Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 10 Vote(s) - 3.7 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВАНЕ ЦВЕТАНОВ-НОВ ЈУНАК ОД МАКЕДОНИЈА
Author Message
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#81

(23-10-2010, 03:31 AM)Војдан Чернодрински Wrote:
(23-10-2010, 03:13 AM)NACIONALIST Wrote: Vane Cvetavov e eden obicen gomnar koj ja izgubi funkcijata i sega ke seri kako nedokvakan,

Сите што ја губат функцијата серат. Прашањето е какви г**** серат.


Vane sto ke si poserit, sam ke si go izedit, nikoj ne go esapi sto ke kazel vane, vane ti e eden obicen delikvent
23-10-2010, 03:34 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#82

(23-10-2010, 03:34 AM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 03:31 AM)Војдан Чернодрински Wrote:
(23-10-2010, 03:13 AM)NACIONALIST Wrote: Vane Cvetavov e eden obicen gomnar koj ja izgubi funkcijata i sega ke seri kako nedokvakan,

Сите што ја губат функцијата серат. Прашањето е какви г**** серат.


Vane sto ke si poserit, sam ke si go izedit, nikoj ne go esapi sto ke kazel vane, vane ti e eden obicen delikvent


Наци, Ване не е противник за потценување. Човекот е храбар, образуван и бајаги стручен. Нашол многу матни работи а што е најважно копиии си зел сосебе кога си заминувал. Зборуваат луѓе дека кога доаѓал петок, ден кога излегува "ФОКУС" Груица мали пиел дупли дози седативи.
23-10-2010, 01:13 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#83

(23-10-2010, 01:13 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Наци, Ване не е противник за потценување. Човекот е храбар, образуван и бајаги стручен. Нашол многу матни работи а што е најважно копиии си зел сосебе кога си заминувал. Зборуваат луѓе дека кога доаѓал петок, ден кога излегува "ФОКУС" Груица мали пиел дупли дози седативи.E ajde de neka gi obelodeni ednas tie matni raboti, a ne samo da jadi gomna i da se preserava misli deka da bide mnogu interesen.
23-10-2010, 02:18 PM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3
#84

(23-10-2010, 02:18 PM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 01:13 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Наци, Ване не е противник за потценување. Човекот е храбар, образуван и бајаги стручен. Нашол многу матни работи а што е најважно копиии си зел сосебе кога си заминувал. Зборуваат луѓе дека кога доаѓал петок, ден кога излегува "ФОКУС" Груица мали пиел дупли дози седативи.E ajde de neka gi obelodeni ednas tie matni raboti, a ne samo da jadi gomna i da se preserava misli deka da bide mnogu interesen.

Ги читаш ли колумните на Цветанов? Ако ги читаш нема да поставуваш вакви прашања, зашто во секоја колумна тој аборува за некава матна работа.
23-10-2010, 03:06 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#85

(23-10-2010, 02:18 PM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 01:13 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Наци, Ване не е противник за потценување. Човекот е храбар, образуван и бајаги стручен. Нашол многу матни работи а што е најважно копиии си зел сосебе кога си заминувал. Зборуваат луѓе дека кога доаѓал петок, ден кога излегува "ФОКУС" Груица мали пиел дупли дози седативи.E ajde de neka gi obelodeni ednas tie matni raboti, a ne samo da jadi gomna i da se preserava misli deka da bide mnogu interesen.Наци треба да се запрашаш: ЗОШТО ГРУИЦА мали НЕ ПРЕВЗЕМА НИШТО ПО ПРИЈАВИТЕ НА ВАНЕ ЦВЕТАНОВ.
23-10-2010, 04:00 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#86

