Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 2.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво искат българите от македонците и обратно
Author Message
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#81

ДА, само дето рейтингът показва общата ви оценка на всички участници за представянето ви във форумо...мизерия сте...
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
18-01-2011, 04:47 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#82

(18-01-2011, 04:44 PM)Misla Wrote:
(18-01-2011, 04:40 PM)Taridin Wrote: Мисла, од денес рејтингот ќе го обрниме. Некои гласаат по 10 пати со -3, значи не им дозволуваш да си ги шират пропагандите. И јас ќе гласам со -3 за тебе.

Па тоа значи висок рејтинг.....Party3 Само да не почнат сега со +3?? Yea Нивната пропаганда е како онаа народната: Ако неможеш по коњот, тогаш удри по самарот. Costumed2

Точно. Ти имаш 51, значи ги удраш во мозокот.

18-01-2011, 05:21 PM
Reply
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12
#83

(18-01-2011, 04:44 PM)Misla Wrote: ...Нивната пропаганда е како онаа народната: Ако неможеш по коњот, тогаш удри по самарот. Costumed2

Народната е "Бий самара, за да се сеща магарето", ама няма да ти кажа на кой народ е. Icon_lol
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
(This post was last modified: 18-01-2011, 07:54 PM by Stefan.)
18-01-2011, 07:52 PM
Reply
Misla
Unregistered

 
#84

(18-01-2011, 05:21 PM)Taridin Wrote:
(18-01-2011, 04:44 PM)Misla Wrote: [quote='Taridin' pid='31143' dateline='1295365235']
Мисла, од денес рејтингот ќе го обрниме. Некои гласаат по 10 пати со -3, значи не им дозволуваш да си ги шират пропагандите. И јас ќе гласам со -3 за тебе.

Па тоа значи висок рејтинг.....Party3 Само да не почнат сега со +3?? Yea Нивната пропаганда е како онаа народната: Ако неможеш по коњот, тогаш удри по самарот. Costumed2
Quote:Точно. Ти имаш 51, значи ги удраш во мозокот.

Vo koj mozok brat?? Tuktuk0niTuktuk0niNeneneNee_taka pa tie site ziveeat vo nekoj nivni film, sonuvaat deka so propaganda preku forumi ili so nekakva toilet paper mozat od Makedoncite da napravat bugari? Da_ne_si_ludNee_taka Teska mizerija... Shok

Ke ti kazam edna rabota za toa toilet paper...
Eden moj prijatel, so Chesko poteklo, pred nekolku godini bese na neko propatuvanje niz nekoi evropski Egzoticni mestaIcon_lol, kako Romanija, Bugarija, Turcija itn.... Vo Bugarija, vo nekoj grad na nekoja Avtobuska stanica odi vo public toilet, ili po nivno "Turski Nuznik". Aj toa sto moralo da kleci, toa go videl i prethodno, no sega videl i dva vesnika zakaceni na nekoja zica. Prvo sto pomislil, vidi kolku dobra ideja, dodeka se praznis da procitas nesto. Koga go zel eden od vesnicite vodel deka e od pred nekolku godiniDa_ne_si_lud, prvo sto pomislil e deka e mozebi od nekoja biblioteka Yea Koga zavrsil rabota gleda okolu i ?? cudno, nema toilet paper... vnimatelno ja skinal srednata strana od vesnikot so reklami i svrsil rabota. Izleguvajki mu vika na toj sto naplakal pred vratata deka nema Toilet paper, a toj mu mu gi pokazal vesnicite..Shok I OTOGAS KOGA KUPUVA NEKOJ VESNIK VIKA KUPIV TOILET PAPER. Party3
18-01-2011, 11:31 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#85

(18-01-2011, 11:31 PM)Misla Wrote: Vo koj mozok brat?? Tuktuk0niTuktuk0niNeneneNee_taka pa tie site ziveeat vo nekoj nivni film, sonuvaat deka so propaganda preku forumi ili so nekakva toilet paper mozat od Makedoncite da napravat bugari? Da_ne_si_ludNee_taka Teska mizerija... Shok

Кога идеш на зоопарк, застани пред клетката со мајмуната и убаво ја погледај. Таа е родена во клетката друго не зна. На нејзи се чини дека таа е од нормалната страна на клетката, а ти си будалата кој ништо не зна. Кога ја пущат од клетката надвор и нема клетка веќе, таа изпаѓа во културен шок, и за да не се ментално разсипе, зафаќа да живее во динайъл... и па мисли дека таа во клетката е била правата, па светот е бил во грешка. Айде сега иди па се види во огледало и мисли на тоа што ти напишав.
19-01-2011, 04:56 AM
Reply
veritas Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,691
Joined: Feb 2010
Reputation: 7
#86

(08-01-2011, 09:11 PM)Biljana Wrote: Какво искат българите от македонците и обратно съм се замисляла многу пъти и не мога да найда отговор на тойзи въпрос.

