Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 10 Vote(s) - 3.7 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВАНЕ ЦВЕТАНОВ-НОВ ЈУНАК ОД МАКЕДОНИЈА
Author Message
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,489
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(25-10-2010, 02:53 AM)NACIONALIST Wrote:
(25-10-2010, 01:13 AM)montehristo Wrote:
(25-10-2010, 12:38 AM)NACIONALIST Wrote:
(24-10-2010, 09:08 PM)hristo Wrote:
(24-10-2010, 08:44 PM)NACIONALIST Wrote: Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto

Точно, Наци...кога промакедонска гарнитура ке дојде на властJeeeJeeeYeaYeaMakedoncite se na vlast

Daj te molam promeni dioptrija.
Kje oslepis vaka sledejki sekogo kako veren pes.
Bidi ili avtenticen ili simni si ja maskata.

Ti se karas so nekogo, ili probuvas da bides glup.

За тоа кој е глуп ќе покаже времето, а и за тоа кој е слеп.
А времето и за Ване ќе каже дали бил во право или не.
Значи не е до тебе да тврдиш дали некој тресе глупости или не.
Тоа што Ване го искажува е само негов поглед на вистината, и само времето ќе покаже дали тоа е така.
Не знам само зошто се сметаш за повикан да го напаѓаш во Бранков стил (некои прашања не заслужуваат одговор) а од друга страна да удираш по самарот ако не можеш по коњот.
Да немаш случајно мува на капата?
25-10-2010, 02:03 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(25-10-2010, 02:03 PM)montehristo Wrote:
(25-10-2010, 02:53 AM)NACIONALIST Wrote:
(25-10-2010, 01:13 AM)montehristo Wrote:
(25-10-2010, 12:38 AM)NACIONALIST Wrote:
(24-10-2010, 09:08 PM)hristo Wrote:
(24-10-2010, 08:44 PM)NACIONALIST Wrote: Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto

Точно, Наци...кога промакедонска гарнитура ке дојде на властJeeeJeeeYeaYeaMakedoncite se na vlast

Daj te molam promeni dioptrija.
Kje oslepis vaka sledejki sekogo kako veren pes.
Bidi ili avtenticen ili simni si ja maskata.

Ti se karas so nekogo, ili probuvas da bides glup.

За тоа кој е глуп ќе покаже времето, а и за тоа кој е слеп.
А времето и за Ване ќе каже дали бил во право или не.
Значи не е до тебе да тврдиш дали некој тресе глупости или не.
Тоа што Ване го искажува е само негов поглед на вистината, и само времето ќе покаже дали тоа е така.
Не знам само зошто се сметаш за повикан да го напаѓаш во Бранков стил (некои прашања не заслужуваат одговор) а од друга страна да удираш по самарот ако не можеш по коњот.
Да немаш случајно мува на капата?

montehristo, мувата на нацист му е што човекот е слеп следбеник на дежурниот Шутрак Војвода.
25-10-2010, 02:18 PM
Reply
Marko_Polog Offline
Member
***

Posts: 86
Joined: Jan 2010
Reputation: 6

(24-10-2010, 09:08 PM)hristo Wrote:
(24-10-2010, 08:44 PM)NACIONALIST Wrote: Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto

Точно, Наци...кога промакедонска гарнитура ке дојде на властJeeeJeeeYeaYea

Nema pro-Makedonska garnitura, ima individualci vamu-tamu ili po nekoja mala partija koi se chesni no ne veruvam deka ke mozat da se probijat, daj boze da gresam.
25-10-2010, 06:05 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(25-10-2010, 06:05 PM)Marko_Polog Wrote:
(24-10-2010, 09:08 PM)hristo Wrote:
(24-10-2010, 08:44 PM)NACIONALIST Wrote: Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto

Точно, Наци...кога промакедонска гарнитура ке дојде на властJeeeJeeeYeaYea

Nema pro-Makedonska garnitura, ima individualci vamu-tamu ili po nekoja mala partija koi se chesni no ne veruvam deka ke mozat da se probijat, daj boze da gresam.

