Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.13 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
А1 затворена!!!!!!!!!
Author Message
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

(03-03-2011, 04:40 PM)Solenik Wrote: Кога си дете, целиот свет ти е играчка...

A ne pa edna mala drzavicka.
03-03-2011, 06:25 PM
Reply
Тозовац Offline
Junior Member
**

Posts: 22
Joined: Jan 2011
Reputation: 3

Јас имам шатор дома со простор за комотен престој на 4ца барам доброволци.Ке си се сместиме пред Владата про-европски е и апелирам до сите граѓани да го сторат истото за побрзо приближување кон ЕУ.Не можат да не срушат сега може да си го легализираме ’објектот’ за само 1евро=1м2...
04-03-2011, 02:51 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12

(04-03-2011, 02:51 AM)Тозовац Wrote: Јас имам шатор дома со простор за комотен престој на 4ца барам доброволци.Ке си се сместиме пред Владата про-европски е и апелирам до сите граѓани да го сторат истото за побрзо приближување кон ЕУ.Не можат да не срушат сега може да си го легализираме ’објектот’ за само 1евро=1м2...

PosPos
04-03-2011, 03:39 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36Quote:Меѓународна потерница по Хеди Рамковски

Скопје, 10 март - Хеди Рамковски, синот на Велија Рамковски се бара со меѓународна потерница од почеток на месецов, потврдуваат од МВР.

Интерпол веќе трага по триесет и шестгодишниот Рамковски кој повеќе од два месеци е недостапен за полицијата и судот, а осомничен е во случајот „Пајажина“.

Тој бил управител на неколку фирми на Перо Наков бб
10-03-2011, 03:58 PM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27

(10-03-2011, 03:58 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
Quote:Меѓународна потерница по Хеди Рамковски

Скопје, 10 март - Хеди Рамковски, синот на Велија Рамковски се бара со меѓународна потерница од почеток на месецов, потврдуваат од МВР.

Интерпол веќе трага по триесет и шестгодишниот Рамковски кој повеќе од два месеци е недостапен за полицијата и судот, а осомничен е во случајот „Пајажина“.

Тој бил управител на неколку фирми на Перо Наков бб
Cicko jordan interpoll ne traga. Interpoll gi ceka kriminallcite i gi pribira.nema potreba.Ako se odrzhat predvremeni izbori vlladata padja i nema poternica.Toj e slloboden.Ako ne padne vllada toj ke se prijavi nekade azilant ili podobro politicki begalec dodeka ne padne grujo.Toa e poentata.A1 treba da se obori na kolena za da se smeni vllasnikot i stavovite na istata toa e cellta.

10-03-2011, 11:59 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21

Има еден интересен момент. Темата е отворена при крајот на јануари, а уште некој ден ќе биде средина на март, а нема ништо од затворање на А1. Па, ме интерсеира, уште колку време ќе се затвора А1?! Вака таа ќе догура и до редовни избори, а тие кршат глава што ќе правеле со неа за предвременим па и условува Бране со нив. Ништо не треба да прават, ниту да разговараат, и така гледам дека на А1 одат владини реклами.

11-03-2011, 12:15 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(11-03-2011, 12:15 AM)acko Wrote: Има еден интересен момент. Темата е отворена при крајот на јануари, а уште некој ден ќе биде средина на март, а нема ништо од затворање на А1. Па, ме интерсеира, уште колку време ќе се затвора А1?! Вака таа ќе догура и до редовни избори, а тие кршат глава што ќе правеле со неа за предвременим па и условува Бране со нив. Ништо не треба да прават, ниту да разговараат, и така гледам дека на А1 одат владини реклами.
Нели е замрзната сметката. Како може да работи фирмата. Треба да го прашаат првин Грујо.
11-03-2011, 01:23 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36Го нема Наци да ни објасни како тоа А1 уште работи. Како исплаќа плати ?? Од кои пари?? Како плаќа струја, вода, телефони...???? Ајде Наци покажи се.
11-03-2011, 01:26 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(11-03-2011, 01:26 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Го нема Наци да ни објасни како тоа А1 уште работи. Како исплаќа плати ?? Од кои пари?? Како плаќа струја, вода, телефони...???? Ајде Наци покажи се.

Наци е зафатен со ширење патриотизам во Воденица, Тука не му е интересно. А, како работи А1 со блокирана сметка? Просто. Од идеали. Зошто им го ускратувате право да се патриоти и борци за македонска кауза? Еве, и без плати новинарите од А1 се решени да се борат за демкратија во МК.PishtoldzijaPishtoldzijaPishtoldzija
11-03-2011, 07:23 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1

(11-03-2011, 07:23 PM)hristo Wrote: Еве, и без плати новинарите од А1 се решени да се борат за демкратија во МК.PishtoldzijaPishtoldzijaPishtoldzija

Pos23Pos23
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
11-03-2011, 08:55 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(11-03-2011, 07:23 PM)hristo Wrote:
(11-03-2011, 01:26 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Го нема Наци да ни објасни како тоа А1 уште работи. Како исплаќа плати ?? Од кои пари?? Како плаќа струја, вода, телефони...???? Ајде Наци покажи се.

