Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 14 Vote(s) - 3.07 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Стевче Јакимовски пристапи во СДСМ
Author Message
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#1

No shto e pchicinata na transferot. ????????? Po se ke e, crvenite kmeri se sobiraat okolu Pol Pot, alijas Branko Crvenkovski.

Петокраката го урнала мостот меѓу СДСМ и ЛДП

Се зборува дека на либералите им се прелеела чашата кога благодарение на гласовите на пратениците од ЛДП се коригираше Законот за грбот, така што симболот на државата остана без петокраката!? TapshanjeTapshanje

Stevche nemoze da ja prezali Shugoslavija, UDBA, Kumrovac i zatoa si dojde na vistinsko mesto, vo Bihakjka. SmeshkoSmeshko
(This post was last modified: 29-12-2009, 04:24 PM by mara-popara.)
29-12-2009, 04:16 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#2

Stevco e edna obicna gnida, ista gnida kakva sto mu e liderot, a sega ima najavi LDP, da vlezi vo vlasta, za inaet od gnidite.
29-12-2009, 04:48 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#3

(29-12-2009, 04:48 PM)NACIONALIST Wrote: Stevco e edna obicna gnida, ista gnida kakva sto mu e liderot, a sega ima najavi LDP, da vlezi vo vlasta, za inaet od gnidite.

Ke bide posle na Stevcheta onaj NesumjasNesumjas i am'n molute :semoli:
29-12-2009, 05:08 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#4

Кавгаџијата Стевчо ќе го спасува СДСМ
Вторник, 29 Декември 2009 20:14
Се случи престројување на македонската политичка сцена. Во опозициониот блок се изврши престројување на силите. Во момент кога неговата матична партија успеа да се оттргне од сенката на поголемиот вечен партнер СДСМ и да застане на свои нозе, тој како нејзин единствен градоначалник, и’ зададе силен удар. Изгледа дека Стевчо успеа да ја затвори вратата за понатамошна соработка на двете партии.
Од СДСМ побрзаа да се пофалат со трансферот кој успеаа да го направат и со кој триумфално се пофалија дека е во насока на окрупнување и засилување на опозицијата. Иако за јавноста ова беше изненадувачки со оглед на тоа што Стевчо Јакимовски важеше за истакнат член на Либерално демократската Партија и член на Извршниот одбор во моментот кога ја напушти партијата, за многумина познавачи на состојбите во политиката ова и не беше некое големо изненадување.

Само за потсетување, Јакимовски, беше и еден од кандидатите на конгресот на ЛДП, на кои се избираше заменик на Пенов и на кој победи Манасиевски. Уште од тогаш се говореше за две струи во партијата, за една која е за поголема самостојност и ја предводи Манасиевски и друга која е за тесна соработка со СДСМ предводена од Јакимовски. Неговата идеја беше поразена, па од тој момент тој стана неофицијална фракција на партијата. Продолжи да остварува тесни врски со СДСМ кои денес резултираа со негово преминување во бранковиот тим. Дури и во време на годинешните локални избори, Стевчо себеси повеќе се гледаше како кандидат на СДСМ, одошто на ЛПП. По завршувањето на изборите побрза да ја пофали поддршката на СДСМ и да ја искритикува својата партија за неспособност. Уште од тогаш тој и на јавноста и на својата партија им испрати знаци за промена на партиските бои, нешто за што го поврзуваа од времето на неговото министерување во владите на СДСМ, или од лидерската трка во ЛДП.

Дали доколку станеше претседател на ЛДП ќе ја претопеше целата партија, која меѓу другото важи за една од постарите партии која никогаш не била најкрупен, но секогаш била значаен политички фактор, за кој ретко се лепеле коруптивни етикети. Дали ваквиот експертски углед не дава простор на некои нејзини членови да се профилираат? Дали Стевчо природно му припаѓа на СДСМ?
29-12-2009, 11:03 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#5

СДСМ влече многу чудни потези, цело време ја туркаат приказната за некаква обнова, за нови лица, демек смена на потрошените политичари во СДСМ, а на крај потрошените политичари од СДСМ ги сменија со потрошените од ЛДП. Како владееше на власт, сега така ’владее’ во опозицја...