Читајќи го Светото Писмо, синоќа наидов на еден цитат кој мислам дека е совршен да ја отскика денешната состојба во Македонија:

"Израел е како жена подготвена да се породи, но ја нема силата тоа да го стори". Исаја, 37. поглавје.

Значи мораме таа сила да ја пронајдеме во себеси и да го истуркаме производот, кој треба да е добар и достоинствен живот.
25-10-2010, 06:59 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

(25-10-2010, 02:03 PM)montehristo Wrote: За тоа кој е глуп ќе покаже времето, а и за тоа кој е слеп.
А времето и за Ване ќе каже дали бил во право или не.
Значи не е до тебе да тврдиш дали некој тресе глупости или не.
Тоа што Ване го искажува е само негов поглед на вистината, и само времето ќе покаже дали тоа е така.
Не знам само зошто се сметаш за повикан да го напаѓаш во Бранков стил (некои прашања не заслужуваат одговор) а од друга страна да удираш по самарот ако не можеш по коњот.
Да немаш случајно мува на капата?


Daj bre ne bidi smesen, koj kur faktor e vane, sto napravi vane duri sedese vo komotnata fotelja, deka nisto ne napravi zatoa mu e odzemena foteljata i sega ke jadi lajna kako nekoj idiot, i sto postigana vane so jadenjeto i tresenjeto gluposti, koj go slusna, i koj se sozali na toa, daj ti se molam nesakam da vregam ali sam si go baras, SVESTISE
25-10-2010, 09:15 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(25-10-2010, 09:15 PM)NACIONALIST Wrote:
(25-10-2010, 02:03 PM)montehristo Wrote: За тоа кој е глуп ќе покаже времето, а и за тоа кој е слеп.
А времето и за Ване ќе каже дали бил во право или не.
Значи не е до тебе да тврдиш дали некој тресе глупости или не.
Тоа што Ване го искажува е само негов поглед на вистината, и само времето ќе покаже дали тоа е така.
Не знам само зошто се сметаш за повикан да го напаѓаш во Бранков стил (некои прашања не заслужуваат одговор) а од друга страна да удираш по самарот ако не можеш по коњот.
Да немаш случајно мува на капата?


Daj bre ne bidi smesen, koj kur faktor e vane, sto napravi vane duri sedese vo komotnata fotelja, deka nisto ne napravi zatoa mu e odzemena foteljata i sega ke jadi lajna kako nekoj idiot, i sto postigana vane so jadenjeto i tresenjeto gluposti, koj go slusna, i koj se sozali na toa, daj ti se molam nesakam da vregam ali sam si go baras, SVESTISE


Знаеш ли Наци кој е овој што се крие. И зошто се крие.!!!! Ако незнаеш да ти појаснам. Илиевски е човекот до кого Ване ги поднесуваше кривичните пријави. Инаку е шура на Сашо Мијалков.Quote:Обвинителот Илиевски се заклучи за да ги избегне новинарите
Мери Јордановска Коментари (0)


25.10.2010 19:02


Обвинителот за борба против организиран криминал Јован Илиевски се криеше и бегаше од новинарите кога требаше да одговори, зошто најсложените предмети за криминал и корупција му паѓаат пред повисоките судови.

Илиевски половина час беше заклучен во празната зграда за организиран криминал на МВР за да не се сретне со новинарските прашања.

Го бараа и од МВР - и додека неговата Шкода октавија стоеше паркирана, убедуваа дека Илиевски ја напуштил зградата која впрочем има еден излез.

„Сите се отидени, џабе чекате, излегол од друга страна. Целиот простор го проверивме“.


