Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СО ОПЕРАТИВНА АКЦИЈА НА СДБ „АТЛАНИТИК“ СЛЕДЕНО ВОДСТВОТО НА БОЈКОТИРАМ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,124
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

[Image: 107285955_3292853097402491_2170768028005...e=5F29B555]

Следените:
[Image: 107583398_3292835470737587_6635815700983...e=5F2BE6F5]


Пресот на Љупчо Палевски на кој Палевски ја запознава јавноста за ОА „АТЛАНТИК“07-07-2020, 09:16 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,124
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#207-07-2020, 09:18 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,124
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Quote:Александар Митовски

[Image: 107753672_160916665492062_81335391923779...e=5F2A38FD]

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За среќа, референдумот беше неуспешен.
Еден од следените сум бил и јас. Ви благодарам. Ме запишавте во историја како борец за Македонија и нејзиното име. И никогаш нема да се откажам од таа борба.
Но, друг ми е муабетот.
Иако денес беше најавена прес-конференцијата на Љупчо Палевски на која беа подготвени папки со документи од прислушкувањето да бидат поделени на колеги новинари, имаше само две екипи - нашата и на порталот „Лидер“. И една новинарка од друга редакција.
По завршувањето на пресот, само две редакции решија да побараат моја изјава, на „Алфа“ и на „Нетпрес“. За Палевски претпоставувам никој се уште не се потрудил да му се јави.
Не, не ви е Зоран Заев, Сашо Мијалков, Џони, Јовче и редица други виновни што ве/не прислушкуваат. Никој не ви е виновен што живееме во држава во која сопственото убедување е криминал и тероризам. Во држава во која демократското право на самоопределување е право само на оној кој ќе ви се јави по телефон и ќе ви каже како да бидете убедени.
Од новинари ќе Ве сведат на држачи на микрофони. Сите нас, цела новинарска фела.
Што се однесува до Зоран Заев, немам што да кажам. Воајер со кого треба да се позанимава психопатолог. Слушаше 120.000 телефонски разговори за да дојде до власт. Сега слуша новинари и политичари.
Не може Заев ништо повеќе да зборува. Ни за демократија, ниту за слобода, ниту за институции кои не се злоупотребувале, ниту дека немало прислушкување.
Заев е диктатор, а државата е позаробена од било кога досега.
Или да бидам попрецизен, државата се претвори во терористичка организација. Организација која тероризира народ.
07-07-2020, 09:20 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,124
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Quote:Се огласи поранешниот водач на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“


[Image: 105541124_10217268326521467_604075423443...e=5F28F427]

July 7, 2020
Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам. На мета на „УДБА“, односно УБК се нашле новинари како уредникот на Инфомакас, политичари, активисти на двиежењето Бојкотирам, но и навивачката група „Комити“ поточно сите оние кои работеа во периодот пред референдумот против промена на уставното име на државата.
Во фокусот на акцијата со кодо име „Атлантик“ како што и претходно пренесе Инфомакс се нашла и навивачката група „Комити“ поточно поранешнит воџа на навивачите, Александар Колевски попознат под прекарот Жути. За следење на Жути бил задолжен извесен соработник на УБК кој се крие зад псевдонимот „Кико“. Колевски на Фејсбук порача дека во Македонија се уште е време комитско, а му се обрати и директно на „Кико“
-Кико ти си за жалење, не знаеш за љубов кон Татковината, не знаеш каква светост е зборот Комити, не знаеш каква светост е нашата Македонија која такви како требе ја урнисаа и растурија. Кико друже мој, зарем е грев да ја сакаш и браниш својата земја, Жути никогаш не наведнал и нема да наведне кичма како тебе.
Како и да е Кико. Ќе се сретнеме набргу верувај! Ќе се дознае твоето име, а тогаш каде Кико?
Да живее Македонија, уште е време Комитско! Смрт или Слобода за Македонија, пишува тој.
07-07-2020, 09:26 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,124
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

[Image: 107429062_3294487703905697_2083770024617...e=5F290136]

[Image: 107371890_3294487877239013_3124074823141...e=5F2BD4EC]
08-07-2020, 01:41 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,124
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Quote:ПОСЛЕ МЕГА АФЕРАТА „АТЛАНТИК“, ОЛИВЕР СПАСОВСКИ И СДС НЕ МОЖЕ ДА ОРГАНИЗИРААТ ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ!
РОДИНА МАКЕДОНИЈА е згрозена од УДБА методите на УБК, каде продолжува прогонот на Македонци за македонизам и во 21 век.
Следењето на Македонци, кои сосема легитимно се организираат за Бојкот на Референдумот, под обвиненија за тероризам, преставува грубо кршење на основните човекови права и злоупотреба на службена положба и овластување и само по себе претставува државен тероризам врз народот и грубо приватизирање на државниот апарат за лични политички и финансиски профит, за кое постои строга законска казна.
Како министер за внатрешни Оливер Спасовски, во владата на „премиерот“ на нелигитимната „Северна” Зоран Заев, директно одговорни за оваа МЕГА АФЕРА на невидена злоупотреба на нашите заеднички и со наши народни платени државни институции за тесни лични интереси на нелегитимно поставенти слуги на пропаднатиот глобалофашизам, бараме да одговораат за сторено КРИВИЧНО ДЕЛО.
„Според позитивните прописи во Република Македонија неовластеното снимање, прислушкување и тонско снимање е строго забрането и е предвидено како кривично дело во Кривичниот законик на РМ. Следење и снимање на телефонските и другите електронски комуникации, следење и снимање во дом, затворен или заграден простор што му припаѓа на тој дом или деловен простор означен како приватен или во возило и влез во тие простории може да одреди само судот како посебна истражна мерка според строго утврдени услови“
Родина Македонија бара под итно да прекине постапката за Избори во спремната кланица од истите служби и глобални западни центри и да се премине кон формирање на Техничка Експертска Влада со единствена цел, враќање на Уставот на Република Македонија, елеминирање на сите последици од државниот удар „Северна“, формирање нов Кризен штаб од угледни доктори, нормализирање на целата држава,здравствено, економски, промена на изборен закон, вистинска демократизација и демократски услови и тек тогаш да се појде на Избори во Република Македонија.
Повик до политичките партии да ја напуштат Изборната кланица!
Кога ке видиш текст  чија церл е да манипулира веднаш ти станува јасно дека манипулацијата има некоја цел!
Целта кога тогаш ке биде достапна до јавноста.
10-07-2020, 12:38 PM
Reply