Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.13 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тестирање на нерви(епизода 2011)
Author Message
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35

Of-topic Немате ли полиция у вашта дръжава,джанум?


Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
15-02-2011, 02:21 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(13-02-2011, 11:33 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Дали случајно русофилот Страшо Ангеловски се разбуди и повика за спас на Калето.
Од кого Брат Љубе, вториот спасител на Калето бараше пари пре три четири месеци во СофијаЗошто никој не го споменува Страшо Ангеловски човекот кој повика да се оди на Кале. Сите негови повици се избришани. ????


Quote:Приведен е Зоран Крстевски, советник на поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски[Image: lookup]

Крстевски кој бил уапсен денеска околу 14 часот бил приведен врз основа на судска наредба за која се барал со потерница за издржување на шестмесечна затворска казна за недозволено држење на оружје.
Крстевски бил присутен и на вчерашните протести на Кале, каде според министерството за внатрешни работи одржал прес – конференција.
Од МВР велат дека покрај ова Крстевски нема да биде изземен од одговорност и за вчерашните настани, доколку се утврди негова инволвираност во организирањето на протестите
Неможам да верувам дека толку лесно да се манипулираат луѓето.
(This post was last modified: 15-02-2011, 02:44 PM by ЈорданПетровски.)
15-02-2011, 02:42 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

(15-02-2011, 02:21 PM)TATAP Wrote: Of-topic Немате ли полиция у вашта дръжава,джанум?Имаме, ама зафатени се со пишување казни од по 500 евра на секои 100 метра на секоја можна улица во Скопје.
15-02-2011, 02:45 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

(15-02-2011, 02:11 PM)hristo Wrote:
(15-02-2011, 01:55 PM)Nikola Wrote: Ако во 2001 во прашање беа три градови кои се нарекуваа албански, сега има 7-8. За некое време ќе бидат 10, па 15...Тогаш што правиме, некој нека ми каже? Тие пак докажаа дека си се за голема Албанија и ништо друго не им е во глава.

За одговор на тоа прашање најкомпетентен е Љубчо Георгиевски. Тој за тоа проговори јавно уште пред 10-ина години. Нормално, ако не се спроведе лустрацијата. Да се спроведеше ефективна и длабока лустрација Љубчо Георгиевски ке го изгубеше монополот на ексклузивитет на одговор на ова прашање.

На што точно мислиш?

15-02-2011, 02:48 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(15-02-2011, 02:42 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(13-02-2011, 11:33 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Дали случајно русофилот Страшо Ангеловски се разбуди и повика за спас на Калето.
Од кого Брат Љубе, вториот спасител на Калето бараше пари пре три четири месеци во СофијаЗошто никој не го споменува Страшо Ангеловски човекот кој повика да се оди на Кале. Сите негови повици се избришани. ????


Quote:Приведен е Зоран Крстевски, советник на поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски
Неможам да верувам дека толку лесно да се манипулираат луѓето.Quote:Вести
МВР бара Фејбук да ги затвори групите за објектот на Кале

15.02.2011

Единицата за борба против компјутерски криминал при МВР побарала од администраторите на социјалната мрежа Фејсбук да бидат затворени групите и странците за и против изградбата на музејот-црква на Кале, бидејќи шират омраза и предизвикуваат верска и етничка нетрпеливост. МВР побарала и податоци за лицата кои ги креирале тие групи и страници. Министерството побара посетителите на социјалните мрежи да прекинат со говорот на омраза и повиците за насилство, бидејќи против нив ќе бидат преземени мерки.Кој стои зад Страшо Ангеловски и Љубе Бошковски-тука е одговорот кој стои зад сценариото КАЛЕ.
15-02-2011, 02:52 PM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3