Наци прочитај малку повеке . Па тогаш скокај и брани го Груица мали


Quote:Фактички, цео ланац криминалног делованја власника „Ањорд“ продукције пукао је у тренутку кад је на чело македонске Дирекције за спречавање прања новца, средином ј јула 2006, дошао енергични Ване Цветанов. У само неколико месеци, Цветанов и његова екипа из Дирекције раде на аналитичком рашчлањиванју свих бизниса Николовског. Дошли су до фрапантних података. Сачинили су строго поверлјиви извештај и поднели су га директно тужиоцу за сузбијање организованог криминала Јовану Илијевском.
Дан када је тај извештај поднет, поготово неколико дана касније када је Цветанову било јасно да тужилац Илијевски неќе ама баш ништа учинити да склони Тошета Проеског из криминалог милјеа у које га је увео Николовcки, истовремено је и дан када је држава Македонија оставила на милост и немилост младог певача - меѓународној мафији.

Опрали 3,9 милиона евра из Кувајта!

Тужилац Илијевски је од Дирекције за спречаванје пранја новца под Бр. 21-206/8 (са ознаком Поверлјиво) 11. децембра 2006. добио прецизан
извештај o сумнјивим новчаним трансакцијама Ласте Николовског. Он је у критичном периоду истраге добијао велике приливе на девизној ВИСА картици (издате у Кувајту) и исте дознаке одмах подизао у готовини, при чему Дирекција није могла да утврди основ за те трансакције.
Истражителји из Дирекције су непобитно утврдили да је у периоду од 29. 06. 2005. до 28. 12. 2005. год. Николовски подигао велике износе ефективног новца, да је имао велике приливе на девизном рачуну ВИСА картице у Кувајту.
25-10-2010, 09:38 PM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,489
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(25-10-2010, 09:15 PM)NACIONALIST Wrote:
(25-10-2010, 02:03 PM)montehristo Wrote: За тоа кој е глуп ќе покаже времето, а и за тоа кој е слеп.
А времето и за Ване ќе каже дали бил во право или не.
Значи не е до тебе да тврдиш дали некој тресе глупости или не.
Тоа што Ване го искажува е само негов поглед на вистината, и само времето ќе покаже дали тоа е така.
Не знам само зошто се сметаш за повикан да го напаѓаш во Бранков стил (некои прашања не заслужуваат одговор) а од друга страна да удираш по самарот ако не можеш по коњот.
Да немаш случајно мува на капата?


Daj bre ne bidi smesen, koj kur faktor e vane, sto napravi vane duri sedese vo komotnata fotelja, deka nisto ne napravi zatoa mu e odzemena foteljata i sega ke jadi lajna kako nekoj idiot, i sto postigana vane so jadenjeto i tresenjeto gluposti, koj go slusna, i koj se sozali na toa, daj ti se molam nesakam da vregam ali sam si go baras, SVESTISE

Abe Naci ne bidi slepec, koj go brani Vane, Makedonija e postavena na stolbovi od Kafkiniot Proces.
Nejzinite upraviteli bi trebalo da bidat narodni izbranici.
No, koga imas neosvesten narod, so niv samo Skopsko , i se e mozno.
A administracijata e vistinski Kafkijanski poredok.
Si se fatil za Vane kako Pijan za plot.
Otvori ti oci.
Ili mozebi imas nesto da izgubis ako Vane prodolzi so negovite pisanija, pa bi sakal da go zamatis bunarot,a?
25-10-2010, 10:06 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8

А нели може да постои веројатност дека Н.Г не ги добива потребните информации за оваквите работи,дека можеби половината и повеќе информации не ни стигнуваат до него...бидејќи ако се навратиме многу убаво знаете дека тој има човек над него што одлучува што како,кој и каде ќе биде информиран....а ако продолжиме теоретски со муабетов ќе дојдеме до заклучок дека веќе е стапено на сила едноумието,и дека нема механизам за борба против тоа(и по таа логика излегува дека Ване може да го снема некој ден)!!!

п.с ама се надевам дека медаљата секогаш има две страни,па можеби овој пат не се работи за темната Icon_razz
(This post was last modified: 25-10-2010, 10:52 PM by Makedonec.)
25-10-2010, 10:50 PM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3

(25-10-2010, 10:50 PM)Makedonec Wrote: А нели може да постои веројатност дека Н.Г не ги добива потребните информации за оваквите работи,дека можеби половината и повеќе информации не ни стигнуваат до него...бидејќи ако се навратиме многу убаво знаете дека тој има човек над него што одлучува што како,кој и каде ќе биде информиран....а ако продолжиме теоретски со муабетов ќе дојдеме до заклучок дека веќе е стапено на сила едноумието,и дека нема механизам за борба против тоа(и по таа логика излегува дека Ване може да го снема некој ден)!!!