Изгледа ги помешал брзините... или не може да ја ’растури’ власта, па реши да го ’растури’ ЛДП... Icon_razz

(This post was last modified: 03-01-2010, 12:21 AM by acko.)
03-01-2010, 12:19 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#6

(03-01-2010, 12:19 AM)acko Wrote: Изгледа ги помешал брзините... или не може да ја ’растури’ власта, па реши да го ’растури’ ЛДП... Icon_razz


Ldp nema da e rasturi do slednite izbori, a sega kako sto slusam ldp za vozvrat na rosaviot, ke vlezi vo vlasta, e pa sega neka vidat koj kogo ebal.
03-01-2010, 12:48 AM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#7

(03-01-2010, 12:19 AM)acko Wrote: СДСМ влече многу чудни потези, цело време ја туркаат приказната за некаква обнова, за нови лица, демек смена на потрошените политичари во СДСМ, а на крај потрошените политичари од СДСМ ги сменија со потрошените од ЛДП. Како владееше на власт, сега така ’владее’ во опозицја...

Изгледа ги помешал брзините... или не може да ја ’растури’ власта, па реши да го ’растури’ ЛДП... Icon_razz

Potezite ne se chudni tuku iznudeni. Branko Crvenkovski ja izgubi podrshkata vo sluzbata, izgubija negovite mentori. Branko se obiduva da spasi shto moze da se spasi. No mnogu teshko ke mu pojde od raka. Prevlast vo sluzbata poleka pominuva vo racete na idealistite -ortodosnite levichari.

Sega sluzbata poleka promovira nov VODACH no po tradicija toj mora da e lazgo i kradec:

"U toj organiziranoj pljačci odredili su jasna pravila tko koliko smije pljačkati i prema tim pravilima su kreirali mehanizam unutarstranačke selekcije kadrova. Komunisti s dna hijerarhije su se kažnjavali i za najmanje krađe, ako ih se otkrije, a izuzetak od ovoga su bili oni koji su pristajali raditi za tajne službe kao doušnici, provokatori i dezinformatori. Najpošteniji i najsposobniji koji su iskreno vjerovali u komunističke parole o jednakosti i ravnopravnosti mogli su napredovati stepenicu više i obavljali su ulogu čuvara sustava. Na upravljački vrh propuštani su samo oni koji su bili spremni sudjelovati u podjeli plijena bez suvišnih pitanja. Oni koji su slučajno dospjeli u više strukture, a nisu se prilagodili običajima tajnog punjenja vlastitih džepova vrlo brzo su ispadali iz kadrovskih križaljki"....
(This post was last modified: 03-01-2010, 07:37 PM by mara-popara.)
03-01-2010, 07:35 PM
Reply
exlexmk
Unregistered

 
#8

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=118495

видео: http://www.a1.com.mk/vesti/video.asp?Vid...tID=118495

има текст на линкот но Стевче Јакимовски звани на БЦ Тупаницата Smeshko е едноставно комедија и морално е да се погледне видеото ...

инаку не очекував од А1 овака да се исмеваат и да го фаќаат у тесно чоек од сдсм ...
10-01-2010, 09:21 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#9

(10-01-2010, 09:21 PM)exlexmk Wrote: .

инаку не очекував од А1 овака да се исмеваат и да го фаќаат у тесно чоек од сдсм ...


