Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 3.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Трајко Трајковски
Author Message
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#21

Jovan Poprusev: 08 јули во 12:58 Почитуван господине Зоране

Нема зошто да ми се извинувате. Не сте ја разбрале консталацијата и начинот на работа-комуникацијата со јавност на ГРУПАЦИЈАТА и заради тоа сте помислиле дека го задскривам мојот идентитет.
Ке ви повторам, страница Јован Попрушев на ФБ е страница на ГРУПАЦИЈАТА.

Моето вракјање во Македонија е невозможно од проста причина што јас сум во Канада како лице со одобрен политички азил од Канадската власт. Лице кое било прогонувано како идеолошки и политички несисомисленик на СДСМ. Непревземањето никакви чекори на двете наводно ВМРО ски влади да се расчисти со структурите кои ме прогонуваа и на кои главна задача и цел им беше да го попречат и попречуваат ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО на Македонија ми е показател дека во Македонија нема што да барам и онаа што е најважно отука можам многу повеке да сторам. Затоа активно пишувам во весниците во Македонија до институциите на ЕУ, на Белата Куќа.
За контактите. Јас сум отворен и подготвен да контактира со сите. Не се срамам да му погледнам секому во очи. За вас ако сакате да ме контактирате можете да го користите мојојот емаил: jordanpetrovski@hotmail.com и да sирнете и во вториот дел на нашиот сајт, на форумот: http://forum.kotle.ca/index.php
Нашиот сајт е отворен за сите , ако имате соопштенија, пораки, материјали од вашите активности можете да ги објавите кај нас.


Повторно автогол, значи овој Јован Попрушев е Јован Петровски - Црни. Абре кај вас во тоа групацијата има некој што гледа што пишите.А да е трагедијата по голема зад мене не стои никој,едноставно толку сте проѕирни што одма се гледа каде грешите.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
04-08-2010, 05:55 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#22

(04-08-2010, 05:55 PM)афион Wrote: Jovan Poprusev: 08 јули во 12:58 Почитуван господине Зоране

Нема зошто да ми се извинувате. Не сте ја разбрале консталацијата и начинот на работа-комуникацијата со јавност на ГРУПАЦИЈАТА и заради тоа сте помислиле дека го задскривам мојот идентитет.
Ке ви повторам, страница Јован Попрушев на ФБ е страница на ГРУПАЦИЈАТА.

Моето вракјање во Македонија е невозможно од проста причина што јас сум во Канада како лице со одобрен политички азил од Канадската власт. Лице кое било прогонувано како идеолошки и политички несисомисленик на СДСМ. Непревземањето никакви чекори на двете наводно ВМРО ски влади да се расчисти со структурите кои ме прогонуваа и на кои главна задача и цел им беше да го попречат и попречуваат ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО на Македонија ми е показател дека во Македонија нема што да барам и онаа што е најважно отука можам многу повеке да сторам. Затоа активно пишувам во весниците во Македонија до институциите на ЕУ, на Белата Куќа.
За контактите. Јас сум отворен и подготвен да контактира со сите. Не се срамам да му погледнам секому во очи. За вас ако сакате да ме контактирате можете да го користите мојојот емаил: jordanpetrovski@hotmail.com и да sирнете и во вториот дел на нашиот сајт, на форумот: http://forum.kotle.ca/index.php
Нашиот сајт е отворен за сите , ако имате соопштенија, пораки, материјали од вашите активности можете да ги објавите кај нас.


Повторно автогол, значи овој Јован Попрушев е Јован Петровски - Црни. Абре кај вас во тоа групацијата има некој што гледа што пишите.А да е трагедијата по голема зад мене не стои никој,едноставно толку сте проѕирни што одма се гледа каде грешите.


Научи се да го разбере напишаното.
Quote:Jovan Poprusev: 07 јули во 19:00
Jovan Poprusev Бидејки немам креирано моја страница на ФБ за да ви одговорам ке ја искоистам страницата на ГРУПАЦИЈАТА, страницата Ј.Попрушев. Јас како Јордан Петровски ЦРНИ никогаш не сум се сокривал зад никого и зад ништо. Во обракјањето од име на ГРУПАЦИЈАТА стоеше многу јасно дека јас сум бил задолжен за контактите со Трајко Трајковски, од ова појасно здравје.
Јас на Трајко Трајковски во телефонски разговор му обрнав внимание (добив задолжение) дека неговите писаниа во врска со ЕУ, НАТО и САД се спротивни од ставовите и сознанијата кои ги има ГРУПАЦИЈАТА.По изнесениот од него став дека тоа е негово мислење и убедување ГРУПАЦИЈАТА мораше да се огради. Оградувањето имаше за цел да ги сочува контактите и врските кои ги имаат членовите на ГРУПАЦИЈАТА со некои влади на земјите членки на НАТО.
Во постапката на ГРУПАЦИЈАТА нема ништо спорно ниту недемократско.

