Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Poll: Koj kje da e Finansierot na dokumentarecot za 62 zasedanie na OON?
This poll is closed.
Ne znam
0%
0 0%
Srdjan Kerim
0%
0 0%
WAZ
0%
0 0%
Abebe Bikila
0%
0 0%
Total 0 vote(s) 0%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRIMERI NA SAMOPROMOCIJA
Author Message
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,489
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#1

Quote:Промовиран филм за 62. Генерално собрание на ОН
http://dnevnik.com.mk/WBStorage/Articles...65754D.jpg
Во постојаната мисија на Катар при Обединетите нации во Њујорк се одржа промоција на документарниот филм за работата на 62. заседание на Генералното собрание на ОН насловен „Отворени врати“.

На промоцијата пред присутните гости свое обраќање имаа домаќинот Насир Абдулазис Ал-Насер, постојан претставник на Катар при ОН, продуцентката Бренда Вонгова и д-р Срѓан Керим, претседател на 62. Генералното собрание на ОН.

Преку филмот, Вонгова на светската јавност и' дава можност да ѕирне зад кулисите на „парламентот на човештвото“. Преку работата на д-р Срѓан Керим како претседател на 62. сесија, Вонгова, во документарецот, дава одговор на прашањето, колкаво влијание може да има посветеноста, проактивноста и личното залагање на претседателот на ГС на ОН во зголемувањето на ефективноста на мултилатерализмот како основна определба на организацијата, како и во соочувањето со новите предизвици пред кои таа е исправена.

- Овој филм е свидетелство за незаменливата улога на Обединетите нации во справувањето со сите проблеми што го оптоваруваат човештвото. Односно за нивниот универзален карактер како организација - изјави во таа пригода д-р Керим.
Koj li kje bese naracatelot na ovoj dokumentarec?
07-11-2010, 12:46 AM
Reply