Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 2.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво искат българите от македонците и обратно
Author Message
Пирин Македонски Offline
Member

(21-01-2011, 08:26 PM)Black Wolf Wrote:
(21-01-2011, 08:16 PM)Пирин Македонски Wrote: ...
Аз ако и толкова години в българско възпиталище учех, пак не го научих както трябва,,,,

Има и друг вариант-да не си го научил просто защото си "леко" тъп?

Аз мога да използвам и по точни определения за теб,, нали знаеш Icon_razz))) Не се заяждаи с мен ...Ясно
(This post was last modified: 21-01-2011, 08:36 PM by Пирин Македонски.)
21-01-2011, 08:34 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол

Коментар от една лелка във ФБ:*bugari od makedonija*...izmislena nacija.sekoja cest na vistinskite makedonski drzavjani so bugarska nacionalnost.jas sum gorda makedonka i ziveam vo makedonija za koja se borel makedonecot goce delcev.a ti......izvini koj io d kade bese? inaku imam baba bugarka o kjustendil, makea na majka mi koja ja izgledala kako majka i koja mnogu si ja sakam. i voopsto ne mi smeta sto e bugarka nitu nejze sto sum makedonka.
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
06-09-2011, 09:09 PM
Website Reply
Slav93 Offline
Junior Member
**

Ванче Михайлов го е казал : Може да си македонец, защото си от Македония, но такава нация като македонци няма и тя е измислена.
14-09-2011, 10:52 PM
Reply
Slav93 Offline
Junior Member
**

Адски се чудя, между другото, защо всичко се обръща на няк'ви псувни и обиди от сорта на "татаре", "фашисти" и тем подобни. Толкова ли не може да се дискутират тия въпроси ? Ясно е, че са важни.
14-09-2011, 10:56 PM
Reply
erhan96
Unregistered

Славе , правелно е ВАНЧО Михайлов не Ванче како го именували Србите.
14-09-2011, 11:04 PM
Reply
Slav93 Offline
Junior Member
**

(14-09-2011, 11:04 PM)erhan96 Wrote: Славе , правелно е ВАНЧО Михайлов не Ванче како го именували Србите.

Грешката е моя ;)
14-09-2011, 11:08 PM
Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member

Слав93 .... ще се опитам да ти отговоря според моя скромен опит като писач и повече четец на македонски форуми и вестници, също следящ политиката на Балканите с малко повече от нормалното интерес ...

Започвам от основното ....

Всичко на този свет се прави от интерес ....

Тук си във форум "История" - винаги съм се чудел, защо аджаба българите дават извори, и не се уморяват да повтарят едно и също нещо

Отговорът е много прост - обичат истината и я търсат и не се страхуват да я гледат в очите ... което им прави изключително голема чест ... требе да бъдеме смели ....

Но дали истината или нейното търсене има полза за македончето е друг въпрос ... има ли интерес ...

Не му ли е по-лесно да си е македонче и некой друг да решава какво да бъде вместо него ...

Как може да се бориш с извори или факти,ако щеш, на българите, дори признати от световни авторитети и реална история - визирам целата история на България на Балкана,написана над 50% от чужденци ....

Единственият избор е псувни, обиди и непризнаване на очевадни неща след използване на елементарна логика ...

Хората си имат интерес ... от това по-силно нема и нема и да има ...
не е модерно да си българин в Македония ...

Та, каквото и да кажеш или напишеш, който и извор да извадиш не е от значение ... интереса клати феса ...

Нашата задача е да ги откажем от българската история на техната територия ... да се отвратът от българското ....да си измислат нещо, което ще е неутрално спремо интересите на околните страни ... и то не зареди тех ... заради нас ... щото ние не сме като тех ...

Жестоко, ама необходимо,за да запазим това, което имаме ... 111 000 квадратни километра
14-09-2011, 11:27 PM
Reply
Slav93 Offline
Junior Member
**

Много си прав. Интереса клати феса. Зат'ва ако политиката не се намеси друг изход няма каквото и да си пишем. Ама то и в България не е много модерна тая тема, а е по-модерно да търсят "октоподите", "лихварите" и каквото още се сетиш. И ми се струва, че още дълго ще го раздаваме само форумни дейци.
14-09-2011, 11:37 PM
Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member

Требва си от некъде да се почне ...
15-09-2011, 08:28 AM
Reply
Valkanizater Offline
Senior Member

Кой какво и от кого иска и трябва ли?
Изглежда, че последните 20 години нещата са малко "расчекорени" - някакъв недовършен "любовен триъгълник".
България си пада по Македония, Македония по Сърбия, а Сърбия - по самата себи си...Та не е трилър като трилър.
Иначе - с риск да прозвучи скандално - понякога си мисля, че 8 септември е колкото празник на Македония, толкова и на България...
Защо - защото македонците създадоха държава "отдалечена" от България (бих добавил дори нещо от сорта - разумно-дистанцирана...), стъпиха на македонизма (каквото и да означава това) и поне според мен спестиха на себе си и на традиционно недобре ориентираната България (да си ориентиран означава да знаеш какво искаш...) сериозна конфронтация с тогавашна Югославия, а вероятно и с Гърция...
Какво ли би станало, ако преди 20 години бяха показали някакъв, дори и най-малък афинитет към България?
Така че дистанцирането и много често изкуствено поддържания негативен имидж на България в македонските медии и т.н. спестиха (и вероятно продължават да спестяват) и на македонци, но и на българи маса неразрешими главоболия...
Иначе, като се замисли човек, какво й трябва на македонската медия - "щракваш бг неонка" и готово - дори "Дневник" въздигнаха макар и само за 24 часа "бразилската татарка" втора генерация Дилма Русефф в македонка...Но това е инстинкт, не интерес.
А интересът - не знам - за македонците вероятно би било добре да поохладят македонизма...; дали обаче това е и българският интерес?
15-09-2011, 06:04 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол

Аз пък имам една чуденка:представете си,че утре нещо се надигне в Македония и всички викнат "българи смеее!"...Какво ще ги правим??
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
15-09-2011, 07:00 PM
Website Reply
Valkanizater Offline
Senior Member

(15-09-2011, 07:00 PM)TATAP Wrote: Аз пък имам една чуденка:представете си,че утре нещо се надигне в Македония и всички викнат "българи смеее!"...Какво ще ги правим??

Как какво? Каквото винаги сме правили - ке бегаме...
15-09-2011, 07:14 PM
Reply
Slav93 Offline
Junior Member
**

Какво може да ги правим ? ВМРО десетилетия се бори за автономия, а тази цел така или иначе вече е постигната. Остава следващата стъпка.
15-09-2011, 10:10 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Чак пък любовен триъгълник...по-скоро на тях така им се иска, първо за да изглеждат по-важни в собствените си очи колко са сакани, второ-за да спекулират с това пред трети страни /една допълнителна силна карта пред другите съседи никога не е излишна/, и трето-защото не могат да разберат как тъй естествената ни доброжелателност от време оно се съчетава с нова, провокирана от тях неотстъпчивост по въпроси от общ характер.
Един вид, не им е ясно как е възможно да не отричаме близостта си, а в същото време да не ги мразим-и го тълкуват като страст или ревност /"любомора", за да бъда по-ясен/.
Но няма страшно, още 20 години на отделеност и провокации като тия последните да минат, и ще си постигнат целта-ще ги намразим и ние, та да се успокоят малко ;-)
Лошото е, че точно тогава ще се пеят други песни-след като Западна Албания заедно с Косово мине към Велика Албания, пак ще тръгнат вълните от емигранти от Вардарско към Българско, но такъв ни бил късметът...
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 16-09-2011, 09:28 AM by Il Schismatico.)
16-09-2011, 09:26 AM
Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member

Quote:пак ще тръгнат вълните от емигранти от Вардарско към Българско, но такъв ни бил късметът

Е сега ще искаме такса вход ... барем да изкярим нещо ... Icon_razz
16-09-2011, 09:49 AM
Reply
ЗАГАДЪЧНА Offline
Българка

(08-01-2011, 09:11 PM)Biljana Wrote: Какво искат българите от македонците и обратно съм се замисляла многу пъти и не мога да найда отговор на тойзи въпрос.

Помогнете!

Аз като българка искам македонците да си ги свалят розовите очила, от българите го искам същото.
Биляна, не научи ти този български език.
Ти като "българка" какво искаш от македонците? Icon_rolleyes
(This post was last modified: 16-09-2011, 07:23 PM by ЗАГАДЪЧНА.)
16-09-2011, 07:20 PM
Reply
Valkanizater Offline
Senior Member

Ех искат, та искат...
Аз напр. исках македонците да станат европейски шампиони по баскетбол...всъщност - колебаех се между Литва и Македония; след македонската победа обаче исканията ми придобиха съвсем ясен македонски оттенък.
Исках българите да спечелят европейското по волейбол - но уви - и тук не стана работа...
Та да не губим кураж - а и тези работи (искания/желания/щения/желби) все още са free of charge.
17-09-2011, 01:32 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја

(16-09-2011, 07:20 PM)ЗАГАДЪЧНА Wrote: Биляна, не научи ти този български език.
Ти като "българка" какво искаш от македонците? Icon_rolleyes

DIVA07?
Let me hear you make decisions without your television.
17-09-2011, 01:49 PM
Reply
ЗАГАДЪЧНА Offline
Българка

(17-09-2011, 01:49 PM)Gnoj Wrote: DIVA07?
Студено, Гной. Iconwaveea9

Съкращавайте фразите до размера на мисъл!
17-09-2011, 03:18 PM
Reply
ЗАГАДЪЧНА Offline
Българка

(17-09-2011, 01:32 PM)Valkanizater Wrote: Ех искат, та искат...
Аз напр. исках македонците да станат европейски шампиони по баскетбол...всъщност - колебаех се между Литва и Македония; след македонската победа обаче исканията ми придобиха съвсем ясен македонски оттенък.
Исках българите да спечелят европейското по волейбол - но уви - и тук не стана работа...
Та да не губим кураж - а и тези работи (искания/желания/щения/желби) все още са free of charge.
Надеждата винаги умира последна. А иначе от мерак се боледува, не се умира.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл!
(This post was last modified: 17-09-2011, 03:26 PM by ЗАГАДЪЧНА.)
17-09-2011, 03:25 PM
Reply