Помогнете!

Аз като българка искам македонците да си ги свалят розовите очила, от българите го искам същото.

Едно единствено нещо. Да си научат историята.
19-01-2011, 07:29 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#87

(19-01-2011, 07:29 AM)veritas Wrote:
(08-01-2011, 09:11 PM)Biljana Wrote: Какво искат българите от македонците и обратно съм се замисляла многу пъти и не мога да найда отговор на тойзи въпрос.

Помогнете!

Аз като българка искам македонците да си ги свалят розовите очила, от българите го искам същото.

Едно единствено нещо. Да си научат историята.

Јас сакам и Бугарите да си ја научат историјата. На темата за Тајните се гледа дека никако не си ја знаат.


19-01-2011, 10:14 AM
Reply
Misla
Unregistered

 
#88

(19-01-2011, 04:56 AM)Вовата Wrote:
(18-01-2011, 11:31 PM)Misla Wrote: Vo koj mozok brat?? Tuktuk0niTuktuk0niNeneneNee_taka pa tie site ziveeat vo nekoj nivni film, sonuvaat deka so propaganda preku forumi ili so nekakva toilet paper mozat od Makedoncite da napravat bugari? Da_ne_si_ludNee_taka Teska mizerija... Shok

Кога идеш на зоопарк, застани пред клетката со мајмуната и убаво ја погледај. Таа е родена во клетката друго не зна. На нејзи се чини дека таа е од нормалната страна на клетката, а ти си будалата кој ништо не зна. Кога ја пущат од клетката надвор и нема клетка веќе, таа изпаѓа во културен шок, и за да не се ментално разсипе, зафаќа да живее во динайъл... и па мисли дека таа во клетката е била правата, па светот е бил во грешка. Айде сега иди па се види во огледало и мисли на тоа што ти напишав.

Vo koja ZOO?? Ima Bugari tamu vo keltkite??? mislev kako retka i zastitena sorta, uste od dedo Noe?? Nee_takaDa_ne_si_lud ili muabetot ti bese dmek tie tamu od drugata strana, t.e. vie ste na pravata starna??? Party3 Bitolcani vikaat Sut Mangal,Shok prajs muabet!!Yea Tuktuk0ni
19-01-2011, 10:36 AM
Reply
Misla
Unregistered

 
#89

(18-01-2011, 07:52 PM)Stefan Wrote:
(18-01-2011, 04:44 PM)Misla Wrote: ...Нивната пропаганда е како онаа народната: Ако неможеш по коњот, тогаш удри по самарот. Costumed2

Народната е "Бий самара, за да се сеща магарето", ама няма да ти кажа на кой народ е. Icon_lol

Yea Ajde de, sigurno ova vi e uste od dedo Noe???Yea
19-01-2011, 10:38 AM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#90

(19-01-2011, 10:36 AM)Misla Wrote:
(19-01-2011, 04:56 AM)Вовата Wrote:
(18-01-2011, 11:31 PM)Misla Wrote: Vo koj mozok brat?? Tuktuk0niTuktuk0niNeneneNee_taka pa tie site ziveeat vo nekoj nivni film, sonuvaat deka so propaganda preku forumi ili so nekakva toilet paper mozat od Makedoncite da napravat bugari? Da_ne_si_ludNee_taka Teska mizerija... Shok

Кога идеш на зоопарк, застани пред клетката со мајмуната и убаво ја погледај. Таа е родена во клетката друго не зна. На нејзи се чини дека таа е од нормалната страна на клетката, а ти си будалата кој ништо не зна. Кога ја пущат од клетката надвор и нема клетка веќе, таа изпаѓа во културен шок, и за да не се ментално разсипе, зафаќа да живее во динайъл... и па мисли дека таа во клетката е била правата, па светот е бил во грешка. Айде сега иди па се види во огледало и мисли на тоа што ти напишав.

