Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IBM and the Holocaust
Author Message
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#6

само ИБМ?

што праиме со (еден од многуте) на пр. Форд?
бтв,премногу се!

цитат:
„...In 1922, the New York Times reported that Adolf Hitler's office contained a large picture of Ford...“
„...Ford and GM Scrutinized for Alleged Nazi Collaboration...“

самиот Хајнрих Химлер во 1924 год вели: „...еден од најдрагоцените,најважните и најдуховитите првоборци...“
и компанијата соработува до самиот крај на војната со нацистичка германија...

http://en.wikipedia.org/wiki/The_International_Jew


[Image: Der_Internationale_Jude_2.jpg]


ако почнеме да правиме листа, ќе и нема крај!
(This post was last modified: 01-03-2011, 08:35 AM by toni_a.)
01-03-2011, 08:32 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: IBM and the Holocaust - by basilius_2 - 11-01-2011, 04:18 PM
RE: IBM and the Holocaust - by basilius_2 - 01-03-2011, 12:33 AM
RE: IBM and the Holocaust - by toni_a - 01-03-2011, 08:32 AM
RE: IBM and the Holocaust - by basilius_2 - 22-03-2011, 12:36 AM