Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 2.17 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Жртви на србоманите во Македонија по 1944 година
Author Message
Guest
Unregistered

 
#41

(07-07-2011, 11:54 PM)montehristo Wrote:
(07-07-2011, 11:03 PM)Guest Wrote:
(07-07-2011, 01:29 AM)montehristo Wrote:
(06-07-2011, 10:30 PM)Guest Wrote: Pa vi ste bre bugari pardon cigani izgubili svaku bitku pa i nije cudo sto ste tako gomnjavi .

Доста со навреди, ако има место меѓу твоите уши за дискусија со аргименти, ајде да започнеме да збориме за Косово.
Кој ви е крив што го изгубивте Косово?
Додека паметот ти лети во облаци, размисли малку за тоа.

Problem Kosova postoji jos 1912 godine Kosovo nije izgubljeno sekiraj se ti za zapadni deo BJRM .

(07-07-2011, 11:09 PM)Guest Wrote: 500 000 Albanca u BJRM , Albanski u Sobranju zapadni deo vec je drzava u drzavi ( Ilirida ) on bi za Kosovo nesto sto ne moze da shvati njegov primatski mozak .Za 10 godina Albanci postece dominantni etnikum u BJRM .

Ти благодарам на грижата,
Но, не благодарам, не ни треба помош од братскиот небески народ, или било кој друг сосед.
А во врска со твоите анализи и предупредувања, ќе видиме.
А за Косово, па ете ги вашите таму се продадоа за 45 евра пензија.

Makedonija postace deo Srbije ( to je i najbolje za Makedoniju ) na principu konfederacije .Bice to jaka drzava .
10-07-2011, 12:43 AM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,493
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#42

(10-07-2011, 12:43 AM)Guest Wrote:
(07-07-2011, 11:54 PM)montehristo Wrote:
(07-07-2011, 11:03 PM)Guest Wrote:
(07-07-2011, 01:29 AM)montehristo Wrote:
(06-07-2011, 10:30 PM)Guest Wrote: Pa vi ste bre bugari pardon cigani izgubili svaku bitku pa i nije cudo sto ste tako gomnjavi .

Доста со навреди, ако има место меѓу твоите уши за дискусија со аргименти, ајде да започнеме да збориме за Косово.
Кој ви е крив што го изгубивте Косово?
Додека паметот ти лети во облаци, размисли малку за тоа.

Problem Kosova postoji jos 1912 godine Kosovo nije izgubljeno sekiraj se ti za zapadni deo BJRM .

(07-07-2011, 11:09 PM)Guest Wrote: 500 000 Albanca u BJRM , Albanski u Sobranju zapadni deo vec je drzava u drzavi ( Ilirida ) on bi za Kosovo nesto sto ne moze da shvati njegov primatski mozak .Za 10 godina Albanci postece dominantni etnikum u BJRM .

Ти благодарам на грижата,
Но, не благодарам, не ни треба помош од братскиот небески народ, или било кој друг сосед.
А во врска со твоите анализи и предупредувања, ќе видиме.
А за Косово, па ете ги вашите таму се продадоа за 45 евра пензија.

Makedonija postace deo Srbije ( to je i najbolje za Makedoniju ) na principu konfederacije .Bice to jaka drzava .

Госту, Малку ли ви беше што минатиот век стално губевте територии?
Покрај тоа, сега Србија има најмногу избеглици во свет.
Што од Хрватска, што од Босна, Косово.
Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?
Дај седи си мудро тамо каде што си и гледај си фамилијата твоја.
Бидејќи веќе е јасно дека не знаеш за што зборуваш.

An inch today is tomorrow’s mile.
10-07-2011, 04:34 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#43

(10-07-2011, 04:34 AM)montehristo Wrote:
(10-07-2011, 12:43 AM)Guest Wrote:
(07-07-2011, 11:54 PM)montehristo Wrote:
(07-07-2011, 11:03 PM)Guest Wrote:
(07-07-2011, 01:29 AM)montehristo Wrote: Доста со навреди, ако има место меѓу твоите уши за дискусија со аргименти, ајде да започнеме да збориме за Косово.
Кој ви е крив што го изгубивте Косово?
Додека паметот ти лети во облаци, размисли малку за тоа.