Vo koja ZOO?? Ima Bugari tamu vo keltkite??? mislev kako retka i zastitena sorta, uste od dedo Noe?? Nee_takaDa_ne_si_lud ili muabetot ti bese dmek tie tamu od drugata strana, t.e. vie ste na pravata starna??? Party3 Bitolcani vikaat Sut Mangal,Shok prajs muabet!!Yea Tuktuk0ni

Промени си го никот. Не ти оди.

Не беше майтап. И со реакцијата само ми потврди тезата.
20-01-2011, 03:09 AM
Reply
Misla
Unregistered

 
#91

(20-01-2011, 03:09 AM)Вовата Wrote:
(19-01-2011, 10:36 AM)Misla Wrote:
(19-01-2011, 04:56 AM)Вовата Wrote:
(18-01-2011, 11:31 PM)Misla Wrote: Vo koj mozok brat?? Tuktuk0niTuktuk0niNeneneNee_taka pa tie site ziveeat vo nekoj nivni film, sonuvaat deka so propaganda preku forumi ili so nekakva toilet paper mozat od Makedoncite da napravat bugari? Da_ne_si_ludNee_taka Teska mizerija... Shok

Кога идеш на зоопарк, застани пред клетката со мајмуната и убаво ја погледај. Таа е родена во клетката друго не зна. На нејзи се чини дека таа е од нормалната страна на клетката, а ти си будалата кој ништо не зна. Кога ја пущат од клетката надвор и нема клетка веќе, таа изпаѓа во културен шок, и за да не се ментално разсипе, зафаќа да живее во динайъл... и па мисли дека таа во клетката е била правата, па светот е бил во грешка. Айде сега иди па се види во огледало и мисли на тоа што ти напишав.

Vo koja ZOO?? Ima Bugari tamu vo keltkite??? mislev kako retka i zastitena sorta, uste od dedo Noe?? Nee_takaDa_ne_si_lud ili muabetot ti bese dmek tie tamu od drugata strana, t.e. vie ste na pravata starna??? Party3 Bitolcani vikaat Sut Mangal,Shok prajs muabet!!Yea Tuktuk0ni

Промени си го никот. Не ти оди.

Не беше майтап. И со реакцијата само ми потврди тезата.

Mozebi pogresno sum go razbral, Shoki onaka ne go razbiram bas vasiot jazik, pa moram da koristam Google translator Yea. Procitaj go ti uste ednas tvojot post za da vidis sto si napisal...Da_ne_si_lud
20-01-2011, 07:20 AM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#92

(20-01-2011, 07:20 AM)Misla Wrote:
(20-01-2011, 03:09 AM)Вовата Wrote:
(19-01-2011, 10:36 AM)Misla Wrote:
(19-01-2011, 04:56 AM)Вовата Wrote:
(18-01-2011, 11:31 PM)Misla Wrote: Vo koj mozok brat?? Tuktuk0niTuktuk0niNeneneNee_taka pa tie site ziveeat vo nekoj nivni film, sonuvaat deka so propaganda preku forumi ili so nekakva toilet paper mozat od Makedoncite da napravat bugari? Da_ne_si_ludNee_taka Teska mizerija... Shok

Кога идеш на зоопарк, застани пред клетката со мајмуната и убаво ја погледај. Таа е родена во клетката друго не зна. На нејзи се чини дека таа е од нормалната страна на клетката, а ти си будалата кој ништо не зна. Кога ја пущат од клетката надвор и нема клетка веќе, таа изпаѓа во културен шок, и за да не се ментално разсипе, зафаќа да живее во динайъл... и па мисли дека таа во клетката е била правата, па светот е бил во грешка. Айде сега иди па се види во огледало и мисли на тоа што ти напишав.

Vo koja ZOO?? Ima Bugari tamu vo keltkite??? mislev kako retka i zastitena sorta, uste od dedo Noe?? Nee_takaDa_ne_si_lud ili muabetot ti bese dmek tie tamu od drugata strana, t.e. vie ste na pravata starna??? Party3 Bitolcani vikaat Sut Mangal,Shok prajs muabet!!Yea Tuktuk0ni

Промени си го никот. Не ти оди.

