Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Едно прашање
Author Message
dzandar Offline
Junior Member
**

Posts: 49
Joined: Jan 2010
Reputation: 0
#21

(05-03-2010, 02:01 PM)acko Wrote:
(03-03-2010, 01:26 AM)dzandar Wrote: До Управу на Форум:
Давате ли награде за Форумџију с'с навише постови у даден д'н, недељу, месец, годину или на Форумџију што има наголем просек на постови по д'н?
Прашују пошто гледам има едно двујца - ама посебно ед'н (да не га спомињам по име) што са бајаги тазе чланови али начукале ги постови у просек два на саат.
Ако нема награда, т'га да не запослуете професионални писци, пошто сам моментално без работу, па би се турија у нечију службу?

хехехе... па да почну и ја да пишују повише... Icon_razz

порано по 20 поста на дн сам пишуваја, сга не можу да стигну ни 2 поста да напишу...

или политика ептен биднала за нигде у нашу државу, или до мене е проблем.. Icon_razz

Абе не е у квантитет, него у квалитет. Него муабет ми беше дека гледам некои професионални форумџије, па викам си дај и ја да виду ако може да се туру у нечију службу, да не седу с'с скрстени руке.
А иначе колко што гледам Куманово треба да добие трофеј за највише писци, мада овија од Битољ су ни дишев у врат.
Dzandar zbira! Pishtoldzija
05-03-2010, 06:28 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#22

(05-03-2010, 06:28 PM)dzandar Wrote:
(05-03-2010, 02:01 PM)acko Wrote:
(03-03-2010, 01:26 AM)dzandar Wrote: До Управу на Форум:
Давате ли награде за Форумџију с'с навише постови у даден д'н, недељу, месец, годину или на Форумџију што има наголем просек на постови по д'н?
Прашују пошто гледам има едно двујца - ама посебно ед'н (да не га спомињам по име) што са бајаги тазе чланови али начукале ги постови у просек два на саат.
Ако нема награда, т'га да не запослуете професионални писци, пошто сам моментално без работу, па би се турија у нечију службу?

хехехе... па да почну и ја да пишују повише... Icon_razz

порано по 20 поста на дн сам пишуваја, сга не можу да стигну ни 2 поста да напишу...

или политика ептен биднала за нигде у нашу државу, или до мене е проблем.. Icon_razz

Абе не е у квантитет, него у квалитет. Него муабет ми беше дека гледам некои професионални форумџије, па викам си дај и ја да виду ако може да се туру у нечију службу, да не седу с'с скрстени руке.
А иначе колко што гледам Куманово треба да добие трофеј за највише писци, мада овија од Битољ су ни дишев у врат.

Се за татковинатаPishtoldzija
05-03-2010, 06:39 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#23

Администратор имам едно барање или молба да се избришат сите мои постови и мојот ник затоа што мојот ангажман од удба заврши си ја осварив целта и откако ме откри соленик нема потреба повеќе да се правдам.
Поздрав од мене и се најдобро до сите.
09-03-2010, 11:33 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#24

Оваа размена на П П ке ја ставам да биде јавна. Да можат да ја прочитаат сите за да нема после приговори дека не сум укажал на онаа што нема да биде толерирано.


Администратор Wrote:
pirinec Wrote:Administrator, najprvin ti blagodaram na podrskata da se iznesat fakti kako bi mozel forumot da gi ceni.
Vo stranicata ISTORIJA zbelezav kao posleden post od Itar Pejo, na temata Od VMRO preku VMRO-PRAVDA do VMRO-DPMNE iteresen tekst. Megutoa bidejki ako e tocno sto kaza Giovanni VancevTodor e Jordan, i dokolku jasgo copy-paste tekstot ovde, bi predizvikal reakcija verovatno kaj Jordan da pocne pak so navredi!
Ako cenis deka e sodrzinata interesna bidejki otkriva mnogu interesni novi "sitnici" od koi mozeme da svatime sto vsusnost se slucuvase na pocetokot napluralizmot, a na taa stranica gledam so denovi ne odi nikoj, prenesi ja kako tvoj izbor ovde na ovaa stranica za Raskolot...

