Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ФРЧОВИЦА КЕ ЈА БРАНИ ЈАНЕВА-ДАЛИ ТОА КЕ ЗНАЧИ ДЕК ФРЧКО КЕ МОЖЕ ДА ГО УЦЕНУВА ЗАЕВ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,657
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Фрчкоска ќе ја брани Јанева

Славица Филиповска | 6 септември, 2019 12:28

двокатката Ирена Фрчкоска е нов застапник на притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева.
Фрчкоска доаѓа на местото на адвокатот Стеван Павлески, кој минатата недела се откажа од застапување на Јанева. Со оглед дека пред да се откаже од Јанева, Павлески тврдеше дека ќе докаже оти таа е жртва, ја прашавме и новата адвокатка на Јанева што мисли за поврзаноста на шефицата на СЈО со аферата „Рекет“.

вели Фрчкоска за „360 степени“. Wrote:„Се уште не можам да коментирам во однос на одбраната. Немам направено увид во доказите“,


[Image: a5vLkFbk-1.jpg]

Адвокатката не сакаше да одговори на прашањата за тоа како Катица Јанева го поднесува притворот и дали има забелешки за условите. Фрчкоска не видела ниту едно писмо на Јанева оти вели дека тие се испраќаат по службен пат, односно преку притворската служба до судија на претходна постапка, а оттаму до институциите кон кои се адресирани.
Ирена Фрчкоска во јавноста е позната по случајот кој го водеше против гинекологот Никола Димчевски, кој девет месеци ја лажел нејзината клиентка дека е бремена.
Таа е сопруга на универзитетскиот професор и поранешен министер Љубомир Фрчкоски.
СПОДЕЛИСекој ден се поинтерсно, односно се е појасно дека РЕКЕТ ке служи само за внатре комуњарска пресметка , без вистинска завршница во откривањето на се врзано за РЕКЕТ!
06-09-2019, 12:36 PM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,487
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#2

Нема да служи за пресметка, туку како една сапуница да се замачкаат очите на простиот народ.
Сите се вовлечени во тој систем во криминал.
Ко што вели еден Петровић:” Под мач бато”.
Само тоа е спас, една гиљотина и по пример на Луј 14.
Бидејќи комуњарската “револуција” е само продолжеток на тој геноцид кој имал три цели:
Да се уништат:
Бог на небо;
Кралот на земја;
И породица во домот.
Француските револуционери во таа револуција убиле меѓу 100 и 900 илјади попови.
Исто се случи во СССР, исто во Титославија.
Затоа се и во заблуда па мислат дека се богови кои одат по земја.
An inch today is tomorrow’s mile.
(This post was last modified: 06-09-2019, 02:06 PM by montehristo.)
06-09-2019, 01:57 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,657
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Quote:Фрчкоска: Снимките не може да бидат докази во „Рекет“, прибавени се на незаконит начин

 21 септември, 2019 09:11

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за доказите кои и биле презентирани против Јанева од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, велејќи дека и биле презентирани селектирани докази.

, вели Данаилова-Фрчкоска . Wrote:По она што го видов, од материјалните докази не произлегува било каква инволвираност или индиции на постоење на основано сомнение дека Јанева го сторила делото кое и се става на товар

Запрашана за снимките во кои се слуша како Јанева директно комуницира со осомничено лице во предмет за којшто СЈО води истрага, таа рече дека тие разговори ги толкуваат во насока на изјавата на Јанева, односно дека се работело за евентуална соработка како сведок во друга постапка.
Данаилова-Фрчкоска вели дека ќе треба да се види дали снимките воопшто ќе може да бидат искористени како докази во кривичната постапка.

, рече Данаилова-Фрчкоска. Wrote:Не може да се поистоветат снимките коишто Специјалното јавно обвинителство ги третираше како докази и овие снимки. Снимките од нелегалното прислушкување беа озаконети со Законот за СЈО, а овие докази се третираат како докази кои се прибавени на незаконит начин и како такви треба да бидат издвоени во постапката

На новинарската забелешка дека постои пракса на Европскиот суд за човекови права и на домашните судови, како во случајот “Шпион”, незаконски прибавени докази да бидат прифаќани, таа одговори дека судот решава како ќе постапи во секој предмет поединечно. Таа, сепак, најави дека најверојатно ќе бараат издвојување на снимките.
21-09-2019, 12:45 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,657
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Quote:Директорот на Шутка да биде уапсен, а Дескоска да поднесе оставка од морални причини


21.-9.201921-09-2019, 08:42 PM
Reply