Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ГРУЕВСКИ-БОГОЈОСКИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,906
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

(23-09-2019, 09:46 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Nikola Gruevski
2 hrs · 


ДЕНЕС ОДЕКНА НАЈСИЛНАТА БОМБА!!! ВЛАСТА ЈА РУШЕЛЕ СО МОНТИРАНИ СНИМКИ!!!


П.С.
И да не се изненадите кога еден ден оние луѓе кои даваа изјави под закана и уцена, а дел од нив и лажни сведоштва под закана од СЈО, ќе си ја кажат вистината.
Оние кои на првиот распит во СЈО кажуваа дека нивни е потписот на некоја партиска донација од на пример 500 евра, па на испраќање пред вратата обвинителот тивко, небаре многу пријателски тапкајќи ги по грбот им викаше: “ајде размислете уште малку. Имате деца...”.
Па откако ќе ги посетеа и доуплашеа некои други уценети ликови од истото СЈО, кои прифатиле да бидат “помагачи” (барем така службено ги водат во СЈО) со цел да ги изземат од обвиненијата, а кои подоцна или барем дел од нив се ребрендираа од “помагачи” во “реформатори”, ќе ги доуплашеа и следниот пат во страв и пребледени ќе дојдеа со спремна изјава различна од првата, нарачана од обвинителот, издиктирана од “помагачите” кои својот неморален однос и пресврт во нивното однесување, лажно им го оправдуваа со наводната длабока убеденост за реформи во партијата каде до “вчера” до пред “овие ренегати да ги фати СЈО на едно чувствително место,, го зборуваа спротивното. Оние истите што сега веќе прифатиле нова “мисија” па ни презентираат некаков нов македонски концепт, дека на следните генерации требало да им оставиме само држава, слобода и пари, а името, идентитетот и историјата да им ги оставиме на соседите, кои бездруго на своите граѓани ќе им остават и држава, слобода и пари. Но, и многу повеќе од тоа.
Quote: Богојески жестоко до Груевски: Помина времето на Вашиот „арамиски концепт“, време е за Македонски концепт


[/url]24/09/2019
[url=https://politika.com.mk/wp-content/uploads/2019/09/bogojeski.png][Image: bogojeski-750x430.png]

Активистот на ВМРО-ДПМНЕ и промотор на новиот „Македонски концепт“, Петар Богојески жестоко одговори на вчерашните обвинувања од Никола Груевски дека реформаторите биле „помагачи“ на СЈО, пишува Фокус. Богојески вели дека поминало времето на „арамискиот концепт“ на Груевски, но и го обвинува дека го продал името во замена за својата лична слобода и луксуз.
-Господине Никола, уште памет не Ви доаѓа?!? Македонскиот концепт е сложено четиво за Вас. Вие сте слаб ученик! Тешко ќе го разберете! Вие подобро го разбирате словото на Каравангелис! Време е господине Никола за Македонски Концепт! Помина времето на Вашиот арамиски концепт! Господине Никола, Вие ги трампавте името, историјата и идентитетот за Вашата лична слобода и луксуз! Додека уживате на убавиот син Дунав, ги оставивте своите луѓе по затвори! Зарем не се срамите бар малку, господине Никола? Кога купувате патриотизам со часови на употреба, нашата Татковина им стана заложник на тие, кои Ви го продадоа таквиот патриотизам! Тие кои Ве “чуваат”, Ви даваат задачи да ја уништите македонската иднина, македонската надеж, македонската европска и НАТО интеграција! Вие одлучивте да ги предадете својот народ и својата Татковина, за пусти пари господин Никола! За пусти пари! Кога ќе Ве фатат за банкарските сметките е полошо, отколку за деликатно место, посебно за такви како Вас, на кои машкоста Ви е заклучена во касата со парите! Поради тоа ли господине Никола ги исполнувате задачите кои Ви ги даваат од Владата? Вие и Вашите пајташи во мермерната палата?!?, вели Богојески.
Тој додава дека нема да дозволат идните генерации повторно да бидат заложници на „фамилијата“, но и негира дека реформаторите биле „помагачи“ на СЈО.
-Точно господин Никола, на нашите, но и на Вашите деца, ќе им оставиме држава, слобода и пари! Нема Вас и на Вашите подизведувачи во мермерната палата да Ви дозволиме тоа да им го одземете на децата на Македонија! Нема повторно да дозволиме нашите и Вашите деца да бидат заложници на “фамилијата”, на тие кои делат милост по заслуги за слепа лојалност кон нив! Помина тоа време господине Никола!!! Ниско ми е да зборувам со ужасни бегалци, кои ги напуштаат луѓето без грижа на совест! Повеќе сакам да говорам со луѓе кои имаат аргументи за реформи и добар живот на граѓаните, а не само за мерцедеси за себе! Ако Македонија живееше добро, немаше да има потреба од концепти! Додека едните живеат добро како бегалци, ние тука страдаме. Тоа ни оставивте во наследство! Господине Никола, кога веќе добро знаете руски, не треба да учите унгарски – тежок јазик е! Понекогаш е гордост да се зборува на нашиот македонски јазик! Се надевам дека се уште го користите! Господине Никола, бидејќи СЈО Ви е ноќна мора и го поврзувате со “реформаторите”, Ве потсетувам дека со самото Ваше бегство, Вие ги потврдивте делата. Еве јас како реформатор Ве замолувам јавно да објавите барем едно нешто кое мене ме поврзува или сум имал било каков контакт со тоа пусто СЈО? Во исто време Ве охрабрувам да ги објавите и куририте кои ги испраќавте кај “реформаторите” да молат за милост за Вас и за останати 3 лица! Интересно, помеѓу тие тројца, немаше ниту еден Ваш познат соработник во јавноста, туку само Вашите “ноќни птици”! Реформаторите не беа “помагачи” на СЈО!!! Барем не оние кои Вие не ги пуштивте во “реформска мисија”! “Помагачите” на СЈО ќе си ги барате околу себе, кај Вашите пријатели или во мермерната палата!, вели Богојески.
24-09-2019, 02:44 PM
Reply