Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 14 Vote(s) - 3.07 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Стевче Јакимовски пристапи во СДСМ
Author Message
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#21

(21-01-2010, 06:53 PM)NACIONALIST Wrote:
(21-01-2010, 01:58 AM)mara-popara Wrote: Abe crvenokmersku bandu samo da zemesh gomnjivu metlu pa udri. Pochni od Brancheta srbomancheta pa zavrshi sas onoga Debilijana Srankovikja


Deneska komunjative na pres konferencija objavija deka 250 clenovi od gradsko preminale vo sds, a odma se javija od LDP i rekoa deka Rosavko e faten vo golema laga, deka ldp nemaat clenstvo vo gradsko, samo dvajca i trojca, i Zerenovski mu pocaca deka: i tie se za da padne Gruevski, ama deka Gruevski nema sansi da go sobori BC, sto znaci ke mora da baraat nekoj drug sto ke go sobori Gruevski, a pak Gruevski e tolku jak, sto samo mozat da mu pluknat pod pendzere.

Dodeka Branche srbomabche + narkomanche + PijanicaPijanica + LazgoLazgoLazgo e VODJA NA OPOZICIJU,BaehBaeh mozesh da ga pozdravish Gruju i da mu kazesh moze da spie mirno...YeaYeaYea
21-01-2010, 07:42 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#22

(21-01-2010, 07:42 PM)mara-popara Wrote: ,BaehBaeh mozesh da ga pozdravish Gruju i da mu kazesh moze da spie mirno...YeaYeaYeaToa i Zerenovski mu go rece na sranceta, Gruevski mozi da go pobedi samo nekoj drug ako se rodi, a srance!!!! ne e dorasnat za da go pobedi Gruja
21-01-2010, 08:49 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#23

Грујо ќе спие мирно, ама народот тешко... Icon_razz

21-01-2010, 11:04 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#24

(21-01-2010, 11:04 PM)acko Wrote: Грујо ќе спие мирно, ама народот тешко... Icon_razz

Vo toa e problemot Acko. Shto site barem dosega mnogu malku mislea na narodot, iako se kolnat vo predizborieto vo nego.
21-01-2010, 11:27 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#25

(21-01-2010, 11:04 PM)acko Wrote: Грујо ќе спие мирно, ама народот тешко... Icon_razz


Slusaj mister Acko!!! jas ne velam deka tecit med i mleko, aj da bidime realni, vo koe vreme bese paorno, vo vremeto na tranzicijata ili sega???
22-01-2010, 02:28 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#26

Уште сме во таа транзиција, а малку се понадевав на времето дека ќе ни биде подобро, сега веќе не се надевам ни малку во Грујо и компанијата околу него...

Сега идам со паролата: ’Грујо да си оди, Бранко да не се врати’... Icon_razz Знам дека е тешко такво нешто, но ако бирам го бирам најдоброто... Icon_razz

22-01-2010, 04:53 AM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#27

Odobrenie trazi Tuktuk0niTuktuk0ni crvenit kmer Stevche, Da_ne_si_lud argatin na Brancheta srbomanceta, dali da se postavi DRZAVNO ZNAME...MAKEDONSKO... e more Grujo..... shto ti raboti Sashe ShokShok.....prodaja e i pobiskoga od tebe....i za toj ti e GAZDA...da ne beshe on, ti nikad nemashe da bidesh PRECEDNIK NA VMRO DPMNE, a pa premier ni da sanuesh. Ama sl'nce uvek zajde......Prashaj ga Ljupchu glupchu...

Quote:Спречен обидот за поставување државно знаме во Карпош
Сеад Ризвановиќ Коментари (0)


23.01.2010 16:14Повторно пропадна обидот на владата да постави јарбол и знаме на улицата Партизанска, пред трговскиот центар Лептокарија.

Фирмата која ги изведува градежните работи се откажа од намерата, бидејќи на местото се собра поголема група граѓани.

Реагираа и од општината Карпош од каде тврдат дека знамето се поставува незаконски без дозвола од општината. Изјавата од општината ја прекинуваа граѓани кои сакаат знамето да се постави веднаш.