Problem Kosova postoji jos 1912 godine Kosovo nije izgubljeno sekiraj se ti za zapadni deo BJRM .

(07-07-2011, 11:09 PM)Guest Wrote: 500 000 Albanca u BJRM , Albanski u Sobranju zapadni deo vec je drzava u drzavi ( Ilirida ) on bi za Kosovo nesto sto ne moze da shvati njegov primatski mozak .Za 10 godina Albanci postece dominantni etnikum u BJRM .

Ти благодарам на грижата,
Но, не благодарам, не ни треба помош од братскиот небески народ, или било кој друг сосед.
А во врска со твоите анализи и предупредувања, ќе видиме.
А за Косово, па ете ги вашите таму се продадоа за 45 евра пензија.

Makedonija postace deo Srbije ( to je i najbolje za Makedoniju ) na principu konfederacije .Bice to jaka drzava .

Госту, Малку ли ви беше што минатиот век стално губевте територии?
Покрај тоа, сега Србија има најмногу избеглици во свет.
Што од Хрватска, што од Босна, Косово.
Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?
Дај седи си мудро тамо каде што си и гледај си фамилијата твоја.
Бидејќи веќе е јасно дека не знаеш за што зборуваш.

Stvarno pa opsto poznato je da su BJRM-ovci kuropusaci .
10-07-2011, 10:13 PM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,493
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#44

(10-07-2011, 10:13 PM)Guest Wrote:
(10-07-2011, 04:34 AM)montehristo Wrote:
(10-07-2011, 12:43 AM)Guest Wrote:
(07-07-2011, 11:54 PM)montehristo Wrote:
(07-07-2011, 11:03 PM)Guest Wrote: Problem Kosova postoji jos 1912 godine Kosovo nije izgubljeno sekiraj se ti za zapadni deo BJRM .

(07-07-2011, 11:09 PM)Guest Wrote: 500 000 Albanca u BJRM , Albanski u Sobranju zapadni deo vec je drzava u drzavi ( Ilirida ) on bi za Kosovo nesto sto ne moze da shvati njegov primatski mozak .Za 10 godina Albanci postece dominantni etnikum u BJRM .

Ти благодарам на грижата,
Но, не благодарам, не ни треба помош од братскиот небески народ, или било кој друг сосед.
А во врска со твоите анализи и предупредувања, ќе видиме.
А за Косово, па ете ги вашите таму се продадоа за 45 евра пензија.

Makedonija postace deo Srbije ( to je i najbolje za Makedoniju ) na principu konfederacije .Bice to jaka drzava .

Госту, Малку ли ви беше што минатиот век стално губевте територии?
Покрај тоа, сега Србија има најмногу избеглици во свет.
Што од Хрватска, што од Босна, Косово.
Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?
Дај седи си мудро тамо каде што си и гледај си фамилијата твоја.
Бидејќи веќе е јасно дека не знаеш за што зборуваш.

Stvarno pa opsto poznato je da su BJRM-ovci kuropusaci .

Уште еднаш:Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?


An inch today is tomorrow’s mile.
11-07-2011, 12:52 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#45

(11-07-2011, 12:52 AM)montehristo Wrote:
(10-07-2011, 10:13 PM)Guest Wrote:
(10-07-2011, 04:34 AM)montehristo Wrote:
(10-07-2011, 12:43 AM)Guest Wrote:
(07-07-2011, 11:54 PM)montehristo Wrote: Ти благодарам на грижата,
Но, не благодарам, не ни треба помош од братскиот небески народ, или било кој друг сосед.
А во врска со твоите анализи и предупредувања, ќе видиме.
А за Косово, па ете ги вашите таму се продадоа за 45 евра пензија.