p.s. bidejki se postavi prasanje zasto tolku kasno postiram samo za tvoja informacija za da neme potcenuvaat ako citaat i drugite, jas sum student i vremeno ne kako vistinski cuvar, po prijatelsa linija go obezbeduvam biroto, koe mi e vo komsii, a i po nesto im rabotam navecer so kompjuterite. Inaku, tatko mi bese vo eden period koordinator na VMRO-DPMNE otprilika sega vo IE 3, ama kako i drugi sto pred 2003 bile aktivisti, sega se zaboraveni, zatoa znam mnogu raboti od prva raka ! Za zal takvi sme, vistinskite patrioti gi pravime kodosi, a novive VMRO-vci so komunjarski begraund, kako Bocevski, Stavrevski, Jankulovska i bezbroj drugi se "Pravite"

Pozdrav

Таа тема ке остане така. Имамe потврда дека Дане Поповски ке пишува на таа тема. Можеби vacevtodor не пишува заради тоа. Прочитај на првата страница http://www.kotle.ca/ во подфорумот ЗА НАС па повеке работи ке ти станат јасни.
Уште нешто од правилата на форумот. Тука нема цензура и самиот се увери во тоа. Ја гледаш нашата желба да се дојде до вистината заради тоа не ја баниравме адресата и затоа не го злоупотребувај тоа. Единствено за што следи БАН е навреди, вулгарности и пцовки затоа ВОЗДРЖИ СЕ ОД НАВРЕДИ кон Јордана, дискутирај и приложи факти.Посетителите ке читаат и ке донесат свој заклучок.

поздрав.

мојата е-маил адреса ја имаш на профилот. Но еве ја уште еднаш: akotle2000@gmail.com
09-04-2010, 03:51 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#25

(30-04-2010, 06:03 PM)афион Wrote: Ја разгледав целата дискусија на темата само кратко што извлеков како заклучок.
1.Црни е заштитена мечка со тоа што е основач на форумот.(Етака нема нецензуиран форум кога сите треба да мислиме како него)
2.Администраторот ги проверува само оние членови кој не се подобни,зошто не ја направи истата анализа на никовите црни,ванчотодр и мара попара?
3.Каде се видело татко и син на форум.Едниот пиши другиот потврдува,па и ние да ги викниме бабите и дедовците и да пишат дека се што внук ми пиши вистина е да му верваш на дедо.Да не ја дефокусираме темата.

1. Да посочиш чие мислење е избришано затоа што било спротивно со мислењето на Јордан или некој член е баниран заради тоа.

2. Кога никовите vancevtodor, mara-popara и ЈорданПетровски-ЦРНИ ке го сторат истото што го правеа АРГРНТИНЦИТЕ ке направиме проверка. За твоја информација ИП адресата на Аргнтинците не е банирана.

3. во правилата на форумов нема забрана за учесто на членови на семејството.
30-04-2010, 09:23 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#26

1.Јас нереков избришано туку дека сте ставени во улога на заштитници на Црни,посочи каде напишав дека бришите мислење?
2.Не е работата што сториле,ако се работи за ист ник тогаш секоја дискусија со овие е смешна,едниот ме напаѓа,другито брани,третиот нема појма што е муабетот.
3.Никој не рече дека има забрана ,зборот е дека вакво нешто не е етички.На што ќе личи да има 10 члена од една фамилија татковци,синови,керќи,зетовци?
03-05-2010, 02:51 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#27

(03-05-2010, 02:51 PM)афион Wrote: 1.Јас нереков избришано туку дека сте ставени во улога на заштитници на Црни,посочи каде напишав дека бришите мислење?

Администрарортите и модераторите а со тоа и форумот можат да го штитат Јордана еднинстевено ако ги бришат постовите со спротивно мислење од Јордановото или да ги БАНИРААТ никовите кои пишуваат свои видувања и ставови а кои се спротивни од онаа што го пишува Јордан.
Кажано просто дали сме ускратиле правово да се искаже мислење. Ако сме го сториле тоа повели кажи каде.
Тоа што одредени дискутанти не се слагаат со твоето мислење ти го сметаш како одбрана на Јордана. Дај аргументи и побиги.Или покажи каде Христо како модератор ја злоупотребува фунцијата. Дали ти избришал пост или те банирал.????
Луѓево што читаат ке донесат сопствен суд а тоа за тебе треба да е најбитно. Да се осознае вистината.