„Ова не можеме никако поинаку да го протолкуваме, освен како демонстрација на сила, насилие и непочитување на локалната власт. Знамето апсолутно го почитуваме и во оваа држава знамето ќе се става само на легални места. Никако на диви места, на илегални места. Ние рековме, еве општината според законот знамињата на државата стојат пред институции и пред јавни места“, вели виолета цветковска, портпарол на општина карпош

Од општината тврдат дека иако градот издал дозвола за поставување на знамето, сепак не е испочитувана законската процедура, бидејќи општината не издала локациски услови.

Двете групи ги изнесоа своите аргументи за поставувањето на знамето.

„Кога шетам низ другите општини секаде гледам јарболи со нашето македонско знаме. Стварно сум крајно разочарана и се срамам што сум од Карпош“.

„Како може без одобрение да се гради нешто. Никој не е против знамето и немојте да шириме лажна теза дека сме против знамето. Срамота. Нели е ова правна држава. Треба ли некое право да се спроведува“, велат анкетираните граѓани.

Градоначалникот на општината Карпош, Стевче Јакимовски и претходно се спротивстави на поставувањето на јарболите без одобрение на општината. Според планот на владата низ целата држава на видни локации треба да се постават 70 - тина 30 метарски јарболи со државното знаме.
24-01-2010, 01:11 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#28

Ne sum videl dosega olku odvratna licnos kako sto e glusecot okapan jakimovski, a jarbol ke ima i toa sigurno, a toj sto se glupira pred cela Makedonska javnost ne toj sto go posakuva toa, nego go koristat sega od sds deka e nov i mora da se pokazi kako kontra vlasta, a so toa samo gubi cela sekta od sds tie ne se sveani za ova.
24-01-2010, 03:53 AM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#29

(24-01-2010, 03:53 AM)NACIONALIST Wrote: Ne sum videl dosega olku odvratna licnos kako sto e glusecot okapan jakimovski, a jarbol ke ima i toa sigurno, a toj sto se glupira pred cela Makedonska javnost ne toj sto go posakuva toa, nego go koristat sega od sds deka e nov i mora da se pokazi kako kontra vlasta, a so toa samo gubi cela sekta od sds tie ne se sveani za ova.

Naci, od drugo e stra kude na Brancheta argati...YeaYea Stevche nachuja ke turale tri jarbola, pa se uplashija, tuja ke gi besiv njega, Brancheta i Kiru pinokiu....SmajlitoSmajlitoJeeeJeee
(This post was last modified: 24-01-2010, 04:41 AM by mara-popara.)
24-01-2010, 04:39 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#30

(24-01-2010, 04:39 AM)mara-popara Wrote: Naci, od drugo e stra kude na Brancheta argati...YeaYea Stevche nachuja ke turale tri jarbola, pa se uplashija, tuja ke gi besiv njega, Brancheta i Kiru pinokiu....SmajlitoSmajlitoJeeeJeeeNiv dali im se dopaga ili ne!!! imam soznanija deka jarbolot so znameto utre ponedelnik ke bide kade sto mu e mestoto, a argatite na glusecot okapan mozat da si protestiraat kolku sakaat toa e nivno demokratsko pravo.
24-01-2010, 06:44 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#31

Quote:Продолжува битката за јарболот во Карпош
Коментари (0)


24.01.2010 16:41Неколку десетици граѓани, членови на невладина „Македониум“, денеска во Карпош симболично го погребаа македонското знаме, во знак на револт што општината не дозволува да биде поставен јарбол и знаме на улицата „Партизанска“.

Дупката што вчера беше ископани со цел да биде поставен челичниот јарбол висок 25 метри, денеска беше закопана, а над неа граѓаните палеа и свеќи.

На ваквиот потег реагираше друга група граѓани, која како и општината, смета дека за да се постави државното знаме прво треба да бидат обезбедени сите потребни дозволи за градба. Меѓу двете групи имаше дофрлувања и исвиркувања, но за среќа беше избегнат поголем инцидент.
Од општината и од владината служба за општи и заеднички работи најавија средба за утре на која ќе се обидат да ги надминат недоразбирањата.