Pa kako ne ke go fakaat vo tesno koga e GLUP, tri pati mu rece deka i vo Luksemburg lugeto ne se zadovolni, i toa toj ja daade taa izjava koga bese na vlast, a toj uporno tvrdi deka toj ne izjavil taka, zarem ovoj e udarnata tupanica na ROSAVIOT??? ako e taka gospod neka im e napomos.
11-01-2010, 04:20 AM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#10

(10-01-2010, 09:21 PM)exlexmk Wrote: http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=118495

видео: http://www.a1.com.mk/vesti/video.asp?Vid...tID=118495

има текст на линкот но Стевче Јакимовски звани на БЦ Тупаницата Smeshko е едноставно комедија и морално е да се погледне видеото ...

инаку не очекував од А1 овака да се исмеваат и да го фаќаат у тесно чоек од сдсм ...

Eve gi SITE komentari od gledachite:

1. film од Chicago на 10.01.2010 во 21:37 напиша:
Leleee....partal go napravi, ne znae so da kaze covekot. Sekoja cest na vakvi novinari.

Vo Amerika vakvite koi preminuvaat od edna vo druga partija ne dobivaat nova nominacija koga ke dojdat izbori. Ne znam dali znaela novinarkata ama treba I toa da mu go kaze..

Od druga strana ovoj covek ne znae so kazal samiot, a bogami I ne znae koga go kazal. Sekoja cest na opozicijata. Cuvaj ja Boze, Makedonija od vakvi politicari.

Sekoja cest, Biljana

2. risto од strumica на 10.01.2010 во 22:22 напиша:
Vo Luksemburg platite bile kako vo Makedonija,hehehe

3. jane од skopje на 10.01.2010 во 23:15 напиша:
Prvpat da imam prichina da recham bravo na novinar na A1 (a drugite televizii se pa i beter). So vakvi prashanja bez diskriminacija do site shto gi intervjuira, i domashni i stanski politichari, ke dobieshe pulicer.

Sepak hrabrost i integritet od domashnite novinari, mozebi e malku premnogu da ochekuvame.

4. Trajce на 10.01.2010 во 23:28 напиша:
Ovoj Jakimovski Stevce e bajagi prosta masa.

5. Zladi од Ohrid на 10.01.2010 во 23:24 напиша:
Od takvi kvazi politicari(lopovi)koi se vo politikata samo od licna korist,najdobra partija e:KDV-kade duva vetrot,pa i toj samonarecen politicar Jakimovski e ebivetar,koj si gi napolna dzebovite dodeka bese minister,koj gi ucenuvase firmite prijaveni na tender,da uplatat pari na negova smetka ili nema tender.

SAMO SE DODEKA IMA GLUP NAROD DA GLASA ZA TAKVI KAKO jAKIMOVSKI,ke postojat nazalost i takvi politicari

6. Kemail од s.Lisicani на 10.01.2010 во 23:56 напиша:
Problemot e sto nemame opozicija. Nasekade vo svetot posle izborni porazi imame radikalni promeni na politickiot porazen vrv. Kaj nas Branko posle 100 porazi bi bil lider na SDSM. Mnogu zalam....ama Grujo zadolgo ne se porazuva so vakov opoziciski stroj so Stevce J. Videni faci.....Nema politicki progres bes treta opcija. NAZDRAVJE GRUJO i so sreka uste novi 4 a mozebi uste drugi 4 godini.

7. Boban од Kumanovo на 11.01.2010 во 00:29 напиша:
Celiot e izbezumen od toa sto funkcija sega ke mu dadatvo SDSM. Neznam zosto i kako kaj nas proadjanjeto od partija vo partija ne e prosledeno i so preodjanje od edna funkcija vo druga - od gradonacalnik vo NISTO. Znaci gi iskoristil gradjanite da glasaat za nego, a potoa gi prevaril begajki vo druga partija. Izgleda deka e kako detskite igri : Pu Pu ne se vazi, moe si e mestoto, jas prv go fativ. Gluposti.

