Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.13 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
А1 затворена!!!!!!!!!
Author Message
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#1

А1 работи без студио, на улица...Знае ли некој што се случува поточно? Блокирани им се сметките, студиото затворено...
(This post was last modified: 27-01-2011, 07:37 PM by Nikola.)
27-01-2011, 07:36 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#2

(27-01-2011, 07:36 PM)Nikola Wrote: А1 работи без студио, на улица...Знае ли некој што се случува поточно? Блокирани им се сметките, студиото затворено...

Од тоа што го напиша Никола нивната сметка е затворена,а со овој гест се обидуваат да створат тензија.
Како прво,бидејќе А1 се наоѓа под истрага,Македонската полиција има право да и ја замрзне сметката.Тоа се прави со цел парите што А1 ги поседува не отидат во некоја странска банка.
Тие пари сега припаѓаат на државата.
Би,било добро Билјана Секуловска и другите моми и момци да си продолжат со работата а,после овој чин на А1 треба да им се одземе правото да работат.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
(This post was last modified: 27-01-2011, 07:52 PM by basilius_2.)
27-01-2011, 07:51 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#3

Дали е вистина за милионите на сметката Icon_razz
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
27-01-2011, 07:54 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#4

A1

Според нивни известувања замрзната им е сметката. Тоа не е исто со затворање. Изборот на редакцијата да работи надвор од студиото е нивни.
27-01-2011, 08:01 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#5

(27-01-2011, 07:51 PM)basilius_2 Wrote:
(27-01-2011, 07:36 PM)Nikola Wrote: А1 работи без студио, на улица...Знае ли некој што се случува поточно? Блокирани им се сметките, студиото затворено...

Од тоа што го напиша Никола нивната сметка е затворена,а со овој гест се обидуваат да створат тензија.
Како прво,бидејќе А1 се наоѓа под истрага,Македонската полиција има право да и ја замрзне сметката.Тоа се прави со цел парите што А1 ги поседува не отидат во некоја странска банка.
Тие пари сега припаѓаат на државата.
Би,било добро Билјана Секуловска и другите моми и момци да си продолжат со работата а,после овој чин на А1 треба да им се одземе правото да работат.

Како да продолжат да работат нормално ако им е блокирано сметката? Како ќе примаат пари од спонзори, како ќе плаќаат вработени?


27-01-2011, 08:05 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#6

Ќе си отворат друга сметка Icon_razz
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
27-01-2011, 08:09 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#7

(27-01-2011, 08:05 PM)acko Wrote:
(27-01-2011, 07:51 PM)basilius_2 Wrote:
(27-01-2011, 07:36 PM)Nikola Wrote: А1 работи без студио, на улица...Знае ли некој што се случува поточно? Блокирани им се сметките, студиото затворено...

Од тоа што го напиша Никола нивната сметка е затворена,а со овој гест се обидуваат да створат тензија.
Како прво,бидејќе А1 се наоѓа под истрага,Македонската полиција има право да и ја замрзне сметката.Тоа се прави со цел парите што А1 ги поседува не отидат во некоја странска банка.
Тие пари сега припаѓаат на државата.
Би,било добро Билјана Секуловска и другите моми и момци да си продолжат со работата а,после овој чин на А1 треба да им се одземе правото да работат.

Како да продолжат да работат нормално ако им е блокирано сметката? Како ќе примаат пари од спонзори, како ќе плаќаат вработени?

Ацко,ова се нормални процедури,околу замрзнување на сметките.
Секој што е осомничен за криминал,се бара судска одлука со која парите се замрзнуваат и да се утврди изворот на тие пари.
Таквите мерки,се преземаат против терористички организации,фирми кои се замешани во недозволени трговија (орузје,дрога),или пак се перат пари.
Сметките се одмрзнуваат кога ке се утврди дека нивните пари се чисти,не се дојдени од валкани раце.
Кога Велија Рамковски беше уапсен минатата година,требаше и А1 да се затвори,поради тоа да се спречи било какво злоупотреба на медиумот.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
27-01-2011, 08:13 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#8

Според нивните извори тоа се случува. Не ги разбирам баш тие процедури, ама изгледа замрзнати им се сметките за да се утврди што и како е со нив. Нормално сега пак прават паника, дали е оправдана или не, ќе видиме...
27-01-2011, 08:20 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#9

basilius_2...

