Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Што слушате во моментов?
Author Message
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#81Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
06-01-2012, 06:52 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#82Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 07-01-2012, 08:15 AM by Il Schismatico.)
07-01-2012, 08:14 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#83Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
17-01-2012, 07:45 PM
Reply
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#84Без Ботев няма България
17-01-2012, 08:35 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#85

ТЕЖЪК ХАРАКТЕР
Като камък на шия,
като белег от нож,
като черна шамия,
като стар меден грош
все те нося по мене,
нищо, че ми тежиш,
от глава до колене
нищо, че ме болиш!
Като знак за магия,
като биле за жар,
като люта ракия,
като бял хвърлен зар -
цял живот - студ и огън,
клетва и благослов,
добро утро и сбогом,
моя трудна любов.

http://liternet.bg/publish13/m_basheva/neka/tezhyk.htm
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 19-01-2012, 05:26 PM by Il Schismatico.)
19-01-2012, 05:26 PM
Reply
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#86Без Ботев няма България
21-01-2012, 12:57 PM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,493
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#87An inch today is tomorrow’s mile.
21-01-2012, 08:29 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#88

Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
17-02-2012, 06:43 PM
Reply
Zoograf Offline
Senior Member
****

Posts: 643
Joined: Jul 2010
Reputation: 30
#89

Бензинoт e ваш, a идејите наши.
О. Б.
18-02-2012, 08:39 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#90Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
04-03-2012, 11:13 AM
Reply
Zoograf Offline
Senior Member
****

Posts: 643
Joined: Jul 2010
Reputation: 30
#91Бензинoт e ваш, a идејите наши.
О. Б.
30-06-2012, 04:21 PM
Reply
inmate1807 Offline
Junior Member
**

Posts: 28
Joined: Dec 2010
Reputation: 0
#92
1cool 
Се спремаме за саботниот концерт. Супер концерти годинава од аволон продукција Se_klanjam


forumest.com - Express yourself
(This post was last modified: 02-07-2012, 03:39 PM by inmate1807.)
02-07-2012, 03:36 PM
Reply
inmate1807 Offline
Junior Member
**

Posts: 28
Joined: Dec 2010
Reputation: 0
#93forumest.com - Express yourself
04-07-2012, 10:22 AM
Reply
inmate1807 Offline
Junior Member
**

Posts: 28
Joined: Dec 2010
Reputation: 0
#94

LOVE and HAPPINESS Festival

САБОТА 28 Јули 2012 - ГРАДИШТЕ, Охридforumest.com - Express yourself
(This post was last modified: 18-07-2012, 01:12 PM by inmate1807.)
18-07-2012, 01:11 PM
Reply
inmate1807 Offline
Junior Member
**

Posts: 28
Joined: Dec 2010
Reputation: 0
#95forumest.com - Express yourself
21-07-2012, 01:33 AM
Reply
inmate1807 Offline
Junior Member
**

Posts: 28
Joined: Dec 2010
Reputation: 0
#96

Повторно спектакуларен концерт закажан за 25ти на античкиот театар во Охрид


forumest.com - Express yourself
21-07-2012, 11:07 PM
Reply
inmate1807 Offline
Junior Member
**

Posts: 28
Joined: Dec 2010
Reputation: 0
#97forumest.com - Express yourself
23-07-2012, 03:17 PM
Reply
inmate1807 Offline
Junior Member
**

Posts: 28
Joined: Dec 2010
Reputation: 0
#98

Заинтересирани за гратиси за концертот на Нокаут? Само пишете побрзо...

http://www.facebook.com/pages/forumestco...9993900777
forumest.com - Express yourself
25-07-2012, 02:49 PM
Reply
тракиецъ Offline
Member
***

Posts: 103
Joined: May 2012
Reputation: 12
#99

Направо ми са польни сарцесо ,ага гльодам...


Рипни Калинке да тропниме да се пукат душманите
да се пукат душманите, хем и моите хем и твоите.

Бре юначе, лудо младо, как да рипна,как да тропна
как да рипна как да тропна, я виж майка от де гльода.

Ку та глйода, да те глйода тебе майка, мене баба
рипни калинке да тропниме, да са пукат душманите.

Бре юначе лудо младо как да рипна, как да тропна
как да рипна как да тропна, виж гу байко от де гльода.

Ку та глйода да та глйода тебе байко, мене дедо
рипни калинке да тропниме да са пукат душманите!
10-10-2012, 08:53 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

Имаше некој тука што ги сакаше Depeche Mode, но не можам да се сетам кој беше.
Многу луѓе не знаат, но има нивна македонска верзија со име Протеус:

Протеус - Болни сенки
Протеус - Фокус
Протеус - Излез
Протеус - Новиот ден
Протеус - Очи полни омраза
Протеус - Омилен убиец
Let me hear you make decisions without your television.
12-10-2012, 09:56 AM
Reply