Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 3.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Платени пропагндатори ли са българите на Котле ?
Author Message
macedon
Unregistered

(05-08-2010, 05:00 PM)macedon Wrote: се напалија стипендистиве на еден мој краток пост, да не бев во право немаше да се трудат сите да објаснуваат
заклучок
сите се платени пропагандисти на Божо

И пак истото
а најтрагично им е што не им успева пропагандата
07-08-2010, 01:34 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak

(07-08-2010, 01:34 PM)macedon Wrote:
(05-08-2010, 05:00 PM)macedon Wrote: се напалија стипендистиве на еден мој краток пост, да не бев во право немаше да се трудат сите да објаснуваат
заклучок

И пак истото

Недей вака бе човек ке види Божо после ке ни спрат парите ние со ва работа деца храниме !!!Icon_lol....Ама защо бе мислам дека си ги заработхме парите само за седум месеца им дадохме на 9 000 македонци българско дъжавсво сите тиа одат на форумите и четат българската пропаганда на Божо ...па още малце ако за една година 12 000 македонци стават българи за 10 години сите 1 200 000 македонци ке станат татриSmajlito.....аа ке останете само ти,Мунгос и Афион ке ве сложиме во клетка во зоопарк до маймуните и лалвовете децта да висе радват....а на нас платените пропагндатори Божо ке ни даде медал Pos23Pos23Pos23

(за всички който нерзбират от майтап се извинявам но наистина на такива твърдения като на macedon саповече от смешни трябва така да се оговаря)
"Който ми каже дека не съм македонец ке му го скинам езикот, който ми каже дека не съм българин ке му секам главата"
Тодор Александров

"Македония без Българи огин ке я гори "
Иван Михайлов

07-08-2010, 03:21 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(07-08-2010, 03:21 PM)ivan mihajlov Wrote:
(07-08-2010, 01:34 PM)macedon Wrote:
заклучок

И пак истото

Недей вака бе човек ке види Божо после ке ни спрат парите ние со ва работа деца храниме !!!Icon_lol....Ама защо бе мислам дека си ги заработхме парите само за седум месеца им дадохме на 9 000 македонци българско дъжавсво сите тиа одат на форумите и четат българската пропаганда на Божо ...па още малце ако за една година 12 000 македонци стават българи за 10 години сите 1 200 000 македонци ке станат татриSmajlito.....аа ке останете само ти,Мунгос и Афион ке ве сложиме во клетка во зоопарк до маймуните и лалвовете децта да висе радват....а на нас платените пропагндатори Божо ке ни даде медал Pos23Pos23Pos23

(за всички който нерзбират от майтап се извинявам но наистина на такива твърдения като на macedon саповече от смешни трябва така да се оговаря)

На латерни не бива да се отговаря изобщо. Освен ако нямаш време - бол и ти прави кеф да се паросваш.
08-08-2010, 12:02 AM
Reply
macedon
Unregistered

што се палите море ако не сте платеници
што сте запнале на секој македонски форум да крадите она што не е ваше
оти си имате проблем секаде да се докажувате она што не сте
13-08-2010, 09:15 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

Влашкото ти потекло не е наше, во право си. Земята обаче е на дядо Кубер Icon_razz.
13-08-2010, 09:23 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak

(13-08-2010, 09:15 PM)macedon Wrote: што се палите море ако не сте платеници
што сте запнале на секој македонски форум да крадите она што не е ваше
оти си имате проблем секаде да се докажувате она што не сте

macedon не проблем бе платени сме ,ва е наща работа да одими и да ви я пкрадаме историята Tuktuk0niTuktuk0niTuktuk0ni..ЦЦЦЦЦ....па коя история да крадаме да те прашам ???
Моят преадедо кой е бил войвода и тепан за свободта на Македония е бил от ВМРО па се велал секогаш българин (како Гоце,Даме ,Тодор Александров ,Иван Михайлов и т.н. ) и него ли ке го крадам за българската история ???...свести се малце оти си смешен веке !
"Който ми каже дека не съм македонец ке му го скинам езикот, който ми каже дека не съм българин ке му секам главата"
Тодор Александров

Иван Михайлов

15-08-2010, 10:44 PM
Reply
macedon
Unregistered

Од нив само Михајлов и дедоти викале оти се Бугари
Другите двајца се бореле за Независна Македонија и Обединета

Дедоти ако бил Бугарин ќе бил тепан за слобода на Бугарија, а не за слобода на Македонија и отцепување на територија од Бугарија која ќе функционира во друга единка

ама вие си имате потреба таа територија да ја негирате и да не признавате ништо Македонско
си имате комплекс од се Македонско да претворите во бугарско оти ништо немате, оти секогаш други ви ја креирале државата, а незнаете кои сте, од каде сте, зошто сте Бугари, од кај вие потекло...
16-08-2010, 08:01 AM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member

Teмата е мисля безсмислена.Нема български форум без да има поне един македонец,поне от тие тематичните и на никой не му пречи това.
Аз не виждам тука проблем.Затова се форумите да се дебатира и колко повече и по-различни форумджии,толко по-добре.Дали ще са тие от Сърбия,Македония,Хърватска, Русия или било къде,на мене лично не ми пречи никой стига да може да се разбираме.
Ацко е прав, че ако некой дава пари на хора да пишат по форуми е пълен идиот.Е разбира се има и такива,ама тие са малко.Нели афион? Icon_wink
16-08-2010, 08:17 AM
Reply
macedon
Unregistered