Е, сега, доколку се затвораат медиуми за да се спречи евентуален обид за манипулација од нивна страна, тогаш би требало сите медиуми да ги затвориме... Icon_razz

Прашањето ми беше дали може сега А1 да работи нормално, како што напиша ти во твојот пост.


ацко Wrote:Како да продолжат да работат нормално ако им е блокирано сметката? Како ќе примаат пари од спонзори, како ќе плаќаат вработени?


Околу сите овие случувања имам едно различно размислување од сите преовладувачки (без разлика дали се за или против А1), ќе го образложам подоцна.


27-01-2011, 08:24 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#10

(27-01-2011, 08:24 PM)acko Wrote: basilius_2...

Е, сега, доколку се затвораат медиуми за да се спречи евентуален обид за манипулација од нивна страна, тогаш би требало сите медиуми да ги затвориме... Icon_razz

Прашањето ми беше дали може сега А1 да работи нормално, како што напиша ти во твојот пост.


ацко Wrote:Како да продолжат да работат нормално ако им е блокирано сметката? Како ќе примаат пари од спонзори, како ќе плаќаат вработени?


Околу сите овие случувања имам едно различно размислување од сите преовладувачки (без разлика дали се за или против А1), ќе го образложам подоцна.

Додека се врши контролата,тие не смеат да работат со сметката.Откако контролата ќе заврши,тие може да продолжат да работат,или во некои случаи се затвора објектот се додека не се најде начин како да продолжат да работат.Ако се востанови дека,тие пари се црни,сите кои се имаат вмешано,се апсат.
Може да продолжат да работат,со својата редовна програма.Сметката која им е замрзната останува таква.Се прават пописи.
Инаку,би било добро и тие новинари да си најдат нов газда.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
27-01-2011, 08:41 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#11

Те прашувам преку која сметка ќе ги плаќаат трошоците за редовната програма. Преку која сметка ќе ги платат новинарите, камерманите, тв права за сериска програма и др. Дали би било нормално т.е. легално, да отворат нова сметка и така да ги вршат тие транскации? На таа сметка да примаат пари од реклами со кои подоцна ќе ги подмират своите трошоци? Не ми е познато, затоа прашувам, доколку тоа не е легално, тогаш А1 не може да нормално да функционира.

27-01-2011, 08:48 PM
Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,545
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#12

(27-01-2011, 08:48 PM)acko Wrote: Те прашувам преку која сметка ќе ги плаќаат трошоците за редовната програма. Преку која сметка ќе ги платат новинарите, камерманите, тв права за сериска програма и др. Дали би било нормално т.е. легално, да отворат нова сметка и така да ги вршат тие транскации? На таа сметка да примаат пари од реклами со кои подоцна ќе ги подмират своите трошоци? Не ми е познато, затоа прашувам, доколку тоа не е легално, тогаш А1 не може да нормално да функционира.Еве зошто е замрзната сметката на А1.Quote:Управителот на „Акстра трејд“ во 2006 година, со намера друштвото А1 да одбегне делумно плаќање данок од добивка и ДДВ, во името на компанијата што ја претставувал, доставил 28 фактури. На фактурите, како што се тврди, била впишана невиститината содржина, односно дека за изработка на сценарија и режија за повеќе проекти за А1, треба да се исплати 172.280.000 денари. И вака изработените фактури, управителот не ги прикажал во даночните пријави.

