Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 2.11 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОЈ Е СЛЕДНИОТ:БРАНКО, БУЧКО ИЛИ ФРЧКО ???
Author Message
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#21

Она што тој додатно забележува е дека лидерите не се бираат според карактерот туку според лојалноста кон елитите кои го финансирале.
Не вели тој за џабе:
Quote:"All we have now are pseudo-democracies."
Но она што тој како бивш советник на Генералниот секретар на НАТО Генералот Манфред Вернер го има изјавено треба најповеќе да ти отвори очи а посебно во контекстот на ФОИА.
Quote: "The interests behind the Bush Administration, such as the CFR, The Trilateral Commission - founded by Brzezinski for David Rockefeller - and the Bilderberger Group, have prepared for and are now moving to implement open world dictatorship within the next five years. They are not fighting against terrorists. They are fighting against citizens."
Извор
Затоа е и измислен “патриотскиот(за идиотите) акт“ за оние кои не си ги знаат правата затоа што Американците не читаат(според Ален Далес(изјава дадена приватно после неговата небулозна комисија за атентатот на Кенеди)).
Зошто сево ова?
Па вака, ако си го гледал филмот “Дина“ со Кајл Меклахлан, има една сцена каде тој си вели “стравот е убиец на умот“.
1933 Рузвелт има речено: “Немаме од ништо да се плашиме, само од самиот страв.
Денеска со помош на строго контролирани медиуми, владетелите Буш и Обама велат:“Немаме ништо друго да продаваме сем самиот страв.
Инаку има едне виц за Буш кој иде вака:
Влегува Осама во бар, Буш му вели :“Што има, партнеру?
Осама одговара: “Па Џорџ, што служиш денеска?“
Буш:“Страв“ -Осама:“Страв за сите“
Се вмешува претседателскиот бармен со прашање:“Кој ќе го купи?“
Осама покажува со прст кон останатите во барот, и вели:“Тие“ - и заедно со Буш се смејат во себе.
П.С.
Обама е прв кандидат кој има соберено над Милијарда долари за кампањата, но пред и да биде изберен за председател тој според некои извори се има сретнато со Клубот Билдерберг
Но да не ширам, небулози и да не забегувам многу од темата:
Филмот го споменав како еден поттик за луѓето да имаат една контрола кон власта, што таа работи во името на сите нас, дали владее со нас, или не служи.
И доколку само не владее а не не служи, што понатаму?
Зашто волјата на поединецот е многу посилна од целата апаратура на било која држава, зашто апаратурата е составена како кула од карти, а волјата и желбата за правда и демократија на поединецот е толку силна што можеш само со убиство да ја уништиш.
An inch today is tomorrow’s mile.
13-08-2011, 09:21 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#22

Аааахаха, изгледа накај Буч се врти стрелката:
Бучковски бара да се престане со непотизмот во СДСМ
Ти вака против Возвишениот и Доживотен Прецедник, неговата Светост папа Бане! Аааа, нема да помине без последици.
Инаку што бара Бучковски:

Quote:Време е да се напушти делегатскиот систем. Наместо делегати, кои ќе ни бидат татковци, мајки, браќа, сестри или братучеди и ќе одлучуваат од името на членството, членството нека одлучува по систем во кој непосредно нашите членови ќе избираат дали ќерката и синовите на делегатите ќе бидат носители на функции во СДСМ!

СДСМ без непотизам- па тоа е исто како ајвар без пипер...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
24-09-2011, 04:29 PM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#23

(24-09-2011, 04:29 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Аааахаха, изгледа накај Буч се врти стрелката:
Бучковски бара да се престане со непотизмот во СДСМ
Ти вака против Возвишениот и Доживотен Прецедник, неговата Светост папа Бане! Аааа, нема да помине без последици.
Инаку што бара Бучковски:

Quote:Време е да се напушти делегатскиот систем. Наместо делегати, кои ќе ни бидат татковци, мајки, браќа, сестри или братучеди и ќе одлучуваат од името на членството, членството нека одлучува по систем во кој непосредно нашите членови ќе избираат дали ќерката и синовите на делегатите ќе бидат носители на функции во СДСМ!

СДСМ без непотизам- па тоа е исто како ајвар без пипер...

Se_klanjamSe_klanjamSe_klanjam

Кај ти текна за ајварот сега?An inch today is tomorrow’s mile.
24-09-2011, 06:34 PM
Reply