшо Ангеловски

Mnogu mi e zal sto ne mozete ili ne sakate da gi razberete rabotite. Ve molam,ostavete go moeto ime nastrana dodeka se prepukuvate okolu vasite ,,favoriti,, VMRO DPMNE i SDSM.Procitajte go ,,Dnevnik,, od 14.02.2011 godina,kade e recisi vo c...elost prenesena mojata pres konferencija od Kaleto,pa moze da razgovarame.Dotogas,znajte deka nekoj vo ovaa drzava odrabotuva za grcko-srpskata politika i za javno izrecenite zelbi na Drucas. Ve molam,dokolku imate kakvi bilo dokazi za moe pottiknuvanje na slucuvanjata na Kaleto,iznesete gi. I prekinete ednas so poznatite udbaski metodi na lepenje etiketi. Pozdrav od Straso Angelovski,covekot koj ne se srami od nitu edena svoja postapka vo godinive sto izminaa сабота во 11:57


Quote: [Image: 23081_100000811005636_1048_q.jpg] Групација Дисиденти Јордан Петровски:

Страшо мислите ако сте ги избришале вашите повици нема траги до нив.

Quote:Страшо Ангеловски

Utre,nedela,13.02.2011 godina vo 12.00 casot vo organizacija na TMORO VEP,ke se sobereme pred crkvata spomenik na Kale vrz koja se izziv...uvaa albanskite vahhabisti na celo so gradonacalnikot na Cair,za da kazeme deka poveke ne dozvoluvame da se gazi makedonskoto dostoinstvo. Da kazeme deka na govorot na silata ke vozvratime so sila.

http://forum.kotle.ca/showthread.php?tid...d33983Види повеќе
сабота во 12:34

22-02-2011, 03:58 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,503
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote: [Image: 174531_1505273223_3549981_q.jpg] Jane Mavcev

Eh, Jordane, Jordane,sakash na prenosliviot nasleden sindzir da mu stavish svoja i Vaskina alka od Gligorovata platena ideologija.
Po vashe: imeto Makedonija i Makedonskiot jazik padnale od nebo, taka nekako kako shto pagaat meteorite............Quote: [Image: 23081_100000811005636_1048_q.jpg] Групација Дисиденти Јордан Петровски:

Jане поставив три прашања на кои не добив одговор:

Јордан Петровски-Јане ти го зборуваш ли АНТИЧКИОТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК.

Јордан Петровски:Кој е тој АНТИЧКИ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК. Мето Колоски во неговото познавање на јазици вели дек...а го знае и МАКЕДОНСКИОТ. Значи се работи за ДВА ЈАЗИКА.

Јордан Петровски:кој јазик е античкиот кој го зборуваме, овој од Блажета Коневски или црквениот.

Да те потсетам Јане на една многу важна работа јас правото на лично чувстно не му го осопрувам никому така да за мене е неважно дали си Антички Македонец или Македонец со Словенско потекло. За мене е битно што правиш во интерес на Македонија. А со глупост напишана на официјална сопствена странива дека говориш МАКЕДОНСКИ и АНТИЧКИ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ја ставаш на потсмев Државата Македонија.
Quote: [Image: 49299_715956168_5910_q.jpg] Bobby Mircevski

Jordane sto si se zapnal ti za Meto, koja e tvojata poenta so ova? Imav postovanje i ve citam dolgo vreme no za ova nemozi da se premolci. Dali ste tolku ljubomorni sto vie ste nikoj i nisto za razlika od Meto i Obedinetata Makedonska Dijaspora? Sto imate vie napraveno za drzavata osven propagandi preku interent? Prodavate nekoi fantazii deka ste nekoj disident a po se izgleda deka ste nikoj i nisto za razlika od drugite koi uporno sakate da gi degradirate.Quote: [Image: 23081_100000811005636_1048_q.jpg] Групација Дисиденти Јордан Петровски:

иако темата е за познавањето на Античкиот Македонски Јазик ке те замолам господине Bobby Mircevski да ми наведеш што тоа Мето Kолоски и ОМД имаат конкретно сторено за Македонија.Quote: [Image: 48826_1488594640_2367780_q.jpg] Miki Vaskov

@Grupacija:Gresite za dve raboti:
1.OMD imaat premnogu napraveno za MKD
2.Go ostavate lazniot antimakedonski fejzbuk profil-Vaska,da vi ja ocrnuva stranata.


Quote: [Image: 23081_100000811005636_1048_q.jpg] Групација Дисиденти Јордан Петровски:

Дајте напишете што е тоа што го има сторено ОМД за Макеонија. Па ке видиме дали е баш така.

Васка не навредува, кажува свое мислење и свое видување а тоа е легитимно право на секого. Можеме да не се сложуваме со нејзиното ...мислење но не е коректно да се навредуваме заради различно мислење.
22-02-2011, 04:31 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#3

Ти напишаа ли што добро е направено?
24-02-2011, 01:48 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,503
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

(24-02-2011, 01:48 PM)Nikola Wrote: Ти напишаа ли што добро е направено?He. Немаат што да напишат.
26-02-2011, 01:24 AM
Reply
KRAZISTA
Unregistered

 
#5

ДАли гледате овие отСРботелотСИТЕЛ...што прават...сега добијадозволада пуштаат и турски сериии...Латасот...еГлавен идеолошки МАНТРА..на ДПМНЕ:...сегае се отворено..авие овдетрошете времезанекое си оМД....сегасо Груицасе виде декаСрбите командуваат..А татарите...от Болварија..ја изгубијаи оваа територија и битка...Толку....Стравеи да се помисли што србулјаците командуваат...отКОмунална хигиена падо Хорхе преетседникот....УЖАССС
28-10-2011, 03:16 PM
Reply