Најголемите финансиски малверзации биле направени преку фирмата „Астра трејд“. Имено, оваа компанија од 2005 година не само што не го пријавувала целокупниот промет на друштвото туку и не биле пресметувани данок на добивка и ДДВ, а на идентичен начин функционирало и работењето на „Време ЕЧ“, кое за само две години успеало да не пријави приходи и да избегне плаќање даноци во висина од близу 19 милиони денари. И другите компании кои дејствувале од „Перо Наков“ број 60 работеле на ист начин како и споменатите, а износите зависеле од дејноста со која се занимавала фирмата. Така, најмали износи се регистрирани кај „Уни проком вемакс“, а милионски износи се бележат кај „Хедис ДОО“ и „А1 Телевизија“.
27-01-2011, 09:25 PM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27
#13

(27-01-2011, 08:41 PM)basilius_2 Wrote: Додека се врши контролата,тие не смеат да работат со сметката.Откако контролата ќе заврши,тие може да продолжат да работат,или во некои случаи се затвора објектот се додека не се најде начин како да продолжат да работат.Ако се востанови дека,тие пари се црни,сите кои се имаат вмешано,се апсат.
Може да продолжат да работат,со својата редовна програма.Сметката која им е замрзната останува таква.Се прават пописи.
Инаку,би било добро и тие новинари да си најдат нов газда.

Basilius nivnata smetka ke se debllokira na kukovo leto toa bidi siguren.Cellta ne e nikakva mallverzacija tuku e poentata nikoj da ne im go rasipuva rahatllukot na sveti gruica i na ali pedofilot.Sekoj koj se sprotivstavuva isto zavrshuva.Isto pomina i udbashot od tetovo koj mu se sprotivstavi na hazreti alija.I definitivno makedonija ti stanuva allbanija od vremeto na enver hodzha.Sega za novinarite ima dve vozmozhnosti.Ili ke najdat nov gazda ili ke stanat simboll na demokracija vo makedonija.Inace podrzhka dobivat od site nacionallnosti.I od makedonci i allbanci turci romi.Dali ke go imame scenarioto od tunisia misllam deka e se ushte rano za takvo neshto.

27-01-2011, 09:37 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#14

Соколи,да те прашам на колку Македонци државата им ги блокира сметките,па ништо.Ниту А1 ги брани,ниту Сител,туку ако се побуниш право апс.Сега Велија крадел,му дошло времето за апс.
Како ќе реагиравте ако еве Бучко,го уапси Велија?Затоа што и Бучко му пратил УЈП и Полиција,па ниту контрола му имаат направено,ниту ништо.
Сега ниту пак го ослободувам од било каква одговорност и Грујо,го ослобдувам.Ако знаел дека се врши криминал,зошто го оставил да работи криминал?
Кога самиот Велија си потпишал таков договор со ѓаволот,ова што го снајде е последица од тој договор.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
(This post was last modified: 27-01-2011, 11:03 PM by basilius_2.)
27-01-2011, 11:02 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#15

Сите ја знаат приказната со овчарчето и волкот.Ова е вториот пат. Icon_razz
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
27-01-2011, 11:05 PM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27
#16

(27-01-2011, 11:02 PM)basilius_2 Wrote: Соколи,да те прашам на колку Македонци државата им ги блокира сметките,па ништо.Ниту А1 ги брани,ниту Сител,туку ако се побуниш право апс.Сега Велија крадел,му дошло времето за апс.
Како ќе реагиравте ако еве Бучко,го уапси Велија?Затоа што и Бучко му пратил УЈП и Полиција,па ниту контрола му имаат направено,ниту ништо.
Сега ниту пак го ослободувам од било каква одговорност и Грујо,го ослобдувам.Ако знаел дека се врши криминал,зошто го оставил да работи криминал?
Кога самиот Велија си потпишал таков договор со ѓаволот,ова што го снајде е последица од тој договор.