Mnogu e chudno molchenjeto na nezavisnite mediumi. Se poprechuva postavuvanje na drzavno zname a tie molchat. Utre koga vo Shipkovica nema da dozvolat da se istakne zname kako ke reagiraat.
24-01-2010, 06:44 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#32

(24-01-2010, 06:44 PM)mara-popara Wrote: Mnogu e chudno molchenjeto na nezavisnite mediumi. Se poprechuva postavuvanje na drzavno zname a tie molchat. Utre koga vo Shipkovica nema da dozvolat da se istakne zname kako ke reagiraat.


Od mediumite skoro i da nemase predstavnik, toa e znak deka mediumite na celo so a1 se pod kontrola na sds i nema nekoj da me ubedi deka medium,ite bile isti za site.
24-01-2010, 06:46 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#33

(24-01-2010, 06:46 PM)NACIONALIST Wrote: Od mediumite skoro i da nemase predstavnik, toa e znak deka mediumite na celo so a1 se pod kontrola na sds i nema nekoj da me ubedi deka medium,ite bile isti za site.

Blokadata na informativniot sistem za edni raboti a na druga strana pravenje od "buva slon" uakzuva na celta a preku toa i na izvorot.

I pak doadjame do bitnoto zoshto Grujo "SPIE"...????
24-01-2010, 06:53 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#34

(24-01-2010, 06:53 PM)mara-popara Wrote: Blokadata na informativniot sistem za edni raboti a na druga strana pravenje od "buva slon" uakzuva na celta a preku toa i na izvorot.

I pak doadjame do bitnoto zoshto Grujo "SPIE"...????


Grujo ne spie, a nemozi bas taka lesno da se reagira, posle ke bidi osuden za od tie isti mediumi, ali mislam i toj go znae toa ne spie, ali se ceka na moment
(This post was last modified: 24-01-2010, 06:58 PM by NACIONALIST.)
24-01-2010, 06:58 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#35

(24-01-2010, 06:58 PM)NACIONALIST Wrote:
(24-01-2010, 06:53 PM)mara-popara Wrote: Blokadata na informativniot sistem za edni raboti a na druga strana pravenje od "buva slon" uakzuva na celta a preku toa i na izvorot.

I pak doadjame do bitnoto zoshto Grujo "SPIE"...????


Grujo ne spie, a nemozi bas taka lesno da se reagira, posle ke bidi osuden za od tie isti mediumi, ali mislam i toj go znae toa ne spie, ali se ceka na moment

Spijat tie okolu nego. E sega dali toj son e i na Grujo toa e prashanjeto.

Acko prikachi neshto mnogu interesno, pienjeto kafe na Sasho Mijalkov i Srdjan Kerim i objasnuvanjeto deka se stari prijateli.....samo ushte da kazat po koja osnova. Sigorno odele vo nekoe shkolo zaedno, pa ne ke e losho da kazat u KOE.
24-01-2010, 07:26 PM
Reply
Владимир Offline
Junior Member
**

Posts: 44
Joined: Jan 2010
Reputation: 0
#36

Нема место за македонското знаме, а има место за џамии накај Нерези.А нели во државава имаше закон за ваквите, закон со кој негацијата на македонското знаме и идентитет се сметаат за кривично дело?!Или пак и овие од Влада (како и овој) не знаат кои закони ги има во Македонија??
25-01-2010, 09:07 AM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#37

(25-01-2010, 09:07 AM)Владимир Wrote: Нема место за македонското знаме, а има место за џамии накај Нерези.А нели во државава имаше закон за ваквите, закон со кој негацијата на македонското знаме и идентитет се сметаат за кривично дело?!Или пак и овие од Влада (како и овој) не знаат кои закони ги има во Македонија??Владимир, po se ti si na "lice mesto" , ziveesh vo Makeonija pa me interesira edno tvoe viduvanje. Kako ke reagiraaat SDSM i "nevladinite organizacii" pod dirigentska palka na Milchin, ako vladata se obide da go postavi MAKEDONSKOTO zname.
25-01-2010, 02:50 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#38

(25-01-2010, 09:07 AM)Владимир Wrote: Нема место за македонското знаме, а има место за џамии накај Нерези.А нели во државава имаше закон за ваквите, закон со кој негацијата на македонското знаме и идентитет се сметаат за кривично дело?!Или пак и овие од Влада (како и овој) не знаат кои закони ги има во Македонија??