Makedonija postace deo Srbije ( to je i najbolje za Makedoniju ) na principu konfederacije .Bice to jaka drzava .

Госту, Малку ли ви беше што минатиот век стално губевте територии?
Покрај тоа, сега Србија има најмногу избеглици во свет.
Што од Хрватска, што од Босна, Косово.
Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?
Дај седи си мудро тамо каде што си и гледај си фамилијата твоја.
Бидејќи веќе е јасно дека не знаеш за што зборуваш.

Stvarno pa opsto poznato je da su BJRM-ovci kuropusaci .

Уште еднаш:Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?

Kakve bre izbeglice Srbi su sve jaci ( 400 000 Srba zivi u BJRM ) kretenu jedan bice izbeglica i to BJRM-ovski sve je siptarsko u zapadnom delu BJRM .
13-07-2011, 01:10 AM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,493
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#46

(13-07-2011, 01:10 AM)Guest Wrote:
(11-07-2011, 12:52 AM)montehristo Wrote:
(10-07-2011, 10:13 PM)Guest Wrote:
(10-07-2011, 04:34 AM)montehristo Wrote:
(10-07-2011, 12:43 AM)Guest Wrote: Makedonija postace deo Srbije ( to je i najbolje za Makedoniju ) na principu konfederacije .Bice to jaka drzava .

Госту, Малку ли ви беше што минатиот век стално губевте територии?
Покрај тоа, сега Србија има најмногу избеглици во свет.
Што од Хрватска, што од Босна, Косово.
Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?
Дај седи си мудро тамо каде што си и гледај си фамилијата твоја.
Бидејќи веќе е јасно дека не знаеш за што зборуваш.

Stvarno pa opsto poznato je da su BJRM-ovci kuropusaci .

Уште еднаш:Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?

Kakve bre izbeglice Srbi su sve jaci ( 400 000 Srba zivi u BJRM ) kretenu jedan bice izbeglica i to BJRM-ovski sve je siptarsko u zapadnom delu BJRM .

Tи благодарам брате Србине на твојата грижа за нас Македонците.
Што ни ти предлагаш, од твоја гледна точка?
Кое ќе да биде решението?
Што би требале ние да правиме?

An inch today is tomorrow’s mile.
13-07-2011, 02:13 AM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#47

(13-07-2011, 02:13 AM)montehristo Wrote:
(13-07-2011, 01:10 AM)Guest Wrote:
(11-07-2011, 12:52 AM)montehristo Wrote:
(10-07-2011, 10:13 PM)Guest Wrote:
(10-07-2011, 04:34 AM)montehristo Wrote: Госту, Малку ли ви беше што минатиот век стално губевте територии?
Покрај тоа, сега Србија има најмногу избеглици во свет.
Што од Хрватска, што од Босна, Косово.
Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?
Дај седи си мудро тамо каде што си и гледај си фамилијата твоја.
Бидејќи веќе е јасно дека не знаеш за што зборуваш.

Stvarno pa opsto poznato je da su BJRM-ovci kuropusaci .

Уште еднаш:Зарем сакаш Срби избеглици и од Македонија?

Kakve bre izbeglice Srbi su sve jaci ( 400 000 Srba zivi u BJRM ) kretenu jedan bice izbeglica i to BJRM-ovski sve je siptarsko u zapadnom delu BJRM .

Tи благодарам брате Србине на твојата грижа за нас Македонците.
Што ни ти предлагаш, од твоја гледна точка?
Кое ќе да биде решението?
Што би требале ние да правиме?

Доста е да не станете бугари... Од вас тоа се сака Icon_razz. Антички, хунзи, марсовци, јети, биг фут - може. Само бугари - не! За останатото српскиот гениј ќе има гайле :D...
(This post was last modified: 13-07-2011, 02:45 AM by Вовата.)
13-07-2011, 02:44 AM
Reply