Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
Тодор Offline
Македонски Българин
***

Posts: 111
Joined: Oct 2010
Reputation: 27

Виктор Канзуров: Антибългарският шовинизъм в Македония преминава в краен македонизъм

http://vbox7.com/play:f9ff352799

Македонизмът се основа на конфликт, самата държава е създадена като антибългарска, споделя журналистът от Скопие Виктор Канзуров в предаването „Под липа”. Неговото мнение е, че антибългарският шовинизъм преминава в криворазбран македонизъм.
Небото да е книга, морето мастило, не ще можам да напишам своите ядови.
26-03-2014, 10:34 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(26-03-2014, 10:34 AM)Тодор Wrote: Виктор Канзуров: Антибългарският шовинизъм в Македония преминава в краен македонизъм

http://vbox7.com/play:f9ff352799

Македонизмът се основа на конфликт, самата държава е създадена като антибългарска, споделя журналистът от Скопие Виктор Канзуров в предаването „Под липа”. Неговото мнение е, че антибългарският шовинизъм преминава в криворазбран македонизъм.

Одлични тези. Виктор Канзуров ми остави впечаток со неговиот критички осврт на филмот “ Трето полувреме“ во ФОКУС.

26-03-2014, 02:49 PM
Reply