п.с ама се надевам дека медаљата секогаш има две страни,па можеби овој пат не се работи за темната Icon_razz

Тие приказни дека работите не стасуваат до Грујо не минуваат веќе - ѓоа времето на ТИТО, кога тој кутриот не знаел што уршум прават ОЗНА и компанија. Еве ти пример:
Татко ми (Јордан Петровски) му кажа на Грујица Мали во четири очи, пред публика дека втор човек во СДБ му е Силјан Аврамовски, човекот одговорен за прогонот на ВМРОвците во 1990-тите. Грујо го погледна бледо Јордана, рече дека ќе "тоа е немогуче", али "че провери". И си замина кон зајдисонцето.
И, да во Македонија владее едноумие. И тоа не ќе беќе толку голема трагедија да умот кој владее не беше толку МАЛ.
(This post was last modified: 25-10-2010, 11:14 PM by Душан Јордан Петровски II.)
25-10-2010, 11:12 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(25-10-2010, 10:50 PM)Makedonec Wrote: А нели може да постои веројатност дека Н.Г не ги добива потребните информации за оваквите работи,дека можеби половината и повеќе информации не ни стигнуваат до него...бидејќи ако се навратиме многу убаво знаете дека тој има човек над него што одлучува што како,кој и каде ќе биде информиран....а ако продолжиме теоретски со муабетов ќе дојдеме до заклучок дека веќе е стапено на сила едноумието,и дека нема механизам за борба против тоа(и по таа логика излегува дека Ване може да го снема некој ден)!!!

п.с ама се надевам дека медаљата секогаш има две страни,па можеби овој пат не се работи за темната Icon_razzИ Тито некогаш како Грујо денес, незнаел за Голи Оток, незнаел за стрелања без судење...незнаел за ништо во Југославиај што нечинело и нормално ако знаел ке ги решел тие проблеми.....PosPosPosPosPosPosPosTuktuk0niTuktuk0niTuktuk0ni


Quote:ФОКУС А сте праќале за случајот и претходно пораки до Груевски?

ЦВЕТАНОВ Можеби сто сум испратил! Му напишав: Чист сум а се однесувате со мене како криминалец. Каде згрешив? И тогаш конечно добив смс одговор: Си згрешил во процедурата, за која говори Антикорупциска. Јас возвраќам дека тоа не е точно, дека имам грешки во процедурата помалку и помали од многу други институции. Работата е што за мојот случај се работеше со посебен специјален аршин. Можам и да го тужам Селами за злоупотреба на службена должност бидејќи има направено кривично дело во постапката со мене. Но, прашањето ми беше дали воопшто можам да се бранам или треба да продолжам да молчам и да ме дискредитираат секој ден без да сметам на било каква заштита и подршка.

ФОКУС Дали Груевски ви испрати смс одговор?

ЦВЕТАНОВ Да, во смисла дека не можел на ваков начин да комуницира за ова. Ќе сме имаме прилика да искомуницираме. А, фактот што и други институции грешеле, не можеле да и го презентираат на јавноста како оправдување за мене. Демек, јас криминалецот! И јас му возвраќам: Претседателе, ќе бидам преблагодарен доколку најдете 10-тина минути следната недела. Му побарав едноставно шанса за да му го објаснам целиот случај. Се извинив што го вознемирувам и тука заврши нашата комуникација.
25-10-2010, 11:17 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8