(03-05-2010, 02:51 PM)афион Wrote: 2.Не е работата што сториле,ако се работи за ист ник тогаш секоја дискусија со овие е смешна,едниот ме напаѓа,другито брани,третиот нема појма што е муабетот.
(09-04-2010, 11:20 PM)Администратор Wrote: Јас како Администраторот проценив така. За да ги проверам IP адреси и да реагирам ме натера тоа што се посомневав дека се работи за злоупотреба. Сите никови беа креирани за подршка помеѓу себе. Значи се работи за "убиство со предумисла". Се надевам ке разбереш. Постапив максимално коректно не ја БАНИРАВ IP адресата во ИНТЕРЕС НА ВИСТИНАТА.

Баш тоа што Јордан Петровски е еден од основачите на форумот треба да ти помогне да ја разбереш желбата на форумов да се дојде до вистината. Вистината од која ти и уште неколкумина на форумов се плашите.
Јордан инсистираше најмногу да не ја банирам IP адресата на Сведок.


За да направам проверка на ИП адресите ке ми посочиш постови каде си даваат еден нна друг подршка. Онаа што го правеа АРЕНТИНЦИТЕ.


(03-05-2010, 02:51 PM)афион Wrote: 3.Никој не рече дека има забрана ,зборот е дека вакво нешто не е етички.На што ќе личи да има 10 члена од една фамилија татковци,синови,керќи,зетовци?


Тоа е твое мислење дали е етички или не.
03-05-2010, 04:50 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#28

Мислам дека сум многу јасен,значи ни ги познавам,аргентинците ниту црни,на почетокот реков дека следејќи ја нивната дискусија видов дека на реакцијата на црни вие ги проверивте нив,а на нивните реакции до вас вие останавте глуви.
И наместо да ми објаснува христо што бил црни нека ми објасни зошто двоен аршин за иста работа.јас не сум удбаш па да ја знам целата дискусија на форумот за да давам примери.

За етиката да ја реков дека тоа е мое мислење,никаде не реков дека е закон,исто како што никаде не реков дека има бришење на мислења,незнам зошто ми наметнувате нешто што не сум го напишал?
03-05-2010, 06:12 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#29

(03-05-2010, 06:12 PM)афион Wrote: Мислам дека сум многу јасен,значи ни ги познавам,аргентинците ниту црни,на почетокот реков дека следејќи ја нивната дискусија видов дека на реакцијата на црни вие ги проверивте нив,а на нивните реакции до вас вие останавте глуви.
м зошто ми наметнувате нешто што не сум го напишал?


Нивните адреси се проверени врз база на ова:

(09-04-2010, 11:20 PM)Администратор Wrote: Јас како Администраторот проценив така. За да ги проверам IP адреси и да реагирам ме натера тоа што се посомневав дека се работи за злоупотреба. Сите никови беа креирани за подршка помеѓу себе. Значи се работи за "убиство со предумисла". Се надевам ке разбереш. Постапив максимално коректно не ја БАНИРАВ IP адресата во ИНТЕРЕС НА ВИСТИНАТА.


Од тебе побарав :

(03-05-2010, 04:50 PM)Администратор Wrote: За да направам проверка на ИП адресите ке ми посочиш постови каде си даваат еден на друг подршка. Онаа што го правеа АРЕНТИНЦИТЕ.


Кога ке ми ги дадеш погоре наведените работи, адресите на никовите кои ги бараш ке бидат јавно објавени.


(03-05-2010, 06:12 PM)афион Wrote: И наместо да ми објаснува христо што бил црни нека ми објасни зошто двоен аршин за иста работа.јас не сум удбаш па да ја знам целата дискусија на форумот за да давам примери.


Прво треба да го аргументираш двојниот аршин. Јас сум најповикан да ти објаснам за работата на форумот. Tи со Христо дискутираш за темата. Затоа те прашав да ми кажеш каде Христо го злоупотреби модераторскиот статус.
Твоите навреди кој Јордана не ги санкциониравме :

(03-05-2010, 12:04 AM)афион Wrote: како пичка да бега
како пиче отиде да плачеш да бараш азил.
сватив колку си бил мизерен.Никаде не велиш дека има бришење, ама велиш дека не е дозволено пишување против нив-мислиш на основачите.


(03-05-2010, 06:12 PM)афион Wrote: исто како што никаде не реков дека има бришење на мислења,незнам зошто ми наметнувате нешто што не сум го напишал?


(01-05-2010, 07:50 AM)афион Wrote: 5.Секаде те бранат со изговор дека си бил основач на форумот.Тоа значи дек аосновачите се заштитени и нема пишување против нив.