(15-02-2011, 04:50 AM)nikoj Wrote: Го подржувам КОМИТЕТОТ во апелот за мир и сметам дека на Македонија како заедничка држава не и треба војна ни сега ни во иднина. Ама не ми е јасно до кога така. До кога ОБИЧНИОТ АЛБАНЕЦ како го нарекувате ке биде причина за дестабилизација. До кога ние треба да трпиме. Ако се гради црква и ако тоа на нив како малцинство им пречи има начини со кои треба да се бара решение и тоа сигурно не е со насилство. Мене како дел од мнозинството ми пречи што на џамиите во Македонија има засилувачи како на стадион па и оној кој треба да оди на молитва и оној кој не треба е вознемирен од повикот на молитва. А тоа е реметење на мојот МИР.
Ама толерирам и одбивам на глупост. Ама глупоста оди дотаму што почнува да иде на нерви. Се е двојно во државата. Двојно командување на полицијата, армијата и слично. Да земеш потврда од катастар треба да одиш кај Макдеонец оти Албанецот е зафатен со решавање на проблемите на Албанците. НАШИ И ВАШИ. Ај мајката. А кога Албанецот ке земе плата на први со повеќе од 90% пари од уплатен данок од Македонци тогаш нема проблем. И ако сум пацифист по убедување се повеќе мислам дека треба да ја решиме еднаш и засекогаш. НЕ сакам ама ме тераат така да мислам. Ај замислете да станеле 100 македонци и да урнеле конструкција на џамија. Па имаше да се знае во Брисел и Вашингтон за 3 минути. Ни уриваат црква и ние ајде само мир да е. Мора еден ден да се каже доста е. Јас мислам што поскоро тоа поубаво за сите. Па така ОБИЧНИОТ АЛБАНЕЦ ке се свести дека може да бира или ке почитува и ке биде почитуван во МАкедонија или нека пакува куферите и гитла и така имаат уште две држави на балканот. Па таму нека дивеат, не плаќаат даноци, струја, нека пејат на џамиите. Сметам дека толеранцијата мора да има крај. Не сум за никакво КОНЕЧНО РЕШЕНИЕ, геноциди или слично. Ама додека читам вецници каде бодат со ножеви, рушат цркви, демонстрираат сила и слично. Имам горчина во душата. Си велам ајде ке се свестат, ама тешко иде. Можеби треба да се натераат да се свестат.

Твоите поплаки во врска двојноста на државата, според мене, се комплетно исправни. Сепак, мислам дека на насилен пат ништо нема да се реши. Да не одиме подалеку, погледни ги БиХ, Косово, па и Македонија пост 2001-ва. До вистински и трајни (се' е релативно и ништо не е трајно, можеби долгорочни е подобар збор) решенија се доаѓа само преку исправно уредување на државата. Петар и јас сме во фаза на изработка на еден предлог за државно уредување, кое што треба да е отпорно на нееднаквостите со кои се среќава македонското општество.

Конкретно за случајов со Калето, не случајно се решивме на изборот на речник "обичниот Албански-Македонец". Вандалите кои го рушеа објектот - за кој сеуште не се знае дали е музеј или црква, двете заедно не може да биде - не беа обични граѓани. Тие беа членови на политижка групација, па дури и членови на Владата.
15-02-2011, 03:21 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

Двеве видеа се интересни да се видат15-02-2011, 03:42 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1

(15-02-2011, 02:21 PM)TATAP Wrote: Of-topic Немате ли полиция у вашта дръжава,джанум?
Татар джанум Icon_lol не е до тоа дали ние имаме полиција, туку дека вие немате албанско малцинство и абдали како Фуере кај вас. Да ви дадеме малку од тоа зло кај вас? Icon_lol

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
15-02-2011, 03:54 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(15-02-2011, 03:54 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(15-02-2011, 02:21 PM)TATAP Wrote: Of-topic Немате ли полиция у вашта дръжава,джанум?
Татар джанум Icon_lol не е до тоа дали ние имаме полиција, туку дека вие немате албанско малцинство и абдали како Фуере кај вас. Да ви дадеме малку од тоа зло кај вас? Icon_lol


