Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КАТИЦА ЈАНЕВА КЕ ПРОПЕЕ КАЈ РУСКОВСКА!??
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Ilija Maksimovski
3 hrs ·

КОГА ЈАНЕВА ЌЕ „ПРОПЕЕ„ КАЈ РУСКОВСКА - ДОАЃА УРАГАНОТ „КАТАРИНА „ !

Прашање на ден, час и момент е кога Катица Јанева ќе си ја олесни душата и ќе си каже се што знае околу аферата „Рекет „ ! Ќе летаат фирми, имоти на правни и физички лица а покрај Владата на Заев ќе „паѓаат„ и глави , без разлика дали во затвор, или со реални харакири или истрели од сенка на улични дрвореди !
Бидејќи до неодамна најмоќната жена не само во Македонија, Катица Јанева, остана сама, освен во ќелијата во Шутка каде цимерката е поставена да ја чува за да не падне во криза и да проба да се самоубие, децата кои ги собра во СЈО „ и го изедоа сапунот „ , . . . . па сега , откако ќе почне да соработува со Вилма Русковска, во државава ќе се случи политички и државен ураган со несогледливи последици ! Во тој ураган чиј центар само навидум е во Македонија, ќе на сите страни ќе „летаат „ имоти, пари, фирми , .. . а ќе се паѓаат и ќе се тркалаат глави на ликови кои сега само привидно надуено, но, блентаво гледаат зад темни очила и автомобилски стакла, даваат изјави со бодигарди зад нив, . .. глумат величини !
Македонската јавност и политика ја знае и сеуште се сеќава на Доста Димовска !? Ако Бог досега не и дал мир на душата време е тоа да го направи, бидејќи Катица Јанева сега и е достојна замена на Доста ! Доста жареше и палеше на земјата, поставуваше и менуваше луѓе на високи државни функции иако некои од нив беа идиоти за медицински потврди ! И Катица Јанева самата изјави „Кој може мене да ме смени „ а всушност се смени самата со својата алчност и безумност дека кога ќе ја добиеш властта треба да покажеш колку си глупав а не колку си умен !?
Доста Димовска, кога пукна поранешната прислушна афера „ Големото уво „ по која на површина испливаа страотни криминали во земјава, од позиција Дуректор на Агенцијата за разузнавање дотрчала кај тогашниот претседател Борис Трајковски чиј кабинет беше и раздрндан центар на опозицијата, во паника со зборовите „готови сме , ќе не апсат „ ! Подоцна аферата се „ затвори „ а Доста Димовска и оној Александар. . . . ( му го забравив името беа амнестирани ! Потоа, Доста си умре од излив во мозокот а на погребот не и дојде скоро никој !? Само како напомена, Претседателот Стево Пендаровски , ниту е толку глупав а ниту смее да помисли на амнестија а и доволно е искусен како бивш полицаец да знае дека кога ќе затув урганот „ Катерина „ , крвавиот четврток, и на властта и на опозицијата ќе им биде – есенска романтика !
На Катица Јанева според нејзиното однесување не и преостанува ништо освен да се поклони пред Русковска и да почне да „пее „ ,. . . еве, по влашки ! За тие што не знаат, јас знам, . . . влашките песни траат многу долго, ората се тешки за играње ,. .. и мора да се доиграат до крај ! Нема пуштање ! Ако се пуштиш ќе паднеш ! . . .Пеењето и орото на Јанева ќе предизвика ураган „Катица „ која досега не дошол ниту на Балканот ниту во Македонија, но затоа ќе стаса до поголемиот дел од балкански земји а и ќе заврти накај Европа !
И однапред да се знае, ниту Русковска, ниту државниот обвинител Јовевски, уште помалку пратениците во Парламентот од кои поголемиот дел се „ајљази„ не можат да ја заштитат или да ја „ амнестираат „ Јанева од едноставна причина што надзорот е голем - европски! Нели, европски стандарди !? Па зар некој помислува дека германскиот Бундестаг од љубов кон Македонија го усвои последното „ позитивно „ мислење за европеизирање на Македонија ? Настрана од ова, аферата „Рекет „ се што ќе произлезе од неа, и она што македонските истражители и јавност не го знае, веќе стои на работната маса на Лаура Кодрута Ковеси која во Романија во затвор смести илјадници политичари, министри, судии, обвинители, пратеници, тајкуни,. .. . како прв обвинител на Европската Унија надлежна е и за Македонија!Неверувам дека ке пропее а и ако пропее песната нема да ја слушне никој.
01-10-2019, 01:31 PM
Reply