(23-10-2010, 03:06 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Ги читаш ли колумните на Цветанов? Ако ги читаш нема да поставуваш вакви прашања, зашто во секоја колумна тој аборува за некава матна работа.Ne treba kolumni prijatele, kolumnite se za tie sto nemaat rabota i ke sednat kolumni ke pisuvaat, i branko gerovski kolumni pisuva, i sega treba da trgneme po negoviot um??!! ne ne ako ima nesto ima mesto kade da se predadat i da se ceka sudska razvrska a ne so kolumni, pak ke recam vane e edno obicno gomno, se dodeka ne izleze so nekakvi cvrski dokazi pred SUD.
23-10-2010, 04:21 PM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3
#87

(23-10-2010, 04:21 PM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 03:06 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Ги читаш ли колумните на Цветанов? Ако ги читаш нема да поставуваш вакви прашања, зашто во секоја колумна тој аборува за некава матна работа.Ne treba kolumni prijatele, kolumnite se za tie sto nemaat rabota i ke sednat kolumni ke pisuvaat, i branko gerovski kolumni pisuva, i sega treba da trgneme po negoviot um??!! ne ne ako ima nesto ima mesto kade da se predadat i da se ceka sudska razvrska a ne so kolumni, pak ke recam vane e edno obicno gomno, se dodeka ne izleze so nekakvi cvrski dokazi pred SUD.

Ване неговите наоди ги има предадено на Јавниот Обвинител.
23-10-2010, 04:30 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#88

(23-10-2010, 04:30 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Ване неговите наоди ги има предадено на Јавниот Обвинител.Ok!!! znaci sega vane treba da ceka i da ne seri po kolumni, seto toa serenje po kolumni odi vo negova steta, a ako toj misli deka ke pobedi ke mu se poveruva na negovite lagi i izmislici! togas neka prodolzi vane taka pa da vidime do kade ke stigni.
23-10-2010, 05:40 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#89

(23-10-2010, 05:40 PM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 04:30 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Ване неговите наоди ги има предадено на Јавниот Обвинител.Ok!!! znaci sega vane treba da ceka i da ne seri po kolumni, seto toa serenje po kolumni odi vo negova steta, a ako toj misli deka ke pobedi ke mu se poveruva na negovite lagi i izmislici! togas neka prodolzi vane taka pa da vidime do kade ke stigni.


До кога бре Наци да чека. Кога ке застарат случаите ако се лаги и измислици уште полесно е за Груица мали. Што не му поднесе кривична пријава за "лагите" кои ги изнесува во колумните. Наци свести се малку, многу му веруваш на Груица мали ама ке ти биде истата работа како со Љупчо војвода како со Братѕ Љубе...
Вчера Јанко Бачев во емисијата Во Центар изнесе една многу интересна работа.
По победата 2006, тогаш и партијата на Бачев беше во коалиција со ВМРО ДПМНЕ, Груица мали зборувал дека Доста Димовска е соработник на некои служби и дека Груица неможел да ја поднесува. Арно ама после некое време Груица ја именува "бугарашката" Доста за директор на Македонскиот Културен Центар во Софија.
Бачев рече дека на Груица мали некој мора да му наредил да ја постави Доста Димовска на тоа место што значи дека Груица мали е нечии аргат.
23-10-2010, 06:56 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#90

(23-10-2010, 06:56 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(23-10-2010, 05:40 PM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 04:30 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Ване неговите наоди ги има предадено на Јавниот Обвинител.Ok!!! znaci sega vane treba da ceka i da ne seri po kolumni, seto toa serenje po kolumni odi vo negova steta, a ako toj misli deka ke pobedi ke mu se poveruva na negovite lagi i izmislici! togas neka prodolzi vane taka pa da vidime do kade ke stigni.