(25-10-2010, 11:17 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: И Тито некогаш како Грујо денес, незнаел за Голи Оток, незнаел за стрелања без судење...незнаел за ништо во Југославиај што нечинело и нормално ако знаел ке ги решел тие проблеми.....PosPosPosPosPosPosPosTuktuk0niTuktuk0niTuktuk0ni
Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva
(This post was last modified: 26-10-2010, 12:12 AM by Makedonec.)
26-10-2010, 12:09 AM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,489
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(25-10-2010, 11:17 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(25-10-2010, 10:50 PM)Makedonec Wrote: А нели може да постои веројатност дека Н.Г не ги добива потребните информации за оваквите работи,дека можеби половината и повеќе информации не ни стигнуваат до него...бидејќи ако се навратиме многу убаво знаете дека тој има човек над него што одлучува што како,кој и каде ќе биде информиран....а ако продолжиме теоретски со муабетов ќе дојдеме до заклучок дека веќе е стапено на сила едноумието,и дека нема механизам за борба против тоа(и по таа логика излегува дека Ване може да го снема некој ден)!!!

п.с ама се надевам дека медаљата секогаш има две страни,па можеби овој пат не се работи за темната Icon_razzИ Тито некогаш како Грујо денес, незнаел за Голи Оток, незнаел за стрелања без судење...незнаел за ништо во Југославиај што нечинело и нормално ако знаел ке ги решел тие проблеми.....PosPosPosPosPosPosPosTuktuk0niTuktuk0niTuktuk0ni


Quote:ФОКУС А сте праќале за случајот и претходно пораки до Груевски?

ЦВЕТАНОВ Можеби сто сум испратил! Му напишав: Чист сум а се однесувате со мене како криминалец. Каде згрешив? И тогаш конечно добив смс одговор: Си згрешил во процедурата, за која говори Антикорупциска. Јас возвраќам дека тоа не е точно, дека имам грешки во процедурата помалку и помали од многу други институции. Работата е што за мојот случај се работеше со посебен специјален аршин. Можам и да го тужам Селами за злоупотреба на службена должност бидејќи има направено кривично дело во постапката со мене. Но, прашањето ми беше дали воопшто можам да се бранам или треба да продолжам да молчам и да ме дискредитираат секој ден без да сметам на било каква заштита и подршка.

ФОКУС Дали Груевски ви испрати смс одговор?

ЦВЕТАНОВ Да, во смисла дека не можел на ваков начин да комуницира за ова. Ќе сме имаме прилика да искомуницираме. А, фактот што и други институции грешеле, не можеле да и го презентираат на јавноста како оправдување за мене. Демек, јас криминалецот! И јас му возвраќам: Претседателе, ќе бидам преблагодарен доколку најдете 10-тина минути следната недела. Му побарав едноставно шанса за да му го објаснам целиот случај. Се извинив што го вознемирувам и тука заврши нашата комуникација.

Joco, go ima postirano nekoj ova intervju celo na kotle?
26-10-2010, 12:10 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21

Го имаш тука

26-10-2010, 12:15 AM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,489
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(26-10-2010, 12:15 AM)acko Wrote: Го имаш тука

Za del od intervjuto Sto nabrojuva za Elektronskiot sistem koj e vostanoven:
http://www.i2group.com/us;
(This post was last modified: 26-10-2010, 12:34 AM by montehristo.)
26-10-2010, 12:34 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote: Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva


Ване не забегал со умот. Така реагира секој чесен и храбар човек, човек кој верува во себеси. Што во Македонија тој критериум комунистиве го изложија на потсмев тоа незначи дека е Ваневата реакција е реакција на луд човек. И за мене го збореа и го зборуваат истото но биди сигурен секој ден се помалку луѓе. И зад Ване денеска и зад мене 1998 година кога тргнав во биткава стоеше САМО ВИСТИНАТА И МОЈАТА РЕШЕНОСТ ДА СИ ЈА ОДБРАНАМ ЧЕСТА. Еве што вели Ване:

ЦВЕТАНОВ За тоа после. Сакам прво да ги разјаснам овие работи. Иако барав владата да се произнесе, тоа не се случуваше. Но, преку портпаролот Мартин Мартиновски ми забележаа дека многу сум бил многу остар дури и радикален со моите изјави. Му објаснив дека мојот став е кој е прав се бори, кој е крив се крие....


