Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 3.43 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Старо другарство-заборава нема
Author Message
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#21

(16-02-2010, 03:14 PM)acko Wrote: хехехе...

Па извежбан е Стрелац, има искуство он у бришење, одма намерише ’пропаганду’.. Icon_razz Само што некад си одговара и на избришани постови... Shok Da_ne_si_lud

Ја не сам знаја дека до толко смо га увредиле Стрелца, што смо се умешале у ’форумски бизниси’... Куде њима пишује ’најмасовен форум’, еве нема да се расправјамо, некаде бидев најмасовни, не им правимо проблем... Ми ке смо си ’најслободен и најдобар форум’... Icon_razz Не ебитно колко смо, битно е какви смо... Icon_razz


Strelec ne je UVREDJEN Nenene tiki pochinja da iskachav na videlinu nekoi ABRAKADABRE. Devil3Devil3Devil3 Djavol dovadja po svoeYeaYeaYea
Branche snemue parke i uvedue restrikcije.SmajlitoSmajlito Radio na Laprdajku/Lapajkosku u Toronto e pred umirachku.PopPopPop Pa moz od toj da e stra kude Strelcheta. Krava pochinja da nedava mleko. ShokShokShokJeeeJeeeJeee
16-02-2010, 03:55 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#22

предпостављам дека још сте трезни, па к’д други ги нема ја часту! Icon_lol

[Image: brankovacatemnacu1.png]

пс - се надевам дека колку-толку погодив нешто на кумановски Pos23
(This post was last modified: 23-02-2010, 05:45 AM by toni_a.)
23-02-2010, 05:45 AM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#23

(23-02-2010, 05:45 AM)toni_a Wrote: предпостављам дека још сте трезни, па к’д други ги нема ја часту! Icon_lol

[Image: brankovacatemnacu1.png]

пс - се надевам дека колку-толку погодив нешто на кумановски Pos23


Bravos be Toni_a .Se_klanjamIcon_idea Belki k'd ke vidiv Brankovi ARGATI deka nudimo i Бранковачу ke poveruev deka ovdeka e istin ДЕМОКРАЦИ & ФРИДОМ pa belki nekoj ke se prestrashi i ke dojdev..PosPosPosPos
23-02-2010, 01:37 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#24

ај, до к’д дојду и почне априлилијада, да поштујемо стари људи који кажују: џабе работи, џабе не седи ! Pos23 Pos


па да пуштиме прво музика:и да навежбамо малку логика, да кршимо „космодиск кичме“:

Quote:Замислете дека сте назначен за член на комисијата за лустрација и дека треба од податоците од разните досиеја и тајни документи да заклучите кој бил кодош и кога и кого тој кодош кодошел и дали сега е на некоја битна позиција тој кодош. Арно ама, некои лица од „службата“ се погрижиле навреме повеќето од досиејата да бидат некомплетни, а документите делумно уништени. Па, од малкуте информации – со помош на логиката и интеграмот на сликата – треба да ја откриете вистината!


[Image: lustracijalogika.gif]


1. Кодошот под псевдоним „Дерби“ кодошел во ’80ите години, но тој не го кодошел Владе, кој исто така бил кодошен во осумдесетите.

2. Ристе бил кодошен од човек кој што денеска е ценет универзитетски професор, ама кодошењето не почнало во 1981та.

3. Кодошот кој денеска е угледен судија – не бил заведен во архивите на тајната полиција под псеводнимот „Ороводец“ но тој пак кодош (Ороводецот) не го кодошел Кире.

4. За Петре информации после 1990та година обезбедувал кодош кој ниту денеска е популарен новинар, ниту пак неговиот псевдоним бил „Шишмиш“.

5. Кодошот под псевдоним „Марсеј“ не кодошел во осумдесетите години, иако тој не е ценет професор денеска, кој пак ценет професор исто така почнал да соработува со службата во деведесетите.

6. Кодошот кој што денеска сеуште е почитуван бизнисмен почнал да го кодоши својот деловен партнер (кој бил финансиски подржувач на тогашната опозиција, и кој што во меѓувреме банкротирал) во 1993та!