Се обидов да ти објаснам:

(03-05-2010, 04:50 PM)Администратор Wrote: Администрарортите и модераторите а со тоа и форумот можат да го штитат Јордана еднинстевено ако ги бришат постовите со спротивно мислење од Јордановото или да ги БАНИРААТ никовите кои пишуваат свои видувања и ставови а кои се спротивни од онаа што го пишува Јордан.
Кажано просто дали сме ускратиле правово да се искаже мислење.
Ако сме го сториле тоа повели кажи каде.

Тоа што одредени дискутанти не се слагаат со твоето мислење ти го сметаш како одбрана на Јордана. Дај аргументи и побиги.Или покажи каде Христо како модератор ја злоупотребува фунцијата. Дали ти избришал пост или те банирал.????
Луѓево што читаат ке донесат сопствен суд а тоа за тебе треба да е најбитно. Да се осознае вистината.

Се надевам сега ке прочиташ, ти ги зголемив словата па ке разбереш.
03-05-2010, 08:00 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#30

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА Афионе да не ја спамираш темата. Ти дадов одговори и побарав од тебе аргументи за твоите тврдења на подфорумот за прашања за Администраторот. Бидејки таму не полемизираш овие ТВОИ УПАДИ ГИ СМЕТАМ ЗА СПАМИРАЊЕ НА ТЕМАТА.

Каква опомена????????????
Човекот фино праша што се тоа Агрентинци и другите,јас му објаснив.Ако за вас некултурно е да одговориш на прашање ,јас сум по културен и одговорив кој се тоа аргентинци.
СИ ЈА ИМА НЕКОЈ МУВАТА НА КАПАТА.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
05-05-2010, 10:42 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#31

АЛОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО

ИМА ТУКА АДМИНИСТРАТОР

ЦРНИ СЕ ЗБУНА МИСЛИ ДЕКА Е ВАНЧОТОДОР,ОДНОСНО ВАНЧОТОДОР СТАНА ЦРНИ.


ХА ХА ХА ХА

ЦРНИ ТИ СИ ЗА ПОСЕРИОЗНА АНАЛИЗА.ИМАШ ПОДЕЛЕНОСТ ВО ЛИКОВИТЕ И УШТЕ МАРА ПОПАРА ДА СЕ ПРИКЛУЧИ ПЛУС СИН ТИ И ЌЕ ДОЈДИ 4 ВО 1.
AJDE ODGOVORI TUKA ,SAMO IZGOVORI BARAS.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
10-05-2010, 06:50 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#32

(10-05-2010, 06:50 PM)афион Wrote: АЛОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО

ИМА ТУКА АДМИНИСТРАТОР

ЦРНИ СЕ ЗБУНА МИСЛИ ДЕКА Е ВАНЧОТОДОР,ОДНОСНО ВАНЧОТОДОР СТАНА ЦРНИ.


ХА ХА ХА ХА

ЦРНИ ТИ СИ ЗА ПОСЕРИОЗНА АНАЛИЗА.ИМАШ ПОДЕЛЕНОСТ ВО ЛИКОВИТЕ И УШТЕ МАРА ПОПАРА ДА СЕ ПРИКЛУЧИ ПЛУС СИН ТИ И ЌЕ ДОЈДИ 4 ВО 1.
AJDE ODGOVORI TUKA ,SAMO IZGOVORI BARAS.


Неколкупати ти посочив што да сториш за да направам проверка на IP адресата на vancevtodor и ЈорданПетровски-ЦРНИ. Tи и понатака продолжуваш да спамираш. Затоа ке добиеш еднодневен БАН.


(03-05-2010, 04:50 PM)Администратор Wrote: За да направам проверка на ИП адресите ке ми посочиш постови каде си даваат еден на друг подршка. Онаа што го правеа АРЕНТИНЦИТЕ.
11-05-2010, 06:05 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#33

Kakov ban koga ti posociv na temata za Todor Aleksandrov deka istite postovi od knigata gi dava i Crni i Vancetodor.Sto treba poveke da ti dadam???????????????????
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
(This post was last modified: 11-05-2010, 06:11 PM by афион.)
11-05-2010, 06:10 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#34

(11-05-2010, 06:10 PM)афион Wrote: Kakov ban koga ti posociv na temata za Todor Aleksandrov deka istite postovi od knigata gi dava i Crni i Vancetodor.Sto treba poveke da ti dadam???????????????????