Не си сосема прав. Општото сваќање е дека Полицијата постои за да го чува мирот. Во Македонија таа постои за да го чува хаосот и да се бори против мирот. Па зарем фактот дека заменик министерот за полиција (не го гледај како Албанец, туку како институција) предводи група хулигани и вандали не ти го докажува тоа!?
15-02-2011, 04:04 PM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,487
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(15-02-2011, 04:04 PM)Solenik Wrote:
(15-02-2011, 03:54 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(15-02-2011, 02:21 PM)TATAP Wrote: Of-topic Немате ли полиция у вашта дръжава,джанум?
Татар джанум Icon_lol не е до тоа дали ние имаме полиција, туку дека вие немате албанско малцинство и абдали како Фуере кај вас. Да ви дадеме малку од тоа зло кај вас? Icon_lol


Не си сосема прав. Општото сваќање е дека Полицијата постои за да го чува мирот. Во Македонија таа постои за да го чува хаосот и да се бори против мирот. Па зарем фактот дека заменик министерот за полиција (не го гледај како Албанец, туку како институција) предводи група хулигани и вандали не ти го докажува тоа!?

Примарна улога: да ја штитат Елитата на власт.
Секундарна: да одржуваат мир.
Споредна: да ги чуваат граѓаните, но од нив самите.
An inch today is tomorrow’s mile.
15-02-2011, 05:23 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36Quote:Груби суспендиран од холандската амбасада за инцидентот на Кале

15.02.2011

[Image: C8069D2E-8E94-45F9-A899-1EA5A8A2BF58_mw270_s.jpg]
Холандската државна телевизија соопшти дека по истрагата на министерството за надворешни работи на земјата во врска со учеството на Артан Груби во инцидентот на Кале, тој е суспендиран од работното место во холандската амбасада во Македонија. Според телевизијата причината за таквата одлука е бидејќи Груби постапувал спротивно на правилата на амбасадата.
Телевизијата објави и дека амбасадорката Симоне Филипини била повикана на разговор во МНР.
15-02-2011, 08:18 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

(15-02-2011, 08:18 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
Quote:Груби суспендиран од холандската амбасада за инцидентот на Кале

15.02.2011

[Image: C8069D2E-8E94-45F9-A899-1EA5A8A2BF58_mw270_s.jpg]
Холандската државна телевизија соопшти дека по истрагата на министерството за надворешни работи на земјата во врска со учеството на Артан Груби во инцидентот на Кале, тој е суспендиран од работното место во холандската амбасада во Македонија. Според телевизијата причината за таквата одлука е бидејќи Груби постапувал спротивно на правилата на амбасадата.
Телевизијата објави и дека амбасадорката Симоне Филипини била повикана на разговор во МНР.

А нашиве ќе го разрешат ли тој Груби?
15-02-2011, 08:21 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8

Кај е сега Sokoli да даде информации од терен ?! Icon_razz
15-02-2011, 08:34 PM
Reply
nikoj Offline
Member
***

Posts: 218
Joined: Dec 2010
Reputation: 6

(15-02-2011, 03:21 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote:
(15-02-2011, 04:50 AM)nikoj Wrote: Го подржувам КОМИТЕТОТ во апелот за мир и сметам дека на Македонија како заедничка држава не и треба војна ни сега ни во иднина. Ама не ми е јасно до кога така. До кога ОБИЧНИОТ АЛБАНЕЦ како го нарекувате ке биде причина за дестабилизација. До кога ние треба да трпиме. Ако се гради црква и ако тоа на нив како малцинство им пречи има начини со кои треба да се бара решение и тоа сигурно не е со насилство. Мене како дел од мнозинството ми пречи што на џамиите во Македонија има засилувачи како на стадион па и оној кој треба да оди на молитва и оној кој не треба е вознемирен од повикот на молитва. А тоа е реметење на мојот МИР.
Ама толерирам и одбивам на глупост. Ама глупоста оди дотаму што почнува да иде на нерви. Се е двојно во државата. Двојно командување на полицијата, армијата и слично. Да земеш потврда од катастар треба да одиш кај Макдеонец оти Албанецот е зафатен со решавање на проблемите на Албанците. НАШИ И ВАШИ. Ај мајката. А кога Албанецот ке земе плата на први со повеќе од 90% пари од уплатен данок од Македонци тогаш нема проблем. И ако сум пацифист по убедување се повеќе мислам дека треба да ја решиме еднаш и засекогаш. НЕ сакам ама ме тераат така да мислам. Ај замислете да станеле 100 македонци и да урнеле конструкција на џамија. Па имаше да се знае во Брисел и Вашингтон за 3 минути. Ни уриваат црква и ние ајде само мир да е. Мора еден ден да се каже доста е. Јас мислам што поскоро тоа поубаво за сите. Па така ОБИЧНИОТ АЛБАНЕЦ ке се свести дека може да бира или ке почитува и ке биде почитуван во МАкедонија или нека пакува куферите и гитла и така имаат уште две држави на балканот. Па таму нека дивеат, не плаќаат даноци, струја, нека пејат на џамиите. Сметам дека толеранцијата мора да има крај. Не сум за никакво КОНЕЧНО РЕШЕНИЕ, геноциди или слично. Ама додека читам вецници каде бодат со ножеви, рушат цркви, демонстрираат сила и слично. Имам горчина во душата. Си велам ајде ке се свестат, ама тешко иде. Можеби треба да се натераат да се свестат.

