Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЗА НАРОДНАТА МИЛИЦИЈА ИНФОМАКС Е ОГРАНОК НА ИСИС!!??
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Господе да те замолам што побргу да слезеш во земја Македонија и да и прибереш вересијата што си им ја дал на комуњариве!!Quote:„Инфомакс“ без акредитација за посетата на Помпео – за МВР се безбедносен ризик

[Image: protest-man-ivona-talevska-aleksandar-mi...60x720.jpg]
[url=https://republika.mk/kategorija/vesti/makedonija/][/url] 03.10.2019 / 18:08

Безбедносен ризик за американскиот државен секретар Мајк Помпео во Република Македонија претставуваат новинариот и снимателот на „Инфомакс“ Александар Митовски и Борислав Стоилковиќ, оценило Минситерството за внатрешни работи.
Митовски за себе вели дека не е осудуван и нема досие во МВР. Никогаш не бил поврзан со терористички групи или ќелии.

Quote:Сѐ додека можеа да се справат со моите новинарски прашања, да релативизираат и да манипулираат со одговорите, немаше никаков проблем. Напротив, дури им одевме во прилог, за да може власта да прикаже привид на слобода на медиуми. Овие од „Инфомакс“ нѐ прават салата, како што рече еднаш премиерот, ама ние ги пуштаме на пресови. Но, во моментот кога прашањата станаа сериозни, индицираа вмешаност токму на премиерот во најголемата корупциска афера во историјата на независна Македонија, тогаш станавме безбедносен ризик иако не бевме запосетата на папата ниту за Столтенберг, на пример. Јасна е намерата, да се изолира „Инфомакс“ и да се етикетира. А скледното се знае – ќе ни биде забранет влез и во Владата, вели Митовски за „Репиублика“.

Побаравме одговор од МВР за тоа што ги прави Митовски и „Инфомакс“ „безбедносен ризик“, но до објавувањето на текстот не добиме поврат на прашањата.
04-10-2019, 12:34 AM
Reply