7. Конечно, од годината кога бил врбуван „Шишмиш“ до годината кога бил врбуван „Дерби“ поминале исто толку години како од годината кога бил врбуван оној што денеска е популарен новинар до годината кога бил врбуван оној што го кодошел Ристе.

И сега, почитувани читатели, ајде од наведените податоци да ве видам да откриете кој кодош (под псевдоним) во која година почнал да го кодоши својот колега, пријател, сосед, и на каква угледна и почитувана позиција е тој кодош денеска. (инаку, тоа што сите некогашни кодоши денеска се почитувани, угледни, популарни и ценети – не е случајно. Луѓето што ги почитуваат и ценат не ја знаат вистината за нив!)

За помош, можете да го користите интеграмот, сличен на оние кои на времето се објавуваа во „Котелец“ и во другите енигматски списанија. А ако не успеете да ѝ го најдете крајот на ова кодошка логика – немојте друг пат да се чудите што лустрацијата толку бавно се одвива во нашата земја. Можеби луѓето кои се задолжени за нејзиното спроведување – немаат абер од логика?


Sport1
Buum

и во контекст, да цитирам еден паметен кумановец:
Quote:Сфаќам и без да виду.
Цепам још ед`н лист од календар, а испада цела тапета
откривајќи ми га гнил малтер на ѕ`д.


Bag
23-02-2010, 06:06 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#25

(16-02-2010, 03:55 PM)mara-popara Wrote: Strelec ne je UVREDJEN Nenene tiki pochinja da iskachav na videlinu nekoi ABRAKADABRE. Devil3Devil3Devil3 Djavol dovadja po svoeYeaYeaYea
Branche snemue parke i uvedue restrikcije.SmajlitoSmajlito Radio na Laprdajku/Lapajkosku u Toronto e pred umirachku.PopPopPop Pa moz od toj da e stra kude Strelcheta. Krava pochinja da nedava mleko. ShokShokShokJeeeJeeeJeeeAbe Naciiiiiii, sho bidna sas drugarani Intelcheta ..........JeeeJeeeJeeeJeeeJeee
07-03-2010, 02:51 AM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3
#26

Еј Момци Македонци,
нема ви ги другари што ги чекате, ама дојдесва ви некои нови командоси.Da_ne_si_ludDa_ne_si_lud
10-04-2010, 04:20 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#27

(10-04-2010, 04:20 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Еј Момци Македонци,
нема ви ги другари што ги чекате, ама дојдесва ви некои нови командоси.Da_ne_si_ludDa_ne_si_lud
nemaj gajle! Pishtoldzija tuj ni e RAMBO !

[Image: 2m790fa.jpg]


a ondak bike slavlje uz SIRTAKI, UZO i CVARKE Party3

[Image: 2usev6u.jpg]
15-04-2010, 01:37 AM
Reply
Пат Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,630
Joined: Apr 2010
Reputation: 39
#28

Of-topic

Абе кумановци, гледам ве пишуете си на кумановски к’д, ѕ’д, ед’н па си мислу, гледате ли како тија комуњари форсирав регресију куде нас, па не натерасва да пишуемо с’с рецке ко к’д су били старословени туја, па још и к’д виду негде „сс“ место „с’с“ мрак ми падне на очи затој што не знам како би требало да се изговори тој„сс“, да не е како „псссссихо“.

Ќе ви кажу, мрзу ги комуњари, а причина повише е затој што ни украднасва красну букву бе, с’с коју сви наши дијалекти би изгледале куде-куде поубаво некако к’д ги напишеш, него ли с’г с’с ов’ј апостроф.

Нормално, збору за Ъ, забранисва га т’ј знак речиси у сви други форуми, што си е парадокс сам за себе за македонску историју.

Што мислите вие за тој?


П.С.
Не сум Кумановец, ама се трудев најдобро што можев Party3
15-04-2010, 12:01 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#29

Novi primate??????????????
19-04-2010, 06:19 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member
****

Posts: 499
Joined: Feb 2010
Reputation: 12
#30

Големото друштво сите македонци Icon_wink


19-04-2010, 07:58 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#31

(19-04-2010, 06:19 PM)афион Wrote: Novi primate??????????????