Не беше майтап. И со реакцијата само ми потврди тезата.

Mozebi pogresno sum go razbral, Shoki onaka ne go razbiram bas vasiot jazik, pa moram da koristam Google translator Yea. Procitaj go ti uste ednas tvojot post za da vidis sto si napisal...Da_ne_si_lud

Пораката jа напишав на доволно добар македонски, за секоj коj е дарен со "мисла".
20-01-2011, 06:56 PM
Reply
Пирин Македонски Offline
Member
***

Posts: 59
Joined: Oct 2010
Reputation: -30
#93

Аз , Пирин Македонски не искам нищо от "бугарите', искам си ПРАВАТА от Държавното им формирование наречено България. Искам си свободата на Пиринска Македония.
21-01-2011, 05:24 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18
#94

(21-01-2011, 05:24 PM)Пирин Македонски Wrote: Аз , Пирин Македонски не искам нищо от "бугарите', искам си ПРАВАТА от Държавното им формирование наречено България. Искам си свободата на Пиринска Македония.
И што точно сакаш?21-01-2011, 05:28 PM
Reply
Пирин Македонски Offline
Member
***

Posts: 59
Joined: Oct 2010
Reputation: -30
#95

Каде сте "бугарчиня"? . Да не би да сте при "шефа" и да докладвате за полужението, изпокрихте се, няма да ви платят ЕЙЙЙЙЙ
21-01-2011, 06:06 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18
#96

На друга тема кажа дека бараш македонски јазик во училиштата на Пиринска Македонија.
Да се учи како СТРАНСКИ јазик или како МАЈЧИН јазик?
21-01-2011, 07:09 PM
Reply
Пирин Македонски Offline
Member
***

Posts: 59
Joined: Oct 2010
Reputation: -30
#97

(21-01-2011, 07:09 PM)Kasnakovski Wrote: На друга тема кажа дека бараш македонски јазик во училиштата на Пиринска Македонија.
Да се учи како СТРАНСКИ јазик или како МАЈЧИН јазик?

Македонският книжовен език го смятам по-близък до майчиният ми език. Българският книжовен език и граматика за мен са чужди
21-01-2011, 07:22 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18
#98

(21-01-2011, 07:22 PM)Пирин Македонски Wrote:
(21-01-2011, 07:09 PM)Kasnakovski Wrote: На друга тема кажа дека бараш македонски јазик во училиштата на Пиринска Македонија.
Да се учи како СТРАНСКИ јазик или како МАЈЧИН јазик?

Македонският книжовен език го смятам по-близък до майчиният ми език. Българският книжовен език и граматика за мен са чужди
Штом ти се чужди, зошто пишуваш на бугарски?
21-01-2011, 07:38 PM
Reply
Пирин Македонски Offline
Member
***

Posts: 59
Joined: Oct 2010
Reputation: -30
#99

(21-01-2011, 07:38 PM)Kasnakovski Wrote:
(21-01-2011, 07:22 PM)Пирин Македонски Wrote:
(21-01-2011, 07:09 PM)Kasnakovski Wrote: На друга тема кажа дека бараш македонски јазик во училиштата на Пиринска Македонија.
Да се учи како СТРАНСКИ јазик или како МАЈЧИН јазик?

Македонският книжовен език го смятам по-близък до майчиният ми език. Българският книжовен език и граматика за мен са чужди
Штом ти се чужди, зошто пишуваш на бугарски?

Ти го кръщаваш то ти "пръди"
Аз му кавам че ми е забранено да уча македонски, то ми казва защо не си го научил Icon_razz))))
Аз ако и толкова години в българско възпиталище учех, пак не го научих както трябва,,,, балгаркио,,, но когато пиша знам да се досештате за какво става дума нали Icon_razz)))) българска ви работа... езика нали знаете , че не е ваш все пак,,, а само си служите с него
21-01-2011, 08:16 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19

(21-01-2011, 08:16 PM)Пирин Македонски Wrote: ...
Аз ако и толкова години в българско възпиталище учех, пак не го научих както трябва,,,,

Има и друг вариант-да не си го научил просто защото си "леко" тъп?

Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 21-01-2011, 08:27 PM by Il Schismatico.)
21-01-2011, 08:26 PM
Reply