Basilius covekot e se ushte vo istrazhen zatvor ushte ne e odrzhan sudski proces a vie veqe go osuduvate za krazhba.Da gi ostavime makedoncite i allbancite na strana i nivnite smetki bllokirani basilius.Inace kolku imat smetki makedonci i allbanci site zaedno tolku smetki imat samo vllasi od kocani.Tuka se raboti za zatvaranje na medium basilius i toa edinstveniot medium koi znaeshe retko da otvori usta protiv vllastodrzhcite.Jas ponatamu nema da ti repliciram a ke ti kazham zamisli se na samo dve raboti.Ako grujo uspee vo namerata da se zatvori A1 televizija,
Ako nastavi so smaluvanje na buxhetot na vojskata na makedonija i zgolemuvanje na buxhetot za policijata, ovoj ke bide krajot na makedonija.
Nekogash davno vo allbanska televizija cim ke se otvarashe programata i pocnuvashe pesnata Enver hoxha tundjat jeta
Znaci go pozdravuva hoxha bideiki toj edino imashe televizor vo cella allbanija.
Makedonija ke ti stane enver hoxhina allbanija basilius.I namesto evro atllantski integracii ke imame allbanski bunkeri

28-01-2011, 12:26 AM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#17

Мое мислење е дека треба сите од А1 од чистач,камерман па до уредник...да земат транспаренти и да штрајкуваат во името на мобингот кој им е вршен...со исплаќање на платата на рака а пријавени на минимум,и со злоупотреба на нивната должност,и приморување за бранење на ликот и делото на човек кој е обвинет за најголемото кривично дело во секоја нормална држава-перењето пари!!!

Значи треба да се запрашате,дали дел од тие протестанти на А1,не знаеле за матните зделки на нивниот газда...бидејќи Мери Јордановска е една од оние што беше главна во протестот на вработените во Време (пред 3-4год),против Велија...и јасно и гласно кажуваа за неговите матни зделки....а сега истата е една од најгласните во одбраната на Велија...(побарајте ја емисијата од Јанко Јади Бурек од 2008 каде што беа дојдени новинари од Време да си ја кажат маката...или пратете му маил на Јанко за да ви даде линк од истата ако ја има прикачено на нет)

п.с зар некој од тие новинари не ја знае поговорката "волкот го менува крзното,но не и карактерот" кога си играле со Велија???
(This post was last modified: 28-01-2011, 01:30 AM by Makedonec.)
28-01-2011, 01:28 AM
Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,545
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#18

(28-01-2011, 12:26 AM)sokoli Wrote: Basilius covekot e se ushte vo istrazhen zatvor ushte ne e odrzhan sudski proces a vie veqe go osuduvate za krazhba.Da gi ostavime makedoncite i allbancite na strana i nivnite smetki bllokirani basilius.Inace kolku imat smetki makedonci i allbanci site zaedno tolku smetki imat samo vllasi od kocani.Tuka se raboti za zatvaranje na medium basilius i toa edinstveniot medium koi znaeshe retko da otvori usta protiv vllastodrzhcite.Jas ponatamu nema da ti repliciram a ke ti kazham zamisli se na samo dve raboti.Ako grujo uspee vo namerata da se zatvori A1 televizija,
Ako nastavi so smaluvanje na buxhetot na vojskata na makedonija i zgolemuvanje na buxhetot za policijata, ovoj ke bide krajot na makedonija.
Nekogash davno vo allbanska televizija cim ke se otvarashe programata i pocnuvashe pesnata Enver hoxha tundjat jeta
Znaci go pozdravuva hoxha bideiki toj edino imashe televizor vo cella allbanija.
Makedonija ke ti stane enver hoxhina allbanija basilius.I namesto evro atllantski integracii ke imame allbanski bunkeri


Соколи ги заборавивте сите настаните од мај минатата годин. КОТЛЕ беше во центарот на настаните. Да не беа тие сведочења ке можевме да го браниме Велија но по онаа што се случи во јануари 2008 со екипата на ВРЕМЕ , Велија мораше да заврши вака.
Еве ви линк да се потсетите:
http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=348
28-01-2011, 01:52 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#19

Се надевам дека е ова вистина за затворањето на А1 и дека навистина ќе престанат еднаш засекогаш да емитуваат програма.
Збогум А1, среќен ти пат без враќање...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
28-01-2011, 07:13 AM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#20