8. Sasp од Skopje на 11.01.2010 во 00:36 напиша:
Hahahaha... kakov klovn e ovoj Stefco... Trebase da go prasa kolku "Vegeri" se otvorija vo periodot na "postkonfliktna" Makedonija, vo krizniot period de... Icon_razz

9. bobi од od kocani на 11.01.2010 во 01:47 напиша:
samo napred jakimovski so tebe sme na narednite izbori odime na pobeda!!! a1 ve volam objavete.pozzz

10. Dejan од svet на 11.01.2010 во 03:03 напиша:
Sekogas koga SDSM-LDP se na vlast tie sreduvaat "katastrofi" od prethodno, kutrite tie nikako da pocnat da rabotat samo zatoa sto nekoj prethodno ne im stvoril moznost da rabotat. Da ne zaborava Jakimovski zosto dosle na vlast?! Da go prasam Jakimovski kako ekonomist, znae li zosto budzetot e poln?! Zatoa sto drzavata nauci da si gi sobira danocite a ne da im progleduva niz prsti na sopstvenite tajkuni i oligarsi (ne deka nemoze da ima napredok na ova pole uste poveke). Vasata apatija i neznaenje ve trgnaa od vlast, stravot da ne napravite nesto pogresno, a narodot bese izmoren od agonijata...podobro egzekucija (na nekoi mesto so greski) otkolku SDSM-LDP agonija.

11. Do film од Chicago на 11.01.2010 во 03:11 напиша:
Ne be na Grujo ke mu ja ostavime Maedonija. Toj kako sto ja vodi nikoj ne ja vodel. Ama problemot e sto ovoj Gruevski cela drzava i narod svoj si gi nosi vo propast! Sto pobrzo da si odi

12. Милан на 11.01.2010 во 04:21 напиша:
Браво Билјана! Вакви новинари ни требаат. А ова ѓ@#$% кога тогаш ќе отиде во СДСМ. За таму е

13. Сашо од Скопје на 11.01.2010 во 07:51 напиша:
Е ова се вика интервју со непознати прашања, а не однапред припремено како што повеќето прават.

Браво за новинарката.

14. d од dmdd на 11.01.2010 во 08:30 напиша:
Koja nesrekja e ovoj Stevce.
11-01-2010, 02:12 PM
Reply
трендафил Offline
Member
***

Posts: 166
Joined: Jan 2010
Reputation: 3
#11

Овде е вистинското место да напишам дека на последната анкета на ИРИ се гледа дека заминувањето на Стевче Јакимовски од ЛДП беше позитивно за оваа партија. За прв пат по подолго време се наоѓа но листата, како трета македонска (да не кажам неалбанска) партија. Очигледно е дека дел од досега неодлучните гласачи не ја гледаат повеќе како приврзок на СДСМ.
13-01-2010, 12:03 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#12

(13-01-2010, 12:03 PM)трендафил Wrote: Овде е вистинското место да напишам дека на последната анкета на ИРИ се гледа дека заминувањето на Стевче Јакимовски од ЛДП беше позитивно за оваа партија. За прв пат по подолго време се наоѓа но листата, како трета македонска (да не кажам неалбанска) партија. Очигледно е дека дел од досега неодлучните гласачи не ја гледаат повеќе како приврзок на СДСМ.Mozebi ne bile neodlicheni, ne ja sakale bidejki bila bliska so Branko Crvenkovski.
Po rejtingot na SDSM preminite na Jakimovski, Kocevski, Popovski....voopshto ne go krenale rejtingot. Znachi pojasna poraka do SDSM nemoze da se prati. Lopuzishtata, osven Branko Crvenkovski nikoj ne gi saka.
(This post was last modified: 14-01-2010, 08:24 PM by mara-popara.)
14-01-2010, 08:24 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#13

Del od intervjuto so predsedatelot na LDP, Manasievski:

Колку силен потрес во ЛДП предизвика преминувањето на неколку експонирани партиски кадри во СДСМ?