Еве да прочиташ што правеа Аргентинците. Дај ми такви факти и во истиот момент ке ги имаш IP адресите.http://www.forum.kotle.ca/showthread.php...76#pid5476

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php...77#pid5477

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php...78#pid5478

(05-04-2010, 09:06 PM)pirinec Wrote:
(05-04-2010, 01:14 PM)Itar Pejo Wrote:
(05-04-2010, 10:49 AM)Giovanni Wrote:
(05-04-2010, 08:45 AM)razurnuvac Wrote: HRISTOS VOSKRESE

Прво, Јас не се јавив на велик ден. Великден можеби е по Канадско време или Американско во моментот кога се јавив. Јас не сум во Северна Америка.

Второ, точно е дека со денови ја пратев препискава и навистина ценам она што Горан го пишува.

Трето, немам намера овде долго да се задржам. Сакав само да посочам на одредени работи и тоа е тоа. На форуми никој на никого мислење не му има сменето. И секој форум ќе си ја доживее судбината која си ја заслужува. Бугарски форум каде пробугарски идеи се шират НЕМА да стане масовно орудие во Македонија кое ќе има ефект.

Se soglasuvam so tebe Giovanni, se soglasuvam i so Goran, svedok, kolaps i idealist, i so site koi imaat vakov stav. Vo ovoj moj prv post ne sakam da pravam komentar na nekoe licno samoreklamiranje. Samo predizvikan od toa vo toj kontekst sakam da predupredam na kompleksnosta na zagovorot protiv Makedonija. Da ukazam na mimikrijata koja ja koristat site koi nastapuvaat od antimakedonski pozicii.
Da bide pojasno ke dadam 2 primera.
Prviot, site go znaeme Dimitrov senior, poranesniot minister vo DPMNE vladata i ambasador vo Rusija. Ako go posocis kako bugarski eksponent, vednas vo negova odbrana nekoj ke se javi i ke rece, ne zboruvaj gluposti, brat mu a i toj, naprotiv imaat biznis relacii so Srbija (so firmite na togas uste ziviot Arkan) !
Ili primer vtor, ke go branat Ljubco, deka ne e bugarofil so argumentot, zasto togas srpskiot cetnicki lider od toa vreme Paroski licno mu vrzal cetnicki pojas na Ljubcota i toa mediumite go objavija!
So ova sakam da kazam deka strvinarite koi cekaat Makedonija da padne na kolena da ja rasturat megu sebe se vo "koalicija" tie ke se raskaraat ako im uspee da ja razgradat Makedonija, duri togas ke se skaraat pri delba na "plenot" !

Taka i ovde na forumov, sekoj moze da najde nesto "nelogicno" vo analizata na kolaps, ako vadi samo element koj mu odgovara, jas licno smetam deka toj logicno ja izveduva vistinata. Poagajki od mojata instiktivna percepcija se soglasuvam so istite argumenti koi gi posocuvaat Goran i Giovanni.
A posebno se soglasuvam i so idealist koj predlaga temava da se zatvori, zatoa sto proizveduva macna atmosfera, delbi, i mozebi ako administratorot se soglasi celata so site postovi i da ja izbrise !!! A vo idnina da ne dozvoluva direktni licni promocii. Neka ima polemika za opcii, stavovi i ideoloski soocuvanja, a ne vaka nekoj da si pravi licni tribini i da gi maltretira drugite.
Zatoa go povikuvam administratorot da razmisli za ovoj predlog i za principipite koi vo idnina ke treba da se pocituvaat.

Pozdrav do site onie vo cie srce e Makedonija, nasa makedonska!

Tocna ti e analizata !Makedonija

(05-04-2010, 09:06 PM)pirinec Wrote:
(05-04-2010, 01:14 PM)Itar Pejo Wrote:
(05-04-2010, 10:49 AM)Giovanni Wrote:
(05-04-2010, 08:45 AM)razurnuvac Wrote: HRISTOS VOSKRESE

Прво, Јас не се јавив на велик ден. Великден можеби е по Канадско време или Американско во моментот кога се јавив. Јас не сум во Северна Америка.

Второ, точно е дека со денови ја пратев препискава и навистина ценам она што Горан го пишува.

Трето, немам намера овде долго да се задржам. Сакав само да посочам на одредени работи и тоа е тоа. На форуми никој на никого мислење не му има сменето. И секој форум ќе си ја доживее судбината која си ја заслужува. Бугарски форум каде пробугарски идеи се шират НЕМА да стане масовно орудие во Македонија кое ќе има ефект.