Se sto znaeme za A1 dolgi godini otkako e vo eter najprvin so GORDANA STOSIC pa se do denes , znaeme samo i samo oti A1 e nekako kriminalizirana i nekoja tajna e okolu nea , minea godini A1 pedantno udirase vo SVERA na SOCIJALA so KOCISKI i vo ZDRAVSTVO so MENCE ATANASOVA TOCI a i so KOD

TAKA da se iznagledavme nesreki od covecki sudbini vo pogled na socijala i za POMOSTI na mnogu luge na koi im trebase paricna pomos za LECENJE
DO denes ne mi e jasno kolku pari se sobraa za LUGETO da se lecat i dali se leceni i kade i kako se , kako i za socijala na koi po PRILOG na A1 utredenta potekuvaa SLEPERI pomos na doticni sto e OK megutoa po godina dve tri nemase presek od A1 da vidime del od onie na koi navodno A1 im POMOGNA da od socijalci stanat luge so resen status VRABOTENi ili BIZNISMENI i so pomos na onie za LEKUVANJE ??????? STO e so SITE NIV ne gledam deka davat podrska na A1 kade se site tie luge na koi A1 onaka ZDUSNO od svoj geb pomagase ILI?????????????????????????????????????


Znaci kako i da e A1 i siot kriminal okolu i vo A1 e na pat da se OTKRIE , najprvin zapleneti zapecateni dokumenti pa potoa ISCEZNATI koj go toa napravi DAMI i GOSPODA , DRUGOVI i DRUGARICE nekako kako delovi od zaednicka ekipa rasposlani vo POZICIJA i OPOZICIJA t.e poedinci koi se pod drug centar na komanda ne se pod komanda na SDSM i VMRO moraa da gi zatskrijat DOKAZITE koi MISTICNO isceznaa kako dokazi NELI RAZBIRA SE ???????????????????????????????


RAMKOVSKI STERJO MEHANGISKI toa se teskasi "AKADEMICI" edni od poreprezentativni KAPITALCI od VREME na BRANKO CRVENKOVSKI , cudno ama zs nemet MEDIUM MIRKA , GERO ,COM , PANDE , a luge ko VELIJA MEHANGISKI i STERJO se na VRVOT na PIRAMIDA i PIEDESTAL sto se veli VIP licnosti na B.C
ZAREM ne se cuvstvuvat luge od SDSM zasrameni koga nini IDEOLOG i PROFESOR UCITELJ FRCOLJ ke ni mrci na A1 kao EKSPERAT UVEK za sekoja smrdea u MAKEDONIJA

SE ona sto se slucuuva vo RM kazuva deka procesi se otvoreni i deka pocnuva da FUNKCIONIRA kako treba e toa e blagodarenie na nasa prijatelka zemja golema koja sogradi edna ubava ksta u SKOPJE na KALE i sega kali kako treba

MAmenja kako SANADER i MILO dolgi godini i srekni zavrsnici se rezultat na taa kuca na dobroto , veli cisti na vreme ako ne si ja rabotis svoja rabota po red i tebe ke ti cistat FER DEMOKRATIJA podrzuvam kako sto si ja sakam koka-kola

Site slucki so A1, PEPEL,PEPRO NAKOV bb, i eve i GLASANJE vo SOVET na EVROPA po izvestaj na DIK MARTI i reakcii na BALKANI i kaj nas a osobeno ekipa koja od site takvi nastani pravese MALTRETIRANJE na MAKEDONIJA eve ja ja ZABORAVIVME ENCIKOPEDIJA i povici za PALENJA i VADENJA na ZAKOPANI VOJNI SEKIRI , preku DOSIEA i presudi USLOVNI na MUSLIU , pa se do KLUCOT na TAJNATA na GOLEMATA SAHOVSKA IGRA kaj nas e NADEZ , kade zastana kade se izgubi , i dali OBvinitELSTVO ke pokrene KRIVICNA POSTAPKA protiv liceto B.C e toa ke e ZESTOKA i ZESKA PROLET ama ako redno e
28-01-2011, 09:12 AM
Reply