Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кој, Како, До Кога, и Против Кого се Борел во 2 Светска Војна на Северна Македонија
Author Message
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,493
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#1An inch today is tomorrow’s mile.
22-12-2019, 07:35 AM
Reply
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,493
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#2

Јордане, имаш ли некој коментар на овој видео, што човек кажуе у врску сас четници у Македонију за време други светски рат? Мене не ме изненадуе дека комуњари л’жев к’д отворив уста.
An inch today is tomorrow’s mile.
26-12-2019, 12:59 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,429
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(26-12-2019, 12:59 AM)montehristo Wrote: Јордане, имаш ли некој коментар на овој видео, што човек кажуе у врску сас четници у Македонију за време други светски рат? Мене не ме изненадуе дека комуњари л’жев к’д отворив уста.


Не сум го гледал сеуште видеото. Кога ке го погледнам ке коментирам!
31-12-2019, 02:41 AM
Reply