арна си е темата
за вас се говори
оние кои мора секаде да се мешаат кои мора секаде да се докажуваат она што не се
16-08-2010, 08:19 AM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member

(16-08-2010, 08:19 AM)macedon Wrote: арна си е темата
за вас се говори
оние кои мора секаде да се мешаат кои мора секаде да се докажуваат она што не се
И що ако докажеш оти на некой тука му се плаща да пише?
Може да ти тръгне сетне живота и некако по леко да ти стане?!
На некой май най-много му пречи комуникацията между българи и македонци и открития диалог,нещо над което се трудеха комунистите и от двете страни на границата повече от 50г. да го спречат,а и Бога ми още се хвърлят много усилия в тая насока...
16-08-2010, 08:32 AM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak

(16-08-2010, 08:01 AM)macedon Wrote: Од нив само Михајлов и дедоти викале оти се Бугари
Другите двајца се бореле за Независна Македонија и Обединета

Дедоти ако бил Бугарин ќе бил тепан за слобода на Бугарија, а не за слобода на Македонија и отцепување на територија од Бугарија која ќе функционира во друга единка

ама вие си имате потреба таа територија да ја негирате и да не признавате ништо Македонско
си имате комплекс од се Македонско да претворите во бугарско оти ништо немате, оти секогаш други ви ја креирале државата, а незнаете кои сте, од каде сте, зошто сте Бугари, од кај вие потекло...

'macedon' прадедо исто е бил и подофицер во българскта армия како и трите му бракя па що ги е карало да бегат от Османската импери пада бидат български войници да се тепат за България???..и не трещи глупости ВМРО секогаш си е била българска партия сите докумети са писани на български книжовен език ,сите пари ,оръжие е довадало от София,кога е требало войводите бегали пак во София некой како Сандаски са биле први приятели(па и прватен бодигард) со българскиот цар ...Во времето на Гоце,Яне Сандаски ,Т.Александров ,Ванче Михайлов не се постоели етнически маледонци туку македнски българи един дел от един народ от Черно Море до Охрид со име Българи оти во ова време го е немаоло още Тито,Сталин и коминтерна !!!..стига со ваще лаги оти ствавате за смех на зелиот свет
Тодор Александров

Иван Михайлов

16-08-2010, 12:59 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол

Ако некой 'ше плаща-да казва!Писна ми да чета глупости безплатно! Smiley-happy068
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
12-10-2010, 10:56 AM
Website Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak

Сърбоманите во Македния секоя вечер лега и секоя сутрин сътават со мислата за "българските платени пропагандатори"....па дали се свесни дека от 70 години от как е владат Вардаска Македония сърбите има само една пропганда сръбска Icon_lol
Тодор Александров

Иван Михайлов

12-10-2010, 06:42 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

На зор съм. Синът си удари колата. Някой да каже къде дават хонорарите за пропаганда, че да му дам на момчето да си купи нова Icon_razz.
12-10-2010, 09:11 PM
Reply
Филибе Offline
Member

(12-10-2010, 09:11 PM)Вовата Wrote: На зор съм. Синът си удари колата. Някой да каже къде дават хонорарите за пропаганда, че да му дам на момчето да си купи нова Icon_razz.

Извинявай, но нямаш право да се оплакваш! С тези твои 1070 поста в само в този форум...Nee_taka
13-10-2010, 06:53 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

Е, хайде да ги направим точно 1070. Icon_razz. Ама аз точно за това питам, много работа съм отметнал, много пари ми се дължат!
13-10-2010, 07:58 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak

.....като знам как дава пари Дянков много ще имаш да чакаш Icon_lol
Тодор Александров

Иван Михайлов

16-10-2010, 03:17 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator

Со тоа што КОТЛЕ ви овозможува да ширите "пропаганда" и да "заработувате пари", чесно ке е да одстапите барем некој процент од вашите сигурно "многу големи" заработки.
ShokShokShokPosPosPos
17-10-2010, 02:17 PM
Reply
Филибе Offline
Member

(17-10-2010, 02:17 PM)Администратор Wrote: Со тоа што КОТЛЕ ви овозможува да ширите "пропаганда" и да "заработувате пари", чесно ке е да одстапите барем некој процент од вашите сигурно "многу големи" заработки.
ShokShokShokPosPosPos

Icon_lol
Тогава нека всички потребители да се включат в процента, за да не ни обвинят в конфликт на инереси!
Icon_lol
23-10-2010, 03:22 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...

(12-10-2010, 09:11 PM)Вовата Wrote: На зор съм. Синът си удари колата. Някой да каже къде дават хонорарите за пропаганда, че да му дам на момчето да си купи нова Icon_razz.

Вова, од пешадија (да не речам „топовско месо“) не очекувај пари!
Они ем си вршат работа, ем си плаќаат - членарина! Icon_wink

одличен концепт,бтв...

(04-08-2010, 02:38 PM)ivan mihajlov Wrote: ...Па вакви националисти како Божо и Каракачанов ги има во сите земи и во Р.Македония исто.мора само да знаеш дека Каракачанов си е македонец за разлика от некой македонски националисти со србска крв.

Каракачани -> КЛИК

quote: "...По-голямата част от каракачаните имат гръцко национално съзнание..."
(This post was last modified: 25-10-2010, 09:35 AM by toni_a.)
25-10-2010, 09:32 AM
Reply