Наци е зафатен со ширење патриотизам во Воденица, Тука не му е интересно. А, како работи А1 со блокирана сметка? Просто. Од идеали. Зошто им го ускратувате право да се патриоти и борци за македонска кауза? Еве, и без плати новинарите од А1 се решени да се борат за демкратија во МК.PishtoldzijaPishtoldzijaPishtoldzija


Ај за новинарите, ама СТРУЈА, ВОДА, ТЕЛЕФОН , Христо...
11-03-2011, 10:00 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8

(11-03-2011, 10:00 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Ај за новинарите, ама СТРУЈА, ВОДА, ТЕЛЕФОН , Христо...

Не трошат струја бе носат од дома,агрегати,акумулатори,дрва за огрев,вода во легени,телефони од канчиња за кисело млеко со врвца
[Image: gluhi-telefoni2.jpg]

Како вика Христо....А1 се убедени до крај да ја спроведат демократијата BravoBravoBravo
(This post was last modified: 12-03-2011, 01:48 AM by Makedonec.)
12-03-2011, 01:47 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(12-03-2011, 01:47 AM)Makedonec Wrote:
(11-03-2011, 10:00 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Ај за новинарите, ама СТРУЈА, ВОДА, ТЕЛЕФОН , Христо...

Не трошат струја бе носат од дома,агрегати,акумулатори,дрва за огрев,вода во легени,телефони од канчиња за кисело млеко со врвца
[Image: gluhi-telefoni2.jpg]

Како вика Христо....А1 се убедени до крај да ја спроведат демократијата BravoBravoBravo


Se_klanjamSe_klanjamPosPosPosPosPos
12-03-2011, 02:01 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(11-03-2011, 10:00 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(11-03-2011, 07:23 PM)hristo Wrote:
(11-03-2011, 01:26 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Го нема Наци да ни објасни како тоа А1 уште работи. Како исплаќа плати ?? Од кои пари?? Како плаќа струја, вода, телефони...???? Ајде Наци покажи се.

Наци е зафатен со ширење патриотизам во Воденица, Тука не му е интересно. А, како работи А1 со блокирана сметка? Просто. Од идеали. Зошто им го ускратувате право да се патриоти и борци за македонска кауза? Еве, и без плати новинарите од А1 се решени да се борат за демкратија во МК.PishtoldzijaPishtoldzijaPishtoldzija


Ај за новинарите, ама СТРУЈА, ВОДА, ТЕЛЕФОН , Христо...

Абе Јордане. Па, нели знаеш дека сме биле партизанска земја. Што подразбира санаоѓање во секоја ситуација. Како партизаните на отворено, без дом и леб, се снаоѓале 4 години. Упс, во Македонија било пократко. Значи, вода си носат од дома, струја земаат од комшија, а Господ дал мобилни телефони. Па, домашни резерви. И на крај...јатаци, нормално.SmajlitoSmajlitoSmajlito
12-03-2011, 08:26 AM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27

(12-03-2011, 08:26 AM)hristo Wrote: Абе Јордане. Па, нели знаеш дека сме биле партизанска земја. Што подразбира санаоѓање во секоја ситуација. Како партизаните на отворено, без дом и леб, се снаоѓале 4 години. Упс, во Македонија било пократко. Значи, вода си носат од дома, струја земаат од комшија, а Господ дал мобилни телефони. Па, домашни резерви. И на крај...јатаци, нормално.SmajlitoSmajlitoSmajlito


A be na 21 januari sali berisha gi ubi opozicionerite koi demonstrira protiv vlladata i nishto.Evropskiot parllament donesuva odlluka, deka allbanija e demokratska drzhava.Od 4 najaki mediumi vo zemjata 3 se na strana na opozicijata.Hristo vie isprativte sliki deka a1 se zatvara so policija.Iljada zborovi miljon zborovi sega veqe ne pomagat.Qe treba mozhda decenija i poveqe za da se brishe toj imixh na makednija i da se stvori nova slika.Znaci budalla ke frla kamen vo bunar sto umni nema da mozhat da go izvadat.A sve mozheshe bez uniforma bez sliki.