ФОКУС: Како што сторија министрите Перо Стојановски и Ацо Спасеновски. Си дадоа послушно оставка, а по неколку месеци станаа амбасадори.

ЦВЕТАНОВ: Па, така некако, изгледа. Но, на оваа непристојна понуда му објаснив дека не сум влегол, ниту сум во ВМРО за функција. За мене ВМРО е идеологија. Но, тој ми вели: Зарем не сфати дека во политиката нема идеологија. Во понеделник, на 19 јули испраќам уште една, последна смс порака до Груевски: Веќе стана јасно дека Ваша желба е да бидам уништен. Браво за одлуката на ИК! И во времето на УДБА не суделе на обвинетите без да дадат шанса да се произнесат. Ќе поднесам оставка, но нема да биде пријатна. Бев спремен да загинам за Вас, ама ме принудивте на лошо. Јас сум човек имам достоинство и чувство. Очигледно дека антикорупциска не е проблем, туку друго нешто. Срце ме боли што завршува вака, но морам да се бранам и не сакам да бидам дел од спин игра.


Ваква порака упатува само чесен и храбар човек и онаа најважното човек кој ја сака Македонија. Наместо Ване да добие честитки и подршка и да стане пример за тоа како треба да се однесуваат луѓето кога некој сака да ги спречи да ја одработата работата за која се платени чесно и професионално некои од нас ги плукаат и ги прават луди
26-10-2010, 01:00 AM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,489
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote:
(25-10-2010, 11:17 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: И Тито некогаш како Грујо денес, незнаел за Голи Оток, незнаел за стрелања без судење...незнаел за ништо во Југославиај што нечинело и нормално ако знаел ке ги решел тие проблеми.....PosPosPosPosPosPosPosTuktuk0niTuktuk0niTuktuk0ni
Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva

Makedonec ti kako da si zaspal 1949 pa sega se budis.
26-10-2010, 02:20 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

Dali vredi poveke da se komentira za toj mrsulot vane, ubavo nekoj pogore rece, toj trgnal sam protiv sebe, i da vidime do kade ke stigne, jas mislam deka ke stigne do demir hisar i tamu ke mu bide posledno, zatoa sto ovoj skroz zabegal so pametot i nikoj poveke ne go svaka seriozno sto ke kaze,
26-10-2010, 07:18 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(26-10-2010, 07:18 PM)NACIONALIST Wrote: Dali vredi poveke da se komentira za toj mrsulot vane, ubavo nekoj pogore rece, toj trgnal sam protiv sebe, i da vidime do kade ke stigne, jas mislam deka ke stigne do demir hisar i tamu ke mu bide posledno, zatoa sto ovoj skroz zabegal so pametot i nikoj poveke ne go svaka seriozno sto ke kaze,

Тука се лажеш нацист. Груевиќ има поддршка од само 25%, додека цели 50% од народот се неодлучени!!
26-10-2010, 07:32 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

(26-10-2010, 07:32 PM)Solenik Wrote: Тука се лажеш нацист. Груевиќ има поддршка од само 25%, додека цели 50% од народот се неодлучени!!


Ti ne se sekiraj za toa, garantiran mu e na Gruevski uste eden mandat
26-10-2010, 07:38 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(26-10-2010, 07:18 PM)NACIONALIST Wrote: Dali vredi poveke da se komentira za toj mrsulot vane, ubavo nekoj pogore rece, toj trgnal sam protiv sebe, i da vidime do kade ke stigne, jas mislam deka ke stigne do demir hisar i tamu ke mu bide posledno, zatoa sto ovoj skroz zabegal so pametot i nikoj poveke ne go svaka seriozno sto ke kaze,Наци си се запрашал ли ти каде ке стигне Груица мали а со него и Македонија ???? Тоа е многу поважно. Ване не е битен.

Но не ми одговори за погоре постираното, поврзано со Тоше Проевски за улогата на Ване Цветанов и обвинителот Илиевски. Кој е прав бре Наци.
26-10-2010, 08:05 PM
Reply