Se soglasuvam so tebe Giovanni, se soglasuvam i so Goran, svedok, kolaps i idealist, i so site koi imaat vakov stav. Vo ovoj moj prv post ne sakam da pravam komentar na nekoe licno samoreklamiranje. Samo predizvikan od toa vo toj kontekst sakam da predupredam na kompleksnosta na zagovorot protiv Makedonija. Da ukazam na mimikrijata koja ja koristat site koi nastapuvaat od antimakedonski pozicii.
Da bide pojasno ke dadam 2 primera.
Prviot, site go znaeme Dimitrov senior, poranesniot minister vo DPMNE vladata i ambasador vo Rusija. Ako go posocis kako bugarski eksponent, vednas vo negova odbrana nekoj ke se javi i ke rece, ne zboruvaj gluposti, brat mu a i toj, naprotiv imaat biznis relacii so Srbija (so firmite na togas uste ziviot Arkan) !
Ili primer vtor, ke go branat Ljubco, deka ne e bugarofil so argumentot, zasto togas srpskiot cetnicki lider od toa vreme Paroski licno mu vrzal cetnicki pojas na Ljubcota i toa mediumite go objavija!
So ova sakam da kazam deka strvinarite koi cekaat Makedonija da padne na kolena da ja rasturat megu sebe se vo "koalicija" tie ke se raskaraat ako im uspee da ja razgradat Makedonija, duri togas ke se skaraat pri delba na "plenot" !

Taka i ovde na forumov, sekoj moze da najde nesto "nelogicno" vo analizata na kolaps, ako vadi samo element koj mu odgovara, jas licno smetam deka toj logicno ja izveduva vistinata. Poagajki od mojata instiktivna percepcija se soglasuvam so istite argumenti koi gi posocuvaat Goran i Giovanni.
A posebno se soglasuvam i so idealist koj predlaga temava da se zatvori, zatoa sto proizveduva macna atmosfera, delbi, i mozebi ako administratorot se soglasi celata so site postovi i da ja izbrise !!! A vo idnina da ne dozvoluva direktni licni promocii. Neka ima polemika za opcii, stavovi i ideoloski soocuvanja, a ne vaka nekoj da si pravi licni tribini i da gi maltretira drugite.
Zatoa go povikuvam administratorot da razmisli za ovoj predlog i za principipite koi vo idnina ke treba da se pocituvaat.

Pozdrav do site onie vo cie srce e Makedonija, nasa makedonska!

Tocna ti e analizata !Makedonija

(05-04-2010, 09:06 PM)pirinec Wrote:
(05-04-2010, 01:14 PM)Itar Pejo Wrote:
(05-04-2010, 10:49 AM)Giovanni Wrote:
(05-04-2010, 08:45 AM)razurnuvac Wrote: HRISTOS VOSKRESE

Прво, Јас не се јавив на велик ден. Великден можеби е по Канадско време или Американско во моментот кога се јавив. Јас не сум во Северна Америка.

Второ, точно е дека со денови ја пратев препискава и навистина ценам она што Горан го пишува.

Трето, немам намера овде долго да се задржам. Сакав само да посочам на одредени работи и тоа е тоа. На форуми никој на никого мислење не му има сменето. И секој форум ќе си ја доживее судбината која си ја заслужува. Бугарски форум каде пробугарски идеи се шират НЕМА да стане масовно орудие во Македонија кое ќе има ефект.

Se soglasuvam so tebe Giovanni, se soglasuvam i so Goran, svedok, kolaps i idealist, i so site koi imaat vakov stav. Vo ovoj moj prv post ne sakam da pravam komentar na nekoe licno samoreklamiranje. Samo predizvikan od toa vo toj kontekst sakam da predupredam na kompleksnosta na zagovorot protiv Makedonija. Da ukazam na mimikrijata koja ja koristat site koi nastapuvaat od antimakedonski pozicii.
Da bide pojasno ke dadam 2 primera.
Prviot, site go znaeme Dimitrov senior, poranesniot minister vo DPMNE vladata i ambasador vo Rusija. Ako go posocis kako bugarski eksponent, vednas vo negova odbrana nekoj ke se javi i ke rece, ne zboruvaj gluposti, brat mu a i toj, naprotiv imaat biznis relacii so Srbija (so firmite na togas uste ziviot Arkan) !
Ili primer vtor, ke go branat Ljubco, deka ne e bugarofil so argumentot, zasto togas srpskiot cetnicki lider od toa vreme Paroski licno mu vrzal cetnicki pojas na Ljubcota i toa mediumite go objavija!
So ova sakam da kazam deka strvinarite koi cekaat Makedonija da padne na kolena da ja rasturat megu sebe se vo "koalicija" tie ke se raskaraat ako im uspee da ja razgradat Makedonija, duri togas ke se skaraat pri delba na "plenot" !