12-03-2011, 09:17 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(12-03-2011, 09:17 AM)sokoli Wrote:
(12-03-2011, 08:26 AM)hristo Wrote: Абе Јордане. Па, нели знаеш дека сме биле партизанска земја. Што подразбира санаоѓање во секоја ситуација. Како партизаните на отворено, без дом и леб, се снаоѓале 4 години. Упс, во Македонија било пократко. Значи, вода си носат од дома, струја земаат од комшија, а Господ дал мобилни телефони. Па, домашни резерви. И на крај...јатаци, нормално.SmajlitoSmajlitoSmajlito


A be na 21 januari sali berisha gi ubi opozicionerite koi demonstrira protiv vlladata i nishto.Evropskiot parllament donesuva odlluka, deka allbanija e demokratska drzhava.Od 4 najaki mediumi vo zemjata 3 se na strana na opozicijata.Hristo vie isprativte sliki deka a1 se zatvara so policija.Iljada zborovi miljon zborovi sega veqe ne pomagat.Qe treba mozhda decenija i poveqe za da se brishe toj imixh na makednija i da se stvori nova slika.Znaci budalla ke frla kamen vo bunar sto umni nema da mozhat da go izvadat.A sve mozheshe bez uniforma bez sliki.

Sokoli prijatele. I jas taka im dumav na ovie mojte od KOTLE, ama tie site ( sem Acko) koga mi sripaa vo horska izvedba: Zakon da se sproveduva " soglasno zakonite" i taka zastanaa pozadi zborovite na Vladata. A, jas im dumav za selektivna "pravda". Pod broj dva e efektot na losiot imidj na MK pred demokratskiot svet.Pa i ti Sokoli kasno se javi. Sakas da gi ispravis prijatelite od Vodenica. Samo gubis vreme tamu. Tuka e vistinskata debata za segasnosta i idninata na Makedonija.
12-03-2011, 06:24 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36Христо, прашањето за подмирување на сметките е многу сериозно. Велија е гонет за неплаќање на даноци. Како го плаќа сега ДДВ-ето. Струјата, телефоните, комуналните услуги ...
12-03-2011, 06:54 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(12-03-2011, 06:24 PM)hristo Wrote:
(12-03-2011, 09:17 AM)sokoli Wrote:
(12-03-2011, 08:26 AM)hristo Wrote: Абе Јордане. Па, нели знаеш дека сме биле партизанска земја. Што подразбира санаоѓање во секоја ситуација. Како партизаните на отворено, без дом и леб, се снаоѓале 4 години. Упс, во Македонија било пократко. Значи, вода си носат од дома, струја земаат од комшија, а Господ дал мобилни телефони. Па, домашни резерви. И на крај...јатаци, нормално.SmajlitoSmajlitoSmajlito


A be na 21 januari sali berisha gi ubi opozicionerite koi demonstrira protiv vlladata i nishto.Evropskiot parllament donesuva odlluka, deka allbanija e demokratska drzhava.Od 4 najaki mediumi vo zemjata 3 se na strana na opozicijata.Hristo vie isprativte sliki deka a1 se zatvara so policija.Iljada zborovi miljon zborovi sega veqe ne pomagat.Qe treba mozhda decenija i poveqe za da se brishe toj imixh na makednija i da se stvori nova slika.Znaci budalla ke frla kamen vo bunar sto umni nema da mozhat da go izvadat.A sve mozheshe bez uniforma bez sliki.

Sokoli prijatele. I jas taka im dumav na ovie mojte od KOTLE, ama tie site ( sem Acko) koga mi sripaa vo horska izvedba: Zakon da se sproveduva " soglasno zakonite" i taka zastanaa pozadi zborovite na Vladata. A, jas im dumav za selektivna "pravda". Pod broj dva e efektot na losiot imidj na MK pred demokratskiot svet.Pa i ti Sokoli kasno se javi. Sakas da gi ispravis prijatelite od Vodenica. Samo gubis vreme tamu. Tuka e vistinskata debata za segasnosta i idninata na Makedonija.

Христо, ние ја критикуваме владата за спроведувањето на слујачот "Пајажина" на едниствениот можен демократски начин: не за нивната наводна одлука за спречување на криминал, туку заради немањето на вистинска желба да се спроведе случајот како што треба. Повторно, доколку ја критикуваме владата од перспекитвата која ја заземаш ти, тогаш нема да сме ништо подобри од медуимските ороспии во Македонија. Ние немаме политички интерес во Македонија, затоа немаме потреба од прилагодување на вистината спрема потребата.

Целиов циркус околку А1 беше да се замае народот и да се подели во два табори: едни за А1, други за владата. Доколку си чесен ќе признаеш дека ние не сме ниту на едната ниту на другата страна.