До кога бре Наци да чека. Кога ке застарат случаите ако се лаги и измислици уште полесно е за Груица мали. Што не му поднесе кривична пријава за "лагите" кои ги изнесува во колумните. Наци свести се малку, многу му веруваш на Груица мали ама ке ти биде истата работа како со Љупчо војвода како со Братѕ Љубе...
Вчера Јанко Бачев во емисијата Во Центар изнесе една многу интересна работа.
По победата 2006, тогаш и партијата на Бачев беше во коалиција со ВМРО ДПМНЕ, Груица мали зборувал дека Доста Димовска е соработник на некои служби и дека Груица неможел да ја поднесува. Арно ама после некое време Груица ја именува "бугарашката" Доста за директор на Македонскиот Културен Центар во Софија.
Бачев рече дека на Груица мали некој мора да му наредил да ја постави Доста Димовска на тоа место што значи дека Груица мали е нечии аргат.

Bas me interesira da mi kazis koj mu naredi na Gruevski da ja stavi bugaraskata tamu kade sto e???
23-10-2010, 07:21 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#91

(23-10-2010, 07:21 PM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 06:56 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(23-10-2010, 05:40 PM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 04:30 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Ване неговите наоди ги има предадено на Јавниот Обвинител.Ok!!! znaci sega vane treba da ceka i da ne seri po kolumni, seto toa serenje po kolumni odi vo negova steta, a ako toj misli deka ke pobedi ke mu se poveruva na negovite lagi i izmislici! togas neka prodolzi vane taka pa da vidime do kade ke stigni.


До кога бре Наци да чека. Кога ке застарат случаите ако се лаги и измислици уште полесно е за Груица мали. Што не му поднесе кривична пријава за "лагите" кои ги изнесува во колумните. Наци свести се малку, многу му веруваш на Груица мали ама ке ти биде истата работа како со Љупчо војвода како со Братѕ Љубе...
Вчера Јанко Бачев во емисијата Во Центар изнесе една многу интересна работа.
По победата 2006, тогаш и партијата на Бачев беше во коалиција со ВМРО ДПМНЕ, Груица мали зборувал дека Доста Димовска е соработник на некои служби и дека Груица неможел да ја поднесува. Арно ама после некое време Груица ја именува "бугарашката" Доста за директор на Македонскиот Културен Центар во Софија.
Бачев рече дека на Груица мали некој мора да му наредил да ја постави Доста Димовска на тоа место што значи дека Груица мали е нечии аргат.

Bas me interesira da mi kazis koj mu naredi na Gruevski da ja stavi bugaraskata tamu kade sto e???Па тоа е чудно бре Наци ако не му наредил никој, тогаш Груица мали зошто ја става "бугарашкава" за директор.
Нели ти си прв борец против татарите и потатарените а за тоа не му наоѓаш мана на Груица мали татрчевиќ!!!
23-10-2010, 08:16 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#92

(23-10-2010, 08:16 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Па тоа е чудно бре Наци ако не му наредил никој, тогаш Груица мали зошто ја става "бугарашкава" за директор.
Нели ти си прв борец против татарите и потатарените а за тоа не му наоѓаш мана на Груица мали татрчевиќ!!!
Абе се тоа убаво,само прашањето е србски службеник или бугарски службеник ќе биде конечната етикета за Груица....или како Мата Хари двоен шпион Yea

п.с Премногу е густ облакот од магла од нејасни и нелогични појави и настани...така да ќе треба долго време додека се дојде до одговор,бидејќи сега секое слободно тумачење може да однесе во погрешна насока!
(This post was last modified: 24-10-2010, 02:40 AM by Makedonec.)
24-10-2010, 02:36 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#93

(23-10-2010, 08:16 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Па тоа е чудно бре Наци ако не му наредил никој, тогаш Груица мали зошто ја става "бугарашкава" за директор.
Нели ти си прв борец против татарите и потатарените а за тоа не му наоѓаш мана на Груица мали татрчевиќ!!!


Da sum protiv tatarite i zatoa mora da se ispita ova dali navistina e stavena tatarkata pod direktiva na nekogo bas bi sakal da znam dali e toa tocno ali tesko ke se doznae
24-10-2010, 04:18 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#94

(24-10-2010, 04:18 AM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 08:16 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Па тоа е чудно бре Наци ако не му наредил никој, тогаш Груица мали зошто ја става "бугарашкава" за директор.
Нели ти си прв борец против татарите и потатарените а за тоа не му наоѓаш мана на Груица мали татрчевиќ!!!


