Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Егзодус
Author Message
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#1

На егздусот во Македонија мора да му се стави крај, а првиот чекор е да се стави крај на оваа власт!

Димитров: Очекуваме старт на преговорите со ЕУ и членство во НАТО за да ги задржиме младите дома

Утре да влезе Северџанија во Европа веќе задутре пучанството ќе спадне на пола милион.
Ова се знае, ама никому не му паѓа на памет да зборува за непопуларни теми.
Не дека владееле на злосторничко ниво или дека дошле со тероризам на власт, Не, него кога секој граѓанин погледа во огледало ќе ја види грдата слика дека тие самите овозможиле овие две банди во јавашлук да ја отераат оваа држава до распад.

Некој има нешто да каже или додаде?

Слушам!!
An inch today is tomorrow’s mile.
(This post was last modified: 06-09-2019, 06:03 AM by montehristo.)
06-09-2019, 06:01 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

(06-09-2019, 06:01 AM)montehristo Wrote: На егздусот во Македонија мора да му се стави крај, а првиот чекор е да се стави крај на оваа власт!

Димитров: Очекуваме старт на преговорите со ЕУ и членство во НАТО за да ги задржиме младите дома

Утре да влезе Северџанија во Европа веќе задутре пучанството ќе спадне на пола милион.
Ова се знае, ама никому не му паѓа на памет да зборува за непопуларни теми.
Не дека владееле на злосторничко ниво или дека дошле со тероризам на власт, Не, него кога секој граѓанин погледа во огледало ќе ја види грдата слика дека тие самите овозможиле овие две банди во јавашлук да ја отераат оваа држава до распад.

Некој има нешто да каже или додаде?

Слушам!!Власта е огледало на оние кои ја избираат! Друго нема што да додадам на онаа што си го напишал, бидејки напишаното од тебе е 100% вистина!
06-09-2019, 12:27 PM
Reply