Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАНИПУЛАТОРИ И ПЛУКАЧИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,722
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote: [Image: 174531_1505273223_3549981_q.jpg] Jane Mavcev

Eh, Jordane, Jordane,sakash na prenosliviot nasleden sindzir da mu stavish svoja i Vaskina alka od Gligorovata platena ideologija.
Po vashe: imeto Makedonija i Makedonskiot jazik padnale od nebo, taka nekako kako shto pagaat meteorite............Quote: [Image: 23081_100000811005636_1048_q.jpg] Групација Дисиденти Јордан Петровски:

Jане поставив три прашања на кои не добив одговор:

Јордан Петровски-Јане ти го зборуваш ли АНТИЧКИОТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК.

Јордан Петровски:Кој е тој АНТИЧКИ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК. Мето Колоски во неговото познавање на јазици вели дек...а го знае и МАКЕДОНСКИОТ. Значи се работи за ДВА ЈАЗИКА.

Јордан Петровски:кој јазик е античкиот кој го зборуваме, овој од Блажета Коневски или црквениот.

Да те потсетам Јане на една многу важна работа јас правото на лично чувстно не му го осопрувам никому така да за мене е неважно дали си Антички Македонец или Македонец со Словенско потекло. За мене е битно што правиш во интерес на Македонија. А со глупост напишана на официјална сопствена странива дека говориш МАКЕДОНСКИ и АНТИЧКИ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ја ставаш на потсмев Државата Македонија.
Quote: [Image: 49299_715956168_5910_q.jpg] Bobby Mircevski

Jordane sto si se zapnal ti za Meto, koja e tvojata poenta so ova? Imav postovanje i ve citam dolgo vreme no za ova nemozi da se premolci. Dali ste tolku ljubomorni sto vie ste nikoj i nisto za razlika od Meto i Obedinetata Makedonska Dijaspora? Sto imate vie napraveno za drzavata osven propagandi preku interent? Prodavate nekoi fantazii deka ste nekoj disident a po se izgleda deka ste nikoj i nisto za razlika od drugite koi uporno sakate da gi degradirate.Quote: [Image: 23081_100000811005636_1048_q.jpg] Групација Дисиденти Јордан Петровски:

иако темата е за познавањето на Античкиот Македонски Јазик ке те замолам господине Bobby Mircevski да ми наведеш што тоа Мето Kолоски и ОМД имаат конкретно сторено за Македонија.Quote: [Image: 48826_1488594640_2367780_q.jpg] Miki Vaskov

@Grupacija:Gresite za dve raboti:
1.OMD imaat premnogu napraveno za MKD
2.Go ostavate lazniot antimakedonski fejzbuk profil-Vaska,da vi ja ocrnuva stranata.


Quote: [Image: 23081_100000811005636_1048_q.jpg] Групација Дисиденти Јордан Петровски:

Дајте напишете што е тоа што го има сторено ОМД за Макеонија. Па ке видиме дали е баш така.

Васка не навредува, кажува свое мислење и свое видување а тоа е легитимно право на секого. Можеме да не се сложуваме со нејзиното ...мислење но не е коректно да се навредуваме заради различно мислење.
22-02-2011, 04:31 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: МАНИПУЛАТОРИ И ПЛУКАЧИ - by ЈорданПетровски - 22-02-2011, 04:31 AM
RE: МАНИПУЛАТОРИ И ПЛУКАЧИ - by KRAZISTA - 28-10-2011, 03:16 PM