Борбата против криминал мора да се поддржува, пред се' како што напиша Шакале, за да се обезбедат услови на еднаквост кај населението. Истовремено, таа борба не може да се поздравува доколку се води само паушално. Нашиот пристап беше и останува да продолжиме со притисокот врз владата, да ги фатиме на блефот, и да ги натераме да го истераат случјот до крај. Знаеме дека тоа нема да се случи. Груевски да имаше вистинска желба да ја отстрани и затвори А1 тоа до сега ќе се случеше. Но и тие се глупави августи како него: самите се ја уништија довербата кај својата публика. Груевски знае дека додека го има БЦ како противник, тој секогаш ќе биде победник.
13-03-2011, 03:25 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(13-03-2011, 03:25 PM)Solenik Wrote:
(12-03-2011, 06:24 PM)hristo Wrote:
(12-03-2011, 09:17 AM)sokoli Wrote:
(12-03-2011, 08:26 AM)hristo Wrote: Абе Јордане. Па, нели знаеш дека сме биле партизанска земја. Што подразбира санаоѓање во секоја ситуација. Како партизаните на отворено, без дом и леб, се снаоѓале 4 години. Упс, во Македонија било пократко. Значи, вода си носат од дома, струја земаат од комшија, а Господ дал мобилни телефони. Па, домашни резерви. И на крај...јатаци, нормално.SmajlitoSmajlitoSmajlito


A be na 21 januari sali berisha gi ubi opozicionerite koi demonstrira protiv vlladata i nishto.Evropskiot parllament donesuva odlluka, deka allbanija e demokratska drzhava.Od 4 najaki mediumi vo zemjata 3 se na strana na opozicijata.Hristo vie isprativte sliki deka a1 se zatvara so policija.Iljada zborovi miljon zborovi sega veqe ne pomagat.Qe treba mozhda decenija i poveqe za da se brishe toj imixh na makednija i da se stvori nova slika.Znaci budalla ke frla kamen vo bunar sto umni nema da mozhat da go izvadat.A sve mozheshe bez uniforma bez sliki.

Sokoli prijatele. I jas taka im dumav na ovie mojte od KOTLE, ama tie site ( sem Acko) koga mi sripaa vo horska izvedba: Zakon da se sproveduva " soglasno zakonite" i taka zastanaa pozadi zborovite na Vladata. A, jas im dumav za selektivna "pravda". Pod broj dva e efektot na losiot imidj na MK pred demokratskiot svet.Pa i ti Sokoli kasno se javi. Sakas da gi ispravis prijatelite od Vodenica. Samo gubis vreme tamu. Tuka e vistinskata debata za segasnosta i idninata na Makedonija.

Христо, ние ја критикуваме владата за спроведувањето на слујачот "Пајажина" на едниствениот можен демократски начин: не за нивната наводна одлука за спречување на криминал, туку заради немањето на вистинска желба да се спроведе случајот како што треба. Повторно, доколку ја критикуваме владата од перспекитвата која ја заземаш ти, тогаш нема да сме ништо подобри од медуимските ороспии во Македонија. Ние немаме политички интерес во Македонија, затоа немаме потреба од прилагодување на вистината спрема потребата.

Целиов циркус околку А1 беше да се замае народот и да се подели во два табори: едни за А1, други за владата. Доколку си чесен ќе признаеш дека ние не сме ниту на едната ниту на другата страна.

Борбата против криминал мора да се поддржува, пред се' како што напиша Шакале, за да се обезбедат услови на еднаквост кај населението. Истовремено, таа борба не може да се поздравува доколку се води само паушално. Нашиот пристап беше и останува да продолжиме со притисокот врз владата, да ги фатиме на блефот, и да ги натераме да го истераат случјот до крај. Знаеме дека тоа нема да се случи. Груевски да имаше вистинска желба да ја отстрани и затвори А1 тоа до сега ќе се случеше. Но и тие се глупави августи како него: самите се ја уништија довербата кај својата публика. Груевски знае дека додека го има БЦ како противник, тој секогаш ќе биде победник.

Е па, драг пријателу, ставот ви е доста наивен. Со овие политички гарнитури , контролирани од ист центар не може да се замисли борбата. Не вреди ниту да се трошат зборови.
13-03-2011, 07:33 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(13-03-2011, 07:33 PM)hristo Wrote: Е па, драг пријателу, ставот ви е доста наивен. Со овие политички гарнитури , контролирани од ист центар не може да се замисли борбата. Не вреди ниту да се трошат зборови.

Трансформацијата на политичката сцена е малку подолготраен процес и КОТЛЕ е единствен сајт кој тоа го работи -ТРАНСФОРМАЦИЈА првин на свеста. Свеста неможе да се трансформира ако не се дојде до вистината кои центри ја попречувааат демократизацијата и декриминализацијата на Македонија. Промена на Груевски и Црвенковски по насилен пат или со гласање за избор на помало зло не не води никаде. Само со победа на избори на опција која ке спроведе декриминализација и демократизација на Македонија, македонските граѓани ке покажат дека кај нив дошло до промена на свеста.
13-03-2011, 07:41 PM
Reply