Abe ako s pokazesh dobar ShokShok moze i da te primimo. JeeeJeeeJeee Test e: Party1Party1Music5Music5Party2Party2Sm_winkSm_winkDuelMusic5
19-04-2010, 09:32 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#32

(15-04-2010, 12:01 PM)Път Wrote: Of-topic

Абе кумановци, гледам ве пишуете си на кумановски к’д, ѕ’д, ед’н па си мислу, гледате ли како тија комуњари форсирав регресију куде нас, па не натерасва да пишуемо с’с рецке ко к’д су били старословени туја, па још и к’д виду негде „сс“ место „с’с“ мрак ми падне на очи затој што не знам како би требало да се изговори тој„сс“, да не е како „псссссихо“.

Ќе ви кажу, мрзу ги комуњари, а причина повише е затој што ни украднасва красну букву бе, с’с коју сви наши дијалекти би изгледале куде-куде поубаво некако к’д ги напишеш, него ли с’г с’с ов’ј апостроф.

Нормално, збору за Ъ, забранисва га т’ј знак речиси у сви други форуми, што си е парадокс сам за себе за македонску историју.

Што мислите вие за тој?


П.С.
Не сум Кумановец, ама се трудев најдобро што можев Party3

Polozija si ga ispit po kumanovski ezik..349719oi4
19-04-2010, 09:37 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#33

(19-04-2010, 09:32 PM)mara-popara Wrote:
(19-04-2010, 06:19 PM)афион Wrote: Novi primate??????????????

Abe ako s pokazesh dobar ShokShok moze i da te primimo. JeeeJeeeJeee Test e: Party1Party1Music5Music5Party2Party2Sm_winkSm_winkDuelMusic5

pijam,peam,ama ne znam da sviramYea
19-04-2010, 10:14 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#34

Нешто послобо чланови на форум, да не отидесте на ’првомајски уранак’? Icon_razz Тамо су сигурно и ’другови’ од Воденицу, може ќе ги види некој... Icon_razz

01-05-2010, 01:18 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#35

(01-05-2010, 01:18 PM)acko Wrote: Нешто послобо чланови на форум, да не отидесте на ’првомајски уранак’? Icon_razz Тамо су сигурно и ’другови’ од Воденицу, може ќе ги види некој... Icon_razz
PosPosPosPosPosPos
(This post was last modified: 02-05-2010, 01:45 AM by mara-popara.)
02-05-2010, 01:40 AM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#36

(01-05-2010, 01:18 PM)acko Wrote: Нешто послобо чланови на форум, да не отидесте на ’првомајски уранак’? Icon_razz Тамо су сигурно и ’другови’ од Воденицу, може ќе ги види некој... Icon_razz[Image: 1maj.jpg]

Nema vishe roshtilj i pivo. Branche snema parke. ShokShokSmajlitoSmajlitoPos23 Pos23Iconwaveea9Iconwaveea9VozbudVozbudPosPosPosPos
02-05-2010, 01:50 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#37Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
08-05-2010, 03:54 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#38Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
08-05-2010, 03:55 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#39

Да им посакам добредојде на најновите членови: димитар, @MILA@, novace, filip_aerodromec...

26-05-2010, 02:10 AM
Reply
Grujokio Offline
Junior Member
**

Posts: 2
Joined: Jun 2010
Reputation: 0
#40

(16-02-2010, 03:14 PM)acko Wrote: Куде њима пишује ’најмасовен форум’, еве нема да се расправјамо, некаде бидев најмасовни, не им правимо проблем... Ми ке смо си ’најслободен и најдобар форум’... Icon_razz Не ебитно колко смо, битно е какви смо... Icon_razz
Ja ne znajv deka imat vakov forum kaj sho sekoj mojt slobodno da pishujt sho sakat.
Ejjj bravos za forumov.Baeh
Povelete na forumot "Vodenica". Toj forum NE E BUGARSKI forum.
http://www.macedonians.tv/
06-06-2010, 01:48 PM
Reply