Da sum protiv tatarite i zatoa mora da se ispita ova dali navistina e stavena tatarkata pod direktiva na nekogo bas bi sakal da znam dali e toa tocno ali tesko ke se doznaeНаци за тебе како докажан АНТРИТАТАР не треба да е важно дали Доста е донесена по интервенција или не. ЗА ТЕБЕ ТРЕБА ДА Е ВAЖНО ТОА ШТО ЈА ИМЕНУВАЛ ТВОЈОТ ГРУИЦА мали ТАТАРЕВИЌ.
(This post was last modified: 24-10-2010, 04:40 PM by ЈорданПетровски.)
24-10-2010, 04:38 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#95

Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto
24-10-2010, 08:44 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#96

(24-10-2010, 08:44 PM)NACIONALIST Wrote: Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto

Точно, Наци...кога промакедонска гарнитура ке дојде на властJeeeJeeeYeaYea
24-10-2010, 09:08 PM
Reply
Душан Јордан Петровски II Offline
Member
***

Posts: 220
Joined: Apr 2010
Reputation: 3
#97

(23-10-2010, 05:40 PM)NACIONALIST Wrote:
(23-10-2010, 04:30 PM)Душан Јордан Петровски II Wrote: Ване неговите наоди ги има предадено на Јавниот Обвинител.Ok!!! znaci sega vane treba da ceka i da ne seri po kolumni, seto toa serenje po kolumni odi vo negova steta, a ako toj misli deka ke pobedi ke mu se poveruva na negovite lagi i izmislici! togas neka prodolzi vane taka pa da vidime do kade ke stigni.

Има уште нешто:

Татко ми, Јоран Петровски, поднесе кривична пријава против Фрчкоски, Чокревски и 6 службеници во СДБ во 2007. Јавниот Обвинитиел (истиот тој кој не ги процесира доставените наоди од Ване Цветанов) ја отфрли кривичната пријава на татко ми благодарение на очигледен фалсификат.

Значи Груевски нема воља да се справи со неговите наводни политички противници - на легален начин, за вистински прекршоци, не како оној краварот.
24-10-2010, 09:59 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#98

(24-10-2010, 09:08 PM)hristo Wrote:
(24-10-2010, 08:44 PM)NACIONALIST Wrote: Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto

Точно, Наци...кога промакедонска гарнитура ке дојде на властJeeeJeeeYeaYeaMakedoncite se na vlast
25-10-2010, 12:38 AM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,487
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#99

(25-10-2010, 12:38 AM)NACIONALIST Wrote:
(24-10-2010, 09:08 PM)hristo Wrote:
(24-10-2010, 08:44 PM)NACIONALIST Wrote: Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto

Точно, Наци...кога промакедонска гарнитура ке дојде на властJeeeJeeeYeaYeaMakedoncite se na vlast

Daj te molam promeni dioptrija.
Kje oslepis vaka sledejki sekogo kako veren pes.
Bidi ili avtenticen ili simni si ja maskata.
25-10-2010, 01:13 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

(25-10-2010, 01:13 AM)montehristo Wrote:
(25-10-2010, 12:38 AM)NACIONALIST Wrote:
(24-10-2010, 09:08 PM)hristo Wrote:
(24-10-2010, 08:44 PM)NACIONALIST Wrote: Posle stednite izbori site raboti ke si dojdat na svoe mesto

Точно, Наци...кога промакедонска гарнитура ке дојде на властJeeeJeeeYeaYeaMakedoncite se na vlast

Daj te molam promeni dioptrija.
Kje oslepis vaka sledejki sekogo kako veren pes.
Bidi ili avtenticen ili simni si ja maskata.

Ti se karas so nekogo, ili probuvas da bides glup.
25-10-2010, 02:53 AM
Reply