Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 3.43 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Старо другарство-заборава нема
Author Message
Grujokio Offline
Junior Member
**

Posts: 2
Joined: Jun 2010
Reputation: 0
#41

Ovoj forum super bil. Nikoj nisho ne brishit.:D
Povelete na forumot "Vodenica". Toj forum NE E BUGARSKI forum.
http://www.macedonians.tv/
06-06-2010, 03:25 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,630
Joined: Apr 2010
Reputation: 39
#42

(06-06-2010, 01:48 PM)Grujokio Wrote: Ja ne znajv deka imat vakov forum kaj sho sekoj mojt slobodno da pishujt sho sakat.
Ejjj bravos za forumov.Baeh

Quote:Povelete na forumot "Vodenica". Toj forum NE E BUGARSKI forum.
http://www.macedonians.tv/
Една од најактивните теми, во голема мера поддржувана од администраторката Зарија:

http://www.macedonians.tv/showthread.php?t=1708&page=41

Патем кажано, Зарија е српско женско име Icon_wink
06-06-2010, 03:37 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#43

Грујокио, ти дојде ваму да ја рекламираш друг форум, да плукаш по овој, или можеби и двете? Icon_razz

Ај пиши уште едно 30 поста, уште толку пати да излезе твојот потпис... Icon_razz Многу си провиден бе старо форумско пријателче... Icon_razz

06-06-2010, 03:57 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#44

(06-06-2010, 03:25 PM)Grujokio Wrote: Ovoj forum super bil. Nikoj nisho ne brishit.:DO Strelcho ili Branko ili Chento ili Grujokio ili administratori iii ....da ne broju natamo..... golema muka a???? SmajlitoSmajlito
Shto ke pravish, kude ti kaze gazdaDevil3Devil3 tam ke idesh da pishuesh, inache nema plata. Na Lapajku vu gu seknava apanazi i na tebe ke ti se desi isto.ShokShokShokYeaYea
06-06-2010, 04:24 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#45

(06-06-2010, 03:25 PM)Grujokio Wrote: Ovoj forum super bil. Nikoj nisho ne brishit.:D


Добредојде Grujokio на форумов.
Рекламирањето на туѓи сајтови не е дозволено, тоа е твое правило. Но ние ке ти дозволиме да тоа да го правиш тука и така форумот кој го рекламираш е пред умирање исто како и србокомунизмот кој го застапува и брани.
06-06-2010, 04:30 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#46

(06-06-2010, 04:30 PM)Администратор Wrote:
(06-06-2010, 03:25 PM)Grujokio Wrote: Ovoj forum super bil. Nikoj nisho ne brishit.:D


Добредојде Grujokio на форумов.
Рекламирањето на туѓи сајтови не е дозволено, тоа е твое правило. Но ние ке ти дозволиме да тоа да го правиш тука и така форумот кој го рекламираш е пред умирање исто како и србокомунизмот кој го застапува и брани.

Ne da mu kazis dobredojde, tuku treba da go disciplinirs ako saka da debatira ovde, setise kako bevme disciplinirani na drugite forumi.
13-06-2010, 05:39 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#47

(13-06-2010, 05:39 PM)NACIONALIST Wrote:
(06-06-2010, 04:30 PM)Администратор Wrote:
(06-06-2010, 03:25 PM)Grujokio Wrote: Ovoj forum super bil. Nikoj nisho ne brishit.:D


Добредојде Grujokio на форумов.
Рекламирањето на туѓи сајтови не е дозволено, тоа е твое правило. Но ние ке ти дозволиме да тоа да го правиш тука и така форумот кој го рекламираш е пред умирање исто како и србокомунизмот кој го застапува и брани.

Ne da mu kazis dobredojde, tuku treba da go disciplinirs ako saka da debatira ovde, setise kako bevme disciplinirani na drugite forumi.


Националист, за чуварите на србокомунизмот најголема казна е укинување на цензура.
Еве како размислува новинар кои тие многу го почитуваат:

"пред некој месец македонската интернет-популација му се смееше на Сашо Ордановски, кој се залага Интернетот да го користат само оние што ќе имаат лиценци или пропусници"
14-06-2010, 06:00 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#48

(14-06-2010, 06:00 PM)Администратор Wrote: Националист, за чуварите на србокомунизмот најголема казна е укинување на цензура.
Еве како размислува новинар кои тие многу го почитуваат:

"пред некој месец македонската интернет-популација му се смееше на Сашо Ордановски, кој се залага Интернетот да го користат само оние што ќе имаат лиценци или пропусници"Jas se te razbiram, samo ipak za niv ne treba milost i pravila, samo secenje vo koren za nikogas poveke da ne nikne.
15-06-2010, 03:14 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#49

(15-06-2010, 03:14 AM)NACIONALIST Wrote:
(14-06-2010, 06:00 PM)Администратор Wrote: Националист, за чуварите на србокомунизмот најголема казна е укинување на цензура.
Еве како размислува новинар кои тие многу го почитуваат:

"пред некој месец македонската интернет-популација му се смееше на Сашо Ордановски, кој се залага Интернетот да го користат само оние што ќе имаат лиценци или пропусници"Jas se te razbiram, samo ipak za niv ne treba milost i pravila, samo secenje vo koren za nikogas poveke da ne nikne.