Твоите поплаки во врска двојноста на државата, според мене, се комплетно исправни. Сепак, мислам дека на насилен пат ништо нема да се реши. Да не одиме подалеку, погледни ги БиХ, Косово, па и Македонија пост 2001-ва. До вистински и трајни (се' е релативно и ништо не е трајно, можеби долгорочни е подобар збор) решенија се доаѓа само преку исправно уредување на државата. Петар и јас сме во фаза на изработка на еден предлог за државно уредување, кое што треба да е отпорно на нееднаквостите со кои се среќава македонското општество.

Конкретно за случајов со Калето, не случајно се решивме на изборот на речник "обичниот Албански-Македонец". Вандалите кои го рушеа објектот - за кој сеуште не се знае дали е музеј или црква, двете заедно не може да биде - не беа обични граѓани. Тие беа членови на политижка групација, па дури и членови на Владата.
Се е ми е јасно. Ама ако веке правиме споредби да погледнеме како помина Хрватска или Косово. Имаа проблеми со малцинствата и за време на војна го решија трајно проблемот. Изградија единство какво нема никаде. Точно дека имаа човечки жртви и материјална штета ама добија држава. Иритиран сум од тоа што ние користиме трермин ОБИЧНИОТ АЛБАНЕЦ. Ама тој ОБИЧНИОТ не помага во ситуацијата. Не пријавува што видел, чул, еднодставно не помага во градењето на државата која би требало да ја чуствува за своја. Туку си седи на страна и чека да му се остварат идеалите за големата Албанија, Косово или што уште не. Поделбата е навлезена во сите пори и почнувам да мислам дека е веке касно да се направи нешто. ДА се разбереме јас не сакам војна, ама по се изгледа треба една. За нас да не свести дека тоа парче земја е единствено што имаме а нив да ги свести дека мора да почитуваат ако сакаат да бидат почитувани. Околу тоа дека треба смена на политичкото уредување кај нас е повеке од јасно. Ние имаме политички систам кој е комбинација од парламентарен и председателски или да се изразам вулгарно некоја си трипер комбинација во која никој не е одговорен за ништо. Тој што го поставил уставот ( знам кој се пишувачите на уставот ама не им споменувам име да не се одалечиме од темата) така ја осакатил државата и овозможил да се случува ова што ни се случува. Нас ни треба систем кој по себе ке биде ефикасен и ке му овозможи контрола на еден човек. Нешто како Американскиот систем. Ама тука пак треба да се работи на едукација на народот за кого ке гласа. Оти партиските војници ке играат главна улога на изборите. Тоа е мнгу тешко да се направи оти ОБИЧНИТЕ ке почнат да бараат разноразни права, Потпреседател по дифолт да биде ОБИЧЕН. И пак имаме двојство. А ако власта тогаш бара да плаќаат даноци ке кренат востание отои нели човечките права им се загрозени. И така се во круг. Ситуацијата станува безизлезна и заглавени сме во мрежа која други ни ја плетат премногу долго за да може да се ослободиме за еден ден. Сето тоа ме тера да мислам дека треба да се реши еднаш и засекогаш па на кој како му даде господ. Можеби звучи радикално ама ова е мое мислење и јас така се чувствувам. А верувам дека има се повеке луѓе кои го делат моето мислење.