Сега околу личниот дел.

Кога веке вие ја превземате улогата на потпарол на Трајко Трајковси би ве замолил да ми појасните некои нејаснотии:

1. Соопштението бр.1 од ГРУПАЦИЈАТА е на ФБ на зидот на страницата што ја користи ГРУПАЦИЈАТА и сајтот на ГРУПАЦИЈАТА:http://www.kotle.ca/ . Зошто Трајко ја користи вашата страница за да одговори на СООПШТЕНИЕТО???.

2. Вашето објаснување господине Сиљановски која ми е сопругата од каде сум, дали треба да го разберам како закана.... Ке ликвидирате некој мој близок!!!!! ме вракјатe господине Сиљановски десетина години наназад во времето кога Мујо, Шинтер, Југ...се обидуваа да ме замолчат....

3. Кај мене е многу јасно КОИ И ЧИИ БЕЗБЕДНОСНИ СТРУКТУРИ МЕ СЛЕДЕЛЕ И СЛЕДАТ,ПРОВЕРУВАЛЕ И ПРОВЕРУВААТ, дали ги коистите услугите на тие структури!!!!

4.Зошто не ги публикувате документите и сознанијата од моето минато и документите и сознанијата затоа како сум се стекнал со "фабриката" во Канада. Сокривањето на криминални дејаниа е соучесништво во криминалот.
04-08-2010, 06:06 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#23

(04-08-2010, 06:14 PM)афион Wrote: Ако може да отвориме тема за тоа кој сум јас???
Прво бев србоман,па удбаш,па платеник на едноокиот,сега сум потпарол на трајко трајковски.


Време е да се решите.

Ниту си, ниту ке бидеш потпарол на Трајко Трајковски.
Твојте газди се далеку од Трајко.


Quote:Така да тоа што се обидуваат сега да и го импутираат на ГРУПАЦИЈАТА твоите газди преку тебе е премногу прозирно.
04-08-2010, 06:30 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#24

-Македонија никако несмее да го смени своето име и да и попушти на Грција. Ако тоа го стори,тогаш Грција ќе поставува нови и нови барања се додека не ја постигнесвојата крајна цел, а тоа е Македонија да ја снема од мапата, речеамбасадорот О‘ Нил

Stavot na Trajko

problemot lezi vo nas a ne vo Grcite.Tito bese toj koj ja uskrati pomosda neim dademe.Na nasite koi vojuvaa.1948 godina
Grcka kralica FREDIRIKA pisuva do TITO mnogu ti blagodaram sto ja zatvori granica.Vidi slika Tito Frederika i grcki... kral na Makedonska nacija stari broevi.Dragan Bogdanovski ja stavi uste 74 ili 1975.
PoSLE FORMIRANJE NA FRM NIKOJ OD NASA VLADA NITU SPOMNA
ZA GRCKI HGENOCID.oD 1991 DO DENES nitu ova vlada ne spomenuva deka e grcija OKUPATOR na nasa teritorija.Grcija ima pravo da NEGIRA da postoime bidejki taa treba da plati OSTETA i da se povlece zatoa diza prasina.Dli nekade nekoj od makedonska vlast od 1945 pa navamu pobara da se Grcija povlece od okupirana nasa teritorija NIKOJ.
1976 godina za proslava na 11 0ktovri vo KUMANOVO jas mu prijdov doBlagoj POPOV MU rekov gospodin POPOV zosto TITO vo Helsinki ne pobara da se povlece Grcija od egejska Makedonija tuku rece da se povlecat Turci od KIPAR i da se povlecat Izraelci od Palestina?
Toj rece abre momce od kaj si od Kumanovo Makedonec za Makedonija.
obezbeduvanje rece Blagoja nemame vreme se brzame i toj vleze vo avto
Koga dojdov doma,Kazav na tatkomi toj rece vracaj se vednas za Germanija ova se gadovi ce te zatvorat. Vednas prv vos si zaminav za Germanija tamu rabotev.Za kuso vreme dojde Dragan Bogdanovski kaj mene od Francija mu raskazav se.Toj rece imal si sreca fatile edn odKumanovo sto rabotel vo francija go tepale da priznae deka toj mu rekol na BLAGOJ ali covek ne priznal i go odvele kaj Blagoj da go vidi Blagoj rekol nee toj i go pustile. Ete kako se stitele Makedonski interesi od Makedonska vlast Makedonija e ubivala sestoe za Makedonija ce go zeme covek od doma i nikoj neesmel da go bara,Toa se zlocinci zosto ne se rehabilitirat na iljada ubieni bez sug kade LUSTRACIJA . Se zatoa sto zlocinci se uste zivi i se vo vrv vo vlasta i nivni familii .Zatoa nese rehabilitirat sudeni i ubivani za Makedonija i zatoa nema LUSTRACIJA ili akoja imalo ce bila selektivna
Asto da ocekuvame od GRCIJA
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
07-08-2010, 12:41 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#25