Господинот Стевче Јакимовски долго време беше во орбитата на СДСМ и Бранко Црвенковски го користеше како инструмент на далечинско управување за чепкање внатре во ЛДП. Мислам дека е добро што тој конечно ја официјализира својата припадност на СДСМ. Јакимовски според својот политички профил е елементарен популист, без цврсти политички вредности и разбирам дека му беше мачно да се снајде во ЛДП. Мислам дека во друштвото на Црвенковски ќе му биде многу попријатно.


Јакимовски не Ве изненади, но трансферот на тројцата колеги го квалификувавте како предавнички и кукавички потег?

Станува збор за многу блиски соработници на Јакимовски кои континуирано во текот на сите изминати години слепо ги следеа неговите постапки. Но, тоа е доменот на преговарачката моќ на Јакимовски. Веројатно за толку луѓе успеал да испреговара позиции со Црвенковски.
15-01-2010, 12:11 AM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#14

Ideoloshkiot i biznis naslednik na Miloshevic, Branko Crvenkovski &Co, po se se podgotvuvaat da proglasat: KAO-komunistichka avtonomna oblast- Karposh......Nee_takaNee_taka

Јакимовски не сака јарболи во неговата општина


15.01.2010 15:36Градоначалникот на скопски Карпош Стевчо Јакимовски не сака јарболи во неговата општина. Револтиран е зошто владата без консултација и дозвола од општината почнала да копа за да постави јарбол.

Се уништил дел од хортикултурното уредување спроти центарот Лептокарија, а не било побарано ниту да се види подземниот катастар.

Јакимовски обвини дека главниот урбанистички инспектор дури добил и закани за да не ја прекинува работата.

„Ни ги ископаа токму жардињерата и цвеќето кое што сме го засадиле и за кое што сме потрошиле пари од средствата на граѓаните.

-Овде ни направија ваква дупка, сакаат да постават јарбол, кој што навистина апсолутно не ни е потребен и само да ги прашам, нели можеа тој јарбол да го мрднат десетина метра понапред или поназад или требаше вака вандалски да се однесуваат и да го постават во цвеќето без било каква градежна дозвола и без било какво побарано одобрение за да им се покаже состојбата со подземните инсталации“, изјави Стевчо Јакимовски, градоначалник на Карпош.

Na tie jarboli treba da se vee MAKEDONSKOTO ZNAME,MakedonijaMakedonija toa mu prechi na crvenokmerskiot seljonachalnik.Da_ne_si_ludDa_ne_si_lud
(This post was last modified: 15-01-2010, 04:53 PM by mara-popara.)
15-01-2010, 04:52 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#15

Жителите на Карпош сакат цвеќе не јарбол

16.01.2010 - 20:01 | Македонија
Темјанушките повторно вратени на местото каде треба да се постави јарбол. Жителите на скопски Карпош денеска во акција, не сакаат да се раскопуваат жардињерите со цвеќиња, велат тие се посадени со нивни пари.

[Image: 1601-vesnakarpos_4420.jpg]


Никој не ги консултирал дали на тоа место треба да стои јарбол.

Градоначалникот на Капрош Стевче Јакимовски вчера обвини дека дупката за јарбол била ископана без дозвола а општината воопшто не била консултирана.

Од Град Скопје велат дека поставувањето на столбови е во надлежност на владината служба за општи и заеднички работи.Градот издал дозвола за поставување на столбови за кои не е потребна градежна дозвола зошто истите се сметаат за урбана опрема согласно комуналниот ред додесен од Град Скопје во 2002-та.

Оттаму велат дека јарболите ќе бидат поставени на местото каде се планирани и покрај противењето на градоначалникот на Карпош Јакимовски, а цветната жардињера повторно ќе биде поставена откако ќе се среди локацијата за јарболите.


Весна ЌуксановиќStevche Jakimovski gi izvede svoite "borci" na jave SmajlitoSmajlito.