DOBIV GREEN CARD FOR USA. VEKE SE OSEKAM KO AMERIKANEC.
16-02-2011, 04:14 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1

(15-02-2011, 04:04 PM)Solenik Wrote: Не си сосема прав. Општото сваќање е дека Полицијата постои за да го чува мирот. Во Македонија таа постои за да го чува хаосот и да се бори против мирот. Па зарем фактот дека заменик министерот за полиција (не го гледај како Албанец, туку како институција) предводи група хулигани и вандали не ти го докажува тоа!?
Зошто да не го гледам како Албанец? Дел од идентитетот на секој поединец е и националната припадност.
Полицијата не чува мир туку нешто друго ама ќе забега маубетот на друга страна.
Тебе не ти докажува ништо дека Албанец заменик-министер на внатрешни води албанска група хулигани и вандали? Не ти докажува ништо националната припадност на рушителите на објектот на Кале? Навистина Соленик?!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
16-02-2011, 05:24 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

http://www.facebook.com/pages/Protestna-...8676736181

Ваша екселенцијо Filippini,

Згрозени сме од чинот на организирање на настаните на Калето кон нашата земја од страна на вработениот во Вашата амбасада, г.Артим Груби, кој е политички советник во холандската амбасада.

Македонците во сопствената земја не смее да се чувствуваат како заложници на албанското лоби. Како и сите останати народи/нации, така и ние го имаме основното право на самоопределување - национално, верско итн. Во ситуација кога се гради музеј кој ќе ја репрезентира историјата на Македонија во последните 10-тина века навистина не гледаме аргумент против изградба на музеј!! Изгледот на музејот е во форма на црква од проста причина што Македонија е Библиска земја која има долга традиција кога станува збор за христијанската религија. Па, и првата христијанка спомната во Библијата е македонката по име Лидија!

Би сакале да изразиме крајно незадоволство од Вашата нерешителност по однос на прашањето во врска со непријателскиот акт од 13 февруари 2011 година кој се случи на калето, а инволвира Ваш вработен.

Ако информацијата дека г.Груби е организатор/еден од организаторите на овој насилнички чин за Вас не беше доволна ИТНО да превземете мерки, тогаш ние, како граѓани на Република Македонија, засегнати, згрозени и загрижени поради случувањата, од Вас бараме во најкраток можен рок да превземете мерка: отстранување на г.Артим Груби од неговото работно место Политички советник во холандската амбасада. Во спротивно Вашиот став ќе го протолкуваме за индиферентен по однос на ова за нас многу битно прашање. Секако, ова ќе повлече наш понатамошен ангажман до институции кои ќе не сослушаат и ќе превземат мерки, како и инволвирање на меѓународни владини и невладини организации до највисоки инстанци.

Се надеваме на Ваше најскоро јавно обраќање со информација дека г.Артим Груби, политички советник во холандската амбасада, веќе не е на Вашиот платен список.

Со почит
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
16-02-2011, 08:57 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(16-02-2011, 08:57 AM)афион Wrote: http://www.facebook.com/pages/Protestna-...8676736181

Ваша екселенцијо Filippini,

Згрозени сме од чинот на организирање на настаните на Калето кон нашата земја од страна на вработениот во Вашата амбасада, г.Артим Груби, кој е политички советник во холандската амбасада.

Македонците во сопствената земја не смее да се чувствуваат како заложници на албанското лоби. Како и сите останати народи/нации, така и ние го имаме основното право на самоопределување - национално, верско итн. Во ситуација кога се гради музеј кој ќе ја репрезентира историјата на Македонија во последните 10-тина века навистина не гледаме аргумент против изградба на музеј!! Изгледот на музејот е во форма на црква од проста причина што Македонија е Библиска земја која има долга традиција кога станува збор за христијанската религија. Па, и првата христијанка спомната во Библијата е македонката по име Лидија!