Афион, од кога службите покажуваат толку интерес за ставовите на Трајко Трајковски. Еве, човекот во твојот пост самиот признава дека морал да бега од МК, заради поставеното прашање на Благој Попов. Маката е друго. Службите не знаат што да прават со Групацијата. Да бе, мајката. Види ти. Мислевме се држиме под контрола, кога види таму некоја ГРУПАЦИЈА ни ги мати сметките. И, затоа, од сите оружја по неа. Ете, и Трајко Трајковски, Македонец и борец за македонската кауза пар екселанс, се зема во помошShok Групација се изјасни дека заради АКТУЕЛНИТЕ ставови на Т. Трајковски околу името и неговите ставови кон ЕУ, НАТО и САД тој со ГРУПАЦИЈАТА се разминува. Никој не ги спори заслугите и делото за македонската кауза на Трајко. И, да сака не може. Така да таа љубов кон Трајко ке ви е едносмерна. Ај, прашај го Трајко што мисли за службитеIcon_lol
08-08-2010, 07:35 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#26

(31-08-2010, 06:07 PM)афион Wrote: Црни како тоа Трајковски е член на групацијата,според сликата а во темата за него го негираш?
31-08-2010, 06:14 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#27

Трајко од замене мепознати причини недозволува дискусиа, ги брише мислењата затоа решив да ги ставам тука на форумот.


[Image: 76642_151533661557529_100001026889635_26...3238_n.jpg]


Quote:Trajko Trajkovski

Pocit kon Dragan Bogdanovski.Predsedatel na Dvizenje na Osloboduvanje i Obedinuvanje na Makedonija.Osnovo poloznik na Makedonska drzava.Osnovatel na Partija VMRO DPMNE.I dozivoten prdsedatel na VMRO DPMNE proglasen na Kongres vo Prilep na 7 april 1991 godina.Odstranet od Partija.Proteran od Gligorov i Lukvidiran.Nek mue vena slava.
пред 19 часа · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа повеќе · 3.Quote:Jordan Petrovski

Трајко и тебели те прегнаа во УДБИНАТа кола. Те прашав што ти е целта да шириш лаги. Ти гледам наместо одговор си избиришал се. Збораваш дека вистината неможеш да ја сокриеш. Но со оваа упорно лажење си го газиш онаа што си го сторил.Quote:Trajko Trajkovski

Prvo ti rece nekoi profesori bile inicijatori ti rekov kazigi , ti ne sakas .Sega ti ce mi stavas kupoi dubre.Kakva vistina ti baras.Bogdanovski koga bese za Makedonija nikade nikoj go nemase..Obicno ce se nalepat nekoi lepeski na kraj,Da se prikazat ete i nie bevme..Dragan kaza deka e toj osnovac i Ljupcko toj go e postavil da ja vodi partija..Kkvi lagi ti zboruvas.Dali imas temperatura.Ili sakas so mene da se zakacas. Za gluposti nemam namera da se raspravuvam.Dosta sme imale vo Organizacija raspravija.Udba ce nasoci eden protiv drug.Da nie se raspravame a Vlasta da ja Unistuva Makedonija.Kako i sega pravi so ALBANIZACIJA."Quote:Jordan Petrovski

Ти Трајко работиш за тие што се налепуваат како лепешки. Документите зборат што кажал Драган. Изнесување на лаги и невистини го прави раздорот. Изнесување на ВИСТИНИТИ докази не е закачање.
Јас во мислењата кои ти ги избриша во обид да ја сокриеш вистината. Ти прикачив изјава на Диана Транталовска, за неа и нејното семејство неможеш да кажеш деке е "лепешка" во формирањето на ДПМНЕ. Tи прикачив изјава на Гојко Јаковлевски и за него неможеш да кажеш дека е "лепешка" во формирањето на ДПМНЕ. Ти ја прикачив и ДЕКЛАРАЦИЈАТА напипишана од Драган Богдановски ти и на неја не и веруваш. Затоа еве ја уште еднаш:

[Image: 22741_1331949905983_1448079960_30952614_3151312_n.jpg]

[Image: 22741_1331949865982_1448079960_30952613_2818965_n.jpg]27-02-2012, 09:10 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#28

Quote:Jordan Petrovski

Трајко, Драган рекол во писмото упатено до Др. Богољуб Андоноски за академикот и двата професора. Тој не ги спомеал по име, нема зошто да ги споменувам и јас. Тоа ПИСМО ГО ИМАШ И ТИ, зошто се правиш на недоветен е прашање. Но еве го писмото:

[Image: scan0058-1.jpg]

[Image: scan0059.jpg]Quote:Jordan Petrovski

Еве го само тој дел од писмото;

[Image: scan0058_1.jpg]
27-02-2012, 09:12 PM
Reply