Тие се плашат да дојдат од тоа што неможат да дискутираат со аргументи. Да дозволат и кај нив дискусија со аргументи , без банирање и бришење газдата веднаш ке ги избрка. Ти што мислиш Националист србокомунистите за бадијала ли ги плаќаат.
15-06-2010, 11:59 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#50

(15-06-2010, 11:59 PM)Администратор Wrote: Тие се плашат да дојдат од тоа што неможат да дискутираат со аргументи. Да дозволат и кај нив дискусија со аргументи , без банирање и бришење газдата веднаш ке ги избрка. Ти што мислиш Националист србокомунистите за бадијала ли ги плаќаат.Ne mislam deka nekoj gi plaka, tuku krvta im takva rasipana
16-06-2010, 03:03 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#51

(16-06-2010, 03:03 AM)NACIONALIST Wrote:
(15-06-2010, 11:59 PM)Администратор Wrote: Тие се плашат да дојдат од тоа што неможат да дискутираат со аргументи. Да дозволат и кај нив дискусија со аргументи , без банирање и бришење газдата веднаш ке ги избрка. Ти што мислиш Националист србокомунистите за бадијала ли ги плаќаат.Ne mislam deka nekoj gi plaka, tuku krvta im takva rasipana

Значи работата била полоша...не работеле за пари, туку од љубов.ShokShokShok Значи нема лек за нив..
16-06-2010, 03:52 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#52

Quote:Денеска имаат редденед
Душан Јордан Петровски II (27)

Душане среќан роѓендан и све најдобро... ако некад доваѓаш навамо пиши да се видимо... Icon_razz


-----
А некој нека поправи од ’редденед’ во ’роденден’... Icon_razz

10-07-2010, 05:37 AM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#53

(14-06-2010, 06:00 PM)Администратор Wrote: "пред некој месец македонската интернет-популација му се смееше на Сашо Ордановски, кој се залага Интернетот да го користат само оние што ќе имаат лиценци или пропусници"

Sepotsmeva ја го ја Сашета! за него ли станува збор? Razmisluva

[Image: chesniot.jpg]


Jeee Pos23
21-07-2010, 03:20 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#54

Горан Арсов Wrote:За вас, јас сум Бугарин со исперен мозок од србокомунистите.

Горане, ако имаш храброст повели да ги разоткриеш ’бугарофилите’, во спортивно не оговарај како некоја малограѓанска алапача.

За нас ти си БУДАЛА, или изигруваш будала по нечија наредба, или пак си во голема ЗАБЛУДА.

П.С. Доколку ова го сватиш како навреда немам ништо против, на твоите гнасотилоци не може поинаку да им се одговори!!!

(This post was last modified: 29-07-2010, 07:37 PM by acko.)
29-07-2010, 07:34 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#55

(21-07-2010, 03:20 AM)toni_a Wrote:
(14-06-2010, 06:00 PM)Администратор Wrote: "пред некој месец македонската интернет-популација му се смееше на Сашо Ордановски, кој се залага Интернетот да го користат само оние што ќе имаат лиценци или пропусници"

Sepotsmeva ја го ја Сашета! за него ли станува збор? Razmisluva

[Image: chesniot.jpg]


Jeee Pos23


Za njim dvoica i za njini chuvari na lik i delo. Kotle obezbedi prevoz do kude shto gi e mesto... JeeeJeee SmajlitoSmajlitoSmajlito


[Image: 34746_141139869238973_100000288815320_32...1642_n.jpg]
09-08-2010, 08:23 PM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3
#56

(10-07-2010, 05:37 AM)acko Wrote:
Quote:Денеска имаат редденед
Душан Јордан Петровски II (27)

Душане среќан роѓендан и све најдобро... ако некад доваѓаш навамо пиши да се видимо... Icon_razz


-----
А некој нека поправи од ’редденед’ во ’роденден’... Icon_razz

Фала АЦКО, к'д у Македонију ке завлада демократија, ке идемо на по едну љуту у Баба Цану! Icon_wink
21-08-2010, 12:32 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#57

Кај ни се изгуби Път? Заврши лето, време е да се врати... Icon_razz

07-09-2010, 11:49 AM
Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,545
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#58

(07-09-2010, 11:49 AM)acko Wrote: Кај ни се изгуби Път? Заврши лето, време е да се врати... Icon_razz


Навистина кај е ????
08-09-2010, 02:01 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#59

Уште колку остана до првиот роденден??? Icon_razz

15-12-2010, 03:34 AM
Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,545
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#60

(15-12-2010, 03:34 AM)acko Wrote: Уште колку остана до првиот роденден??? Icon_razz


Уште малку, на 29.12 Котле ке полни една година
16-12-2010, 02:13 AM
Reply