Stevche treba pod itno da se apsi. Ovaa e voved edna mnogu opasna igra.Quote:ВЛАДИНИТЕ ЈАРБОЛИ НЕПОЖЕЛНИ ВО КАРПОШ?

Знамето страда во партиска војна
Тони Ангеловски

Повеќе од една недела траат расправиите за поставувањето на јарболот со државното знаме меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ преку градоначалникот на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски и Владата, поддржувани секој со своја група граѓани. Јакимовски, како тазе кадар на СДСМ, со поддршка од група граѓани се спротивставува на упорните обиди за поставување на јарболот со образложение дека со тоа се уништуваат жардиниерите со темјанушки. Од друга страна, исто така, група граѓани протестираа против таквото однесување на градоначалникот. При тоа, во неколку пригоди се случи опасно кревање на тензијата меѓу двете групи. Јарболот со државното знаме што треба да се постави пред трговскиот центар „Лептокарија“ е идентичен со тие што се веќе поставени или се поставуваат во повеќето општини низ земјава. Но, Јакимовски не дозволува поставување на јарболот со образложение дека за тоа не постои градежна дозвола. Партијата ВМРО-ДПМНЕ, пак, на вчерашната конференција за печат повторно го нападна Јакимовски за неговото, како што велат, срамно однесување и објави дека до сега јарболи со државното знаме се поставени во Јажинце, Тетово, Сарај, Чаир, Охрид, Куманово, Битола, Штип, Прилеп, Центар, Аеродром, а во тек е поставувањето на државните знамиња и во општините Зајас, Струга и Маврово-Ростуше.- Јакимовски е единствениот градоначалник што се спротивставува на поставувањето јарболи со државното знаме. Ниту еден од овие градоначалници немаше ништо против поставувањето на македонското знаме во своите општини. Тој е единствениот што од поставувањето на јарболот за државното знаме се обидува да прави политика. Срамен и понижувачки е ваквиот однос на еден градоначалник кон сопственото државно знаме - вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски.Celiot tekst
25-01-2010, 06:05 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#39

Манасиевски: Црвенковски е политички макро

Црвенковски е политички макро кој привлекува партиски проститутки, лидерот на ЛДП Јован Манасиевски отвори војна во опозицискиот фронт. Тврди дека не се точни изјавите за одлевање на членството.

„Господинот Црвенковски е докажан политички макро и тука воопшто ние не мислиме да го спориме тој негов квалитет, така што апсолутно тој е во состојба да собере по некоја политичка проститутка и од ЛДП и од некоја друга партија. Така што можеме да кажеме дека тој негов потег нас ни помага, дополнително не хомогенизира и не мобилизира. Господинот Црвенковски е идеален противник за Груевски. И се додека Црвенковски е лидер на македонската опозиција, дотогаш фотелјата на Груевски му е безбедна“, рече Манасиевски.STEVO JAKOMOVSKI E PROSTITUTKA ILI KURVA KAKO SAKAS RECI
29-01-2010, 08:40 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#40

(29-01-2010, 08:40 PM)NACIONALIST Wrote: Манасиевски: Црвенковски е политички макро

Црвенковски е политички макро кој привлекува партиски проститутки, лидерот на ЛДП Јован Манасиевски отвори војна во опозицискиот фронт. Тврди дека не се точни изјавите за одлевање на членството.

„Господинот Црвенковски е докажан политички макро и тука воопшто ние не мислиме да го спориме тој негов квалитет, така што апсолутно тој е во состојба да собере по некоја политичка проститутка и од ЛДП и од некоја друга партија. Така што можеме да кажеме дека тој негов потег нас ни помага, дополнително не хомогенизира и не мобилизира. Господинот Црвенковски е идеален противник за Груевски. И се додека Црвенковски е лидер на македонската опозиција, дотогаш фотелјата на Груевски му е безбедна“, рече Манасиевски.STEVO JAKOMOVSKI E PROSTITUTKA ILI KURVA KAKO SAKAS RECI


Bristolska OROSPIJA so tapija. PosPosPosPosPosA shto moz da bide k'd Kiro Gligorov gi e idol, knjishka 0001PosPosPos
...SmajlitoSmajlito
29-01-2010, 09:01 PM
Reply