Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Едно прашање
Author Message
ВАЖНА
Unregistered

 

Здраво форумџии Icon_cool
Јас одамна го знам овој форум но денес решив да се регистрирам. Му го препорачав форумов и на еден другар на фејсбук, но му нема стигнато код за потврда на имејлот. Никот му е nuleg. До што би можело да биде тоа така?
Поздрав и се читаме, го обожавам форумов Iconwaveea9
31-01-2011, 01:28 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(31-01-2011, 01:28 PM)ВАЖНА Wrote: Здраво форумџии Icon_cool
Јас одамна го знам овој форум но денес решив да се регистрирам. Му го препорачав форумов и на еден другар на фејсбук, но му нема стигнато код за потврда на имејлот. Никот му е nuleg. До што би можело да биде тоа така?
Поздрав и се читаме, го обожавам форумов Iconwaveea9BAЖНА, ти пожелувам добредојде од екипата на Котле.


Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
31-01-2011, 02:04 PM
Reply
ВАЖНА
Unregistered

 

Благодарам Администратор, добренајдов!

И јас му сугерирав да провери во junk фолдерот, не го прашав дали и таму нема код за потврда. Се надевам дека ќе се снајде Icon_smile
31-01-2011, 02:44 PM
Reply
nuleg Offline
Junior Member
**

Posts: 19
Joined: Jan 2011
Reputation: 0

Администраторе сакам да ви дадам една забелешка поради тоа што добро си ја гледате работата и со тоа покажува дека бројот на членовите од ден на ден расте и јас се радувам на тоа.Сакам да ве прашам дали ке има во најскоро време промена на кодексот за однесување на членовите?Очекувам прецизен одговор од вас.
31-01-2011, 03:46 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(31-01-2011, 03:46 PM)nuleg Wrote: Администраторе сакам да ви дадам една забелешка поради тоа што добро си ја гледате работата и со тоа покажува дека бројот на членовите од ден на ден расте и јас се радувам на тоа.Сакам да ве прашам дали ке има во најскоро време промена на кодексот за однесување на членовите?Очекувам прецизен одговор од вас.Nuleg, ти пожелувам добредојде на форумот од екипата на Котле.

Би ве замолил да бидете поконкретни, што е спорно во кодексот и што треба да промениме по ваше мислење.
31-01-2011, 04:03 PM
Reply
nuleg Offline
Junior Member
**

Posts: 19
Joined: Jan 2011
Reputation: 0

Па администраторе барам да нема толку долги постови и толку сироки дискусии во однос на подфорумот политика.Ве молам земете ми ја оваа забелешка во предвид.
31-01-2011, 04:14 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(31-01-2011, 04:14 PM)nuleg Wrote: Па администраторе барам да нема толку долги постови и толку сироки дискусии во однос на подфорумот политика.Ве молам земете ми ја оваа забелешка во предвид.


Ако ја ограничиме должината на постовите ке воведеме еден вид на цензура. Имаме разни начини на изразување, на некој му требаат неколку реченици на некој неколку страници. Затоа во име на слободата на мислата не сакаме да ги ограничиме.
Барем виртуелниов простор не е ограничен па затоа да им дадеме слобода на сите. Ние како администрација се трудиме онаму каде можеме ги кратике текстовите. Но ке напоменам и тоа многу ретко го чиниме.
31-01-2011, 04:35 PM
Reply
nuleg Offline
Junior Member
**

Posts: 19
Joined: Jan 2011
Reputation: 0

Ок администраторе ке ја почитувам вашата забелешка упатена од ваша страна до мене.Само сакам да предложам и вие гледам тоа сте го кажале да нема спамирање на темите бидејки цела дискусија се дефокусира кон спамирената тема.Сакам да предложам тој што ке спамира тема да му се даде бан од најмалку 1 ден,па ако е можно ставете го моето барање во кодексот за однесување.Уште еднаш ви благодарам за моето примање во форумот.Овој форум е најдемократски од сите други.
31-01-2011, 05:02 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(31-01-2011, 05:02 PM)nuleg Wrote: Ок администраторе ке ја почитувам вашата забелешка упатена од ваша страна до мене.Само сакам да предложам и вие гледам тоа сте го кажале да нема спамирање на темите бидејки цела дискусија се дефокусира кон спамирената тема.Сакам да предложам тој што ке спамира тема да му се даде бан од најмалку 1 ден,па ако е можно ставете го моето барање во кодексот за однесување.Уште еднаш ви благодарам за моето примање во форумот.Овој форум е најдемократски од сите други.Вашиот предлог за санкционирање на спам ке го уфрлиме во кодексот на форумов . Ви благодарам за соработката.
31-01-2011, 05:12 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

Се откажувам од дебата на форумот,дошле 15 бугари на историја и кој од кој по гнасни тези за Македонците .

Пријатно и секое добро.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
13-02-2011, 06:17 PM
Reply
goran16ta Offline
локал патриот
***

Posts: 118
Joined: Oct 2010
Reputation: 8

За кој пост е баниран афион ?
Гледам последниот му е во темата Тестирање на нерви значи не се карал со бугарите па ако може одговор
Pishtoldzija
02-03-2011, 12:12 AM
Reply
goran16ta Offline
локал патриот
***

Posts: 118
Joined: Oct 2010
Reputation: 8

(02-03-2011, 12:12 AM)goran16ta Wrote: За кој пост е баниран афион ?
Гледам последниот му е во темата Тестирање на нерви значи не се карал со бугарите па ако може одговор

Да го дополнам првото прашање(па можеби ќе одговори некој) што грев направи сега и Титан односно Мисла ?
Дека одеше офф топик на односните бугарија - Македонија ?! или нешто друго е во прашање ?
Ако е тоа дека има отоврено два јузери глупаво е да се банира нели е ова форум без цензура и граници ...
Pishtoldzija
15-03-2011, 05:47 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35

Не може ли "гости" да се банират по ІР?Мисълта ми е за руските спамаджии,които напоследък заливат форума с простотии.
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
11-08-2011, 05:38 PM
Website Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(11-08-2011, 05:38 PM)TATAP Wrote: Не може ли "гости" да се банират по ІР?Мисълта ми е за руските спамаджии,които напоследък заливат форума с простотии.Неможе. Не се Руски. На УДБа се. Неможе никој нормален да отвори преку сто теми со ист пост, да прави по десет регистрации на ден. И оваа ке го издржиме.
11-08-2011, 11:12 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

(11-08-2011, 11:12 PM)Администратор Wrote:
(11-08-2011, 05:38 PM)TATAP Wrote: Не може ли "гости" да се банират по ІР?Мисълта ми е за руските спамаджии,които напоследък заливат форума с простотии.Неможе. Не се Руски. На УДБа се. Неможе никој нормален да отвори преку сто теми со ист пост, да прави по десет регистрации на ден. И оваа ке го издржиме.

Сигурно не се некакви автоматски регистрации? Чудно е што тие спамови се појавија точно откако форумот се отвори за постирање без регистрација, иако целиот спам доаѓа од регистрирани корисници, а не од гости.
Let me hear you make decisions without your television.
12-08-2011, 02:10 AM
Reply