Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Србите, Македонија, Грците, Македонизам и Официјалната Историја
Author Message
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#1

Много Македонци ќе бидев у неверицу и овој ќе га земев за пропаганду, арно ама официјална Српска Историографија за овој молчи/ќути. Свакако Аутор на ов'ј форум у овија видеа гледа србокомунистичку пропаганду. За његово дивно чудо, и елите и у Скопље и у Београд би се сложиле сас њега. На њину несреќу, а за што крунски доказ изведуе сам аутор на ов'ј сајт е самото писмо кој га он добива од Архив на Југославију.
Автор на ов'ј сајт се жали на некакав Србокомунизам, а у ствари се работи за Југокомунизам.
Гледај и Плачи.
Историја на "Северну" Македонију можда нема никад да биде комплетирана, а сас тој и сама лична историја на свакога кој живи или се е родија у туј државу баш због уништување на документи, што црквени, што цивилни од страну на "Македонски" комунисти на чело сас Лазара Колишевскога. Познато ми е дека Шкипетари си ги знаев предци и до 14-15 колено наназад, а исто такој и Срби муслимани, дали некој од Македонци може да си ги дознае свои корени до 15-то колено наназад после уништување на документи? Можда сам ја у заблуду, али да видимо куде ќе не доведе потрага за истину.
An inch today is tomorrow’s mile.
(This post was last modified: 22-02-2020, 02:36 PM by montehristo.)
22-02-2020, 02:33 PM
Reply