Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЗА ЗАЕВ НЕПОСТОЈАТ ЕТНИЧКИ МАКЕДОНЦИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,722
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Заев: Мултиетничкиот народ во Македонија е составен од Срби, Албанци, Бошњаци, Турци и други


[Image: .jpeg?resize=696%2C351&ssl=1]

05.12.2019
Изразот „мултиетнички народ“ што го употреби премиерот Зоран Заев вио Сараево каде му беше врашена награда и која предизвика негативни реакции во македонската јавност – не била лапсус.
Јас намерно го користам изразот мултиетнички народ за припадниците на с. Македонија, изјави денеска премиерот Зоран Заев.
„Македонскиот народ е секој народ во с. Македонија. Тоа е мултиетнички народ составен од Срби, Албанци, Бошњаци, Турци и други. Јас намерно го користам овој израз, сепак сите сме македонски народ, припадници на С. Македонија“, објасни Заев кој во набројувањето не гои спомна и Македонците.Оваа е веке пресериозно!!
05-12-2019, 11:22 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,722
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:[Image: zaev.jpeg]

Намерно го користам изразот мултиетнички народ, кој во С. Македонија е составен од Срби, Албанци, Бошњаци, Турци и други


ДЕНЕШЕН
05-12-2019, 11:36 PM
Reply