Taka i ovde na forumov, sekoj moze da najde nesto "nelogicno" vo analizata na kolaps, ako vadi samo element koj mu odgovara, jas licno smetam deka toj logicno ja izveduva vistinata. Poagajki od mojata instiktivna percepcija se soglasuvam so istite argumenti koi gi posocuvaat Goran i Giovanni.
A posebno se soglasuvam i so idealist koj predlaga temava da se zatvori, zatoa sto proizveduva macna atmosfera, delbi, i mozebi ako administratorot se soglasi celata so site postovi i da ja izbrise !!! A vo idnina da ne dozvoluva direktni licni promocii. Neka ima polemika za opcii, stavovi i ideoloski soocuvanja, a ne vaka nekoj da si pravi licni tribini i da gi maltretira drugite.
Zatoa go povikuvam administratorot da razmisli za ovoj predlog i za principipite koi vo idnina ke treba da se pocituvaat.

Pozdrav do site onie vo cie srce e Makedonija, nasa makedonska!

Tocna ti e analizata !Makedonija

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php...49#pid5549

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php...54#pid5554

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php...58#pid5558


(07-04-2010, 01:33 AM)Администратор Wrote:
(07-04-2010, 12:37 AM)pirinec Wrote: Da ovde e gubenje vreme Gorane. Za na kraj sakav da mu pustam na psihopatot dokaz objaven vo mediumite od Parlamentot na RM noemvri 1996 godina od Parlamentarnata Komisijata za nadzor na DBK, sto e demant na lagite na Jordan, ama ne znam kako se zakacuva scanot e jpg format ! Ako znaes kazi mi za da mu se smejat ! Normalno imam samo dokazi od vesnicite i od knigata na Sinadinovski. Toj se po 100 pati zakaci a demek ne saka za novinarot Icon_lol
Aj ke pocekam ako znaes kazi kako da napravam attachment ne funkcionira toa dolu bara nekoja url adresa???

Неможaм да разберам, знаеш да употребуваш еден куп никови. Знаеш да ги криеш IP адресите на никовите а незнаеш да прикачиш слика .


IP Search Results for '89.205.42.223'
IP Address Result
89.205.42.223 Registration IP: kolaps
89.205.42.223 Last Known IP: kolaps
89.205.42.223 Registration IP: pirinec
89.205.42.223 Last Known IP: pirinec
89.205.42.223 Registration IP: idealist
89.205.42.223 Last Known IP: idealist
89.205.42.223 Registration IP: svedok
89.205.42.223 Last Known IP: svedok
89.205.42.223 Registration IP: reinkarnacija
89.205.42.223 Last Known IP: reinkarnacija


pirinec влез преку Аргентина, на [05/04/2010 3:19:57 PM]
IP address [?]: 200.51.203.200 [Whois] [Reverse IP]
IP country code: AR
IP address country: ip address flag Argentina
IP address state: Distrito Federal
IP address city: Buenos Aires
IP address latitude: -34.5875
IP address longitude: -58.6725
ISP of this IP [?]: Telefonica Data Argentina S.A.
Organization: Advance Telecomunicaciones S.A.
Host of this IP: [?]: host200.advance.com.ar [Whois] [Trace]Те толерираме со денови да видиме дали нешто ново измислила УДБА. Но нема ништо. Сигурен доказ дека мисија на ГРУПАЦИЈАТА не е залудна.

Се договоривме да те оставиме да пишуваш и понатака, услов е само тоа да биде под еден ник. Оваа отстапка е од причина да не не обвинуваШ дека си баниран за да не излезе вистината на виделина.
11-05-2010, 07:40 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#35

Znaci da se razbrime ednas za sekogas,toa sto crni postira ista kniga kako i vancetodor i sto se dopolnuvaat vo stranicite eden so drug na temata za aleksandrov vas vi e normalno.?
Znaci deka crni ima nekoj vnuk,zatoa sto sinot go iskoristi pa zastanale nad skenerot da ja skeniraat knigata i edniot pocna od 40 strana a drugiot od 400 strana,mnogu jaka finta.
bidete pozdraveni
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
12-05-2010, 09:36 PM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3
#36

(03-05-2010, 02:51 PM)афион Wrote: 1.Јас нереков избришано туку дека сте ставени во улога на заштитници на Црни,посочи каде напишав дека бришите мислење?
2.Не е работата што сториле,ако се работи за ист ник тогаш секоја дискусија со овие е смешна,едниот ме напаѓа,другито брани,третиот нема појма што е муабетот.
3.Никој не рече дека има забрана ,зборот е дека вакво нешто не е етички.На што ќе личи да има 10 члена од една фамилија татковци,синови,керќи,зетовци?