Би сакале да изразиме крајно незадоволство од Вашата нерешителност по однос на прашањето во врска со непријателскиот акт од 13 февруари 2011 година кој се случи на калето, а инволвира Ваш вработен.

Ако информацијата дека г.Груби е организатор/еден од организаторите на овој насилнички чин за Вас не беше доволна ИТНО да превземете мерки, тогаш ние, како граѓани на Република Македонија, засегнати, згрозени и загрижени поради случувањата, од Вас бараме во најкраток можен рок да превземете мерка: отстранување на г.Артим Груби од неговото работно место Политички советник во холандската амбасада. Во спротивно Вашиот став ќе го протолкуваме за индиферентен по однос на ова за нас многу битно прашање. Секако, ова ќе повлече наш понатамошен ангажман до институции кои ќе не сослушаат и ќе превземат мерки, како и инволвирање на меѓународни владини и невладини организации до највисоки инстанци.

Се надеваме на Ваше најскоро јавно обраќање со информација дека г.Артим Груби, политички советник во холандската амбасада, веќе не е на Вашиот платен список.

Со почит

Афион, ова е твој текст или е преземен од феисбук? Добро е што се бара одговорност од холандскиот амбасадор, но нели природно е да се бара одговорност од Министерот за внатрешни работи за однесувањето на неговиот заменик? Нели треба да се бара одговорност и од Премиерот ( или, барем, да се праша) за однесувањето т.е. рушењето на црквата од страна на неговиот коалиционен партнер ДУИ ? Сепак, Артим Груби не ја рушеше црквата или заборавивме.
16-02-2011, 09:32 AM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0

Da taka e , ama kaj se sea novinarite od A1 da prasat tie prasanja Hristo neli bese demokratski da postoi eden nezavisen medium ili ne vladin ama ete i oni kutat ili taka im e receno po poseta u Bihacka sos Drzavnikot na GEROTA i CADIK
I na kraj ostanuva koja kobila se fane taa vrsi e toa e taka koga otide predaleku i taka ARTAN zavrsi , edino mozebi da go vidime ko koalicionen partner ponatamu u nekoja idna MAKEDONSKA vlada ja ke e za ZDRAVSTVO ili TRUD i SOCIJALA a moze da e i za KULTURA , MNR mu propadna po BRKANJE od HOLANDSKA AMBASADA ama koj znae u MAKEDONIJA i nejzini VLADI i visspreni FUNKCIONERI barem do sea se BESE VOZMOZNO
16-02-2011, 02:31 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(16-02-2011, 02:31 PM)fetak Wrote: Da taka e , ama kaj se sea novinarite od A1 da prasat tie prasanja Hristo neli bese demokratski da postoi eden nezavisen medium ili ne vladin ama ete i oni kutat ili taka im e receno po poseta u Bihacka sos Drzavnikot na GEROTA i CADIK
I na kraj ostanuva koja kobila se fane taa vrsi e toa e taka koga otide predaleku i taka ARTAN zavrsi , edino mozebi da go vidime ko koalicionen partner ponatamu u nekoja idna MAKEDONSKA vlada ja ke e za ZDRAVSTVO ili TRUD i SOCIJALA a moze da e i za KULTURA , MNR mu propadna po BRKANJE od HOLANDSKA AMBASADA ama koj znae u MAKEDONIJA i nejzini VLADI i visspreni FUNKCIONERI barem do sea se BESE VOZMOZNO

Еве што вели А1 за одговорноста за Кале:

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=134370
16-02-2011, 02:42 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

Нафркаа Албанците. На помош на Македонците ке пристигнат и браќата Срби. Дало односот на силите ке превагне на православната страна?

Quote:„Комити” и „чкембари”, „делии” и „гробари” сите заедно в сабота, на скопското Кале, обединети да ја бранат својата вера...

http://www.spic.com.mk/kat/hronika/delii...itite.html
16-02-2011, 03:03 PM
Reply