Sigurno deneshnava akcijava ke ja proglastat, ako dojdat povtorno na vlast, kako Den na vostanie ili poprecizno- :DOGADJANJE NARODA.... BaehBaehBaeh

Chujte go Stevcheta, tuka.
16-01-2010, 09:26 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#16

Abe ovoj stevce-pederce, stvarno se zasilo otkoga go promeni dresot, nesto gledam ureduva parkovi so negovite doounici misli deka nekoj se isplasi pa jarbolot nema da se namesti tamu kade sto e planirano, e bas da mu ja vidime silata
17-01-2010, 12:13 AM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#17

Stvche sigurno denovive ke promovira svoja vojska , zname i grb na sao KAO-komunistichkata avtonomna oblast .... imeto treba da go smenat. I dvaicata Karposhovci bile za Samostojan Makedonija. Edniot Karposh go ubile Turci, drugiot Karposh go ubija srbokuministite-Cheda iz Matejche, kolonist.

Quote:Јакимовски го спречи поставувањето на државното знаме во Карпош
20.01.2010 -

Градоначалникот на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски успеа да го спречи поставувањето на државното знаме на Република Македонија во Општината, за што е обезбедена документација од град Скопје, информира на денешната прес - конференција портпаролот на ВМРО - ДПМНЕ, Александар Бичиклиски.- Во една прилика Јакимовски изјави „сакаат да го постават нивниот јарбол и знаме”. Г-дине Стевчо Јакимовски Ве прашуваме, а кое е Вашето знаме, кое Вие го почитувате?, праша Бичиклиски
(This post was last modified: 20-01-2010, 03:32 PM by mara-popara.)
20-01-2010, 03:31 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#18

Lele cista BEDA e ovoj MORON Stevco, go gledam denes dava intervju pod znameto na SDS, znaci tolku e gaden, sto nemozam da go svaram, e jarbolot ne trebalo da stoi kaj cvekinjata, a da stoel malku pogore, ati kaj cvekinata nemalo obezbedeno gradezna dozvola, pu da ti go ebam plemeto rasipano.
20-01-2010, 08:55 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#19

(20-01-2010, 08:55 PM)NACIONALIST Wrote: Lele cista BEDA e ovoj MORON Stevco, go gledam denes dava intervju pod znameto na SDS, znaci tolku e gaden, sto nemozam da go svaram, e jarbolot ne trebalo da stoi kaj cvekinjata, a da stoel malku pogore, ati kaj cvekinata nemalo obezbedeno gradezna dozvola, pu da ti go ebam plemeto rasipano.

Ti rekov jas ke pravat KOMUNISTICHKA AVTONOMNA OBLAST- UVELA RUZA.......SmajlitoSmajlitoSmajlito

Abe crvenokmersku bandu samo da zemesh gomnjivu metlu pa udri. Pochni od Brancheta srbomancheta pa zavrshi sas onoga Debilijana Srankovikja
(This post was last modified: 21-01-2010, 02:03 AM by mara-popara.)
21-01-2010, 01:58 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#20

(21-01-2010, 01:58 AM)mara-popara Wrote: Abe crvenokmersku bandu samo da zemesh gomnjivu metlu pa udri. Pochni od Brancheta srbomancheta pa zavrshi sas onoga Debilijana Srankovikja


Deneska komunjative na pres konferencija objavija deka 250 clenovi od gradsko preminale vo sds, a odma se javija od LDP i rekoa deka Rosavko e faten vo golema laga, deka ldp nemaat clenstvo vo gradsko, samo dvajca i trojca, i Zerenovski mu pocaca deka: i tie se za da padne Gruevski, ama deka Gruevski nema sansi da go sobori BC, sto znaci ke mora da baraat nekoj drug sto ke go sobori Gruevski, a pak Gruevski e tolku jak, sto samo mozat da mu pluknat pod pendzere.
21-01-2010, 06:53 PM
Reply