(12-05-2010, 09:36 PM)афион Wrote: Znaci da se razbrime ednas za sekogas,toa sto crni postira ista kniga kako i vancetodor i sto se dopolnuvaat vo stranicite eden so drug na temata za aleksandrov vas vi e normalno.?
Znaci deka crni ima nekoj vnuk,zatoa sto sinot go iskoristi pa zastanale nad skenerot da ja skeniraat knigata i edniot pocna od 40 strana a drugiot od 400 strana,mnogu jaka finta.
bidete pozdraveni

Афионе,
гледам дека си многу загрижен околу моите писанија. Изгледа само ти си на овј'ј форум с'с ак'л на ќурана, пошто на секој друг му е јасно дека моето учество на форумов е главно сврзано со бранењето на честа на моето семејтво: твоите ортаци од Аргентина почнаа да јадат бурек околу моите баба и дедо, а на другар ти Горан Н. не му беше јасно од каде беа парите на татко ми и што бизнис работиме во Канада.
Моите постови не го поддружуваат Јордан во неговите тези околу расколот од 1997-ма, туку само се одговор на лагите што ги презентираа одредени членови на форумов.
Такоѓе ако погледнеш ја много-много не се занимавам с'с ов'ј форум, пошто ја с'с Македонски работе не се много замарам.
14-05-2010, 12:43 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#37

Vadime teska artilerija,a mnogu ne se zamarame za Makedonski raboti.Dusan sin tatin sedi si miren ako e tatko ti dovolno vozdrasen ke se brani samiot koga koristi poveke nikovi.A za agrentinci,goran ,petko toa e vase klasicno udbasko obvinuvanje.Ni gi pozdnavam pa ni nekade sum gi podrzal niv.Jas gledam kako na temata za todor Aleksadrov doma familijarno nad skenerot si skenirate edna kniga i ja posatvuvate de kako crni de kako vancetodor.Vie imate dvojni ili trojni likovi.

Toa e zatoa sto ne znaete dali ste Makedonci,Bugari ili Kanagani pa zatoa ve zabole za Makedonija i jadite g... deka ste patrioti.
Ajde sega trk kaj tato na zalenje,a mozi i site rodninii da gi uklucis,jas sum sam nikoj nesedi zad mene i nikoj na forumot ne me brani,no i nema potreba od vakvi plackovci kako tebe nekoj da me brani.

Zato gledasise sebe a ne se zamaraj so mene.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
14-05-2010, 07:25 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#38

Месец дена не одговарате на постот а некоја ПИЧКА ВО ДУШАТА СОЛЕНИК член на некаква групација збора глупости и измислува приказни за мене.
Како тоа никој од вас не реагира.А се правите Демократи.

Не е проблем ќе почекам уште некоја година за да се договорите што ќе одговорите.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
03-06-2010, 05:59 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18
#39

Дали е точна ова статистика?

Kорисници активни денес 235 (24 членови, 1 of whom e invisible, and 210 гости).
GooBo, ABC, acko, alexdgreat, basilius_2, demmian, Dojkar, dragi, hristo, ivan mihajlov, Kasnakovski, KOHA, mara-popara, NACIONALIST, perfectford, rekica, Sava, Urban, uvtest, vargo, Vodno konche, Администратор, ЈорданПетровски-ЦРНИ, афион

Чини ми се дека има нешто нереално во тоа. Ако сум во право, дали не можете да го исправите проблемот и да се покажува реалната посетеност на форумот?
(This post was last modified: 05-06-2010, 10:48 PM by Kasnakovski.)
05-06-2010, 10:47 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#40

АДМИНИСТРАЦИЈАТА НА ФОРУМОТ НЕ ПОСТОИ ИЛИ НЕМОЖАТ ДА СЕ ДОГОВОРАТ ШТО ДА МИ ОДГОВОРАТ?
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
06-06-2010, 12:35 AM
Reply