Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВО 2019 БУЏЕТОТ ОШТЕТЕН ЗА 9.3 МИЛИЈАРДИ ДЕНАРИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,067
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Финансиска полиција: Во 2019 Финансиската штета врз буџетот со криминал е 9 315.337.006.00[Image: e3376e_6b2a5985b9844c9a99fd8edc7cefd4ab~mv2.webp]Интересна е споредбата во последната година од владеење на криминалната влада на Груевски буџетот бил оштетен за близу 510 милиони денари!
Откако се устоличува чесната влада на Заев во 2017 оштетувањето е ДЕСЕТПАТИ поголемо во однос на 2015 година или изнесува скоро 5.9 МИЛИЈАРДИ денари
02-06-2020, 08:51 PM
Reply