Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 3.44 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОЈ И ЗОШТО ГО УБИ КРАЛОТ АЛЕКСАНДАР
Author Message
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#41

Абре,Йордане се що правел Черноземски (даже не е Црноземски) го е правил за Иван Михайлов!Некой да обясни как стана македонец!Как стана македонец и Чернопеев?Срам да ви е!

Quote:Истражувачите посочија дека Тајната македонско-одринска револуционерна организација е формирана во Одрин, односно Ерење во Турција и била декларирана како македонска иако во истото време некои други ги нарекувале Македонците со други имиња - изјави битолскиот ректор Златко Жоглев.
Срам да ви е!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 28-06-2011, 12:05 AM by TATAP.)
28-06-2011, 12:02 AM
Website Reply
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,489
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#42

(28-06-2011, 12:02 AM)TATAP Wrote: Абре,Йордане се що правел Черноземски (даже не е Црноземски) го е правил за Иван Михайлов!Некой да обясни как стана македонец!Как стана македонец и Чернопеев?Срам да ви е!

Quote:Истражувачите посочија дека Тајната македонско-одринска револуционерна организација е формирана во Одрин, односно Ерење во Турција и била декларирана како македонска иако во истото време некои други ги нарекувале Македонците со други имиња - изјави битолскиот ректор Златко Жоглев.
Срам да ви е!
Кога се обидуваш да ми реплицираш. Реплицирај на тоа што јас сум напишал. Што напишале друго ако јас не сум ги цитирал, најди начин и реплицирај им ним.(27-06-2011, 11:50 PM)ЈорданПетровски Wrote: Се што правел Черноземски го правел за МАКЕДОНИЈА. Во Македонија и тогаш и денеска живета Македонци, колкав бил соодносот тогаш на оние кои се чувствувале со Бугарски, Антички и МАКЕДОНСКИ корени никој неможе да каже со точност.

Таа реалност и што побргу ја сватите ке биде поарно за вас.
28-06-2011, 12:30 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#43

Ти кога ще започнеш да четеш като хората?Реплицирал съм ти в първото изречение и после питам "некой"(който и да е),а не тебе!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
28-06-2011, 12:49 AM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#44

(28-06-2011, 12:49 AM)TATAP Wrote: Ти кога ще започнеш да четеш като хората?Реплицирал съм ти в първото изречение и после питам "некой"(който и да е),а не тебе!

Cernozemski si e bugarin ne e toj nikakov makedonec .
02-07-2011, 11:53 PM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#45

(02-07-2011, 11:53 PM)Guest Wrote: Cernozemski si e bugarin ne e toj nikakov makedonec .


Првин треба да си разјасниш што си ти. Бугарин сигурно не си. Па потоа да тврдиш што бил Черноземски.

03-07-2011, 07:03 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#46

(03-07-2011, 07:03 PM)poprushev Wrote:
(02-07-2011, 11:53 PM)Guest Wrote: Cernozemski si e bugarin ne e toj nikakov makedonec .


Првин треба да си разјасниш што си ти. Бугарин сигурно не си. Па потоа да тврдиш што бил Черноземски.

Mi srbi iz Kumanova ne pijemo vina nego krvi bugarima .Makedonija je Stara Srbija gledaj tamo u bugariju sve e CIGANSKO .
03-07-2011, 11:11 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#47

(03-07-2011, 11:11 PM)Guest Wrote: Mi srbi iz Kumanova ne pijemo vina nego krvi bugarima .Makedonija je Stara Srbija gledaj tamo u bugariju sve e CIGANSKO .
Пиеш ми ти на мене,ама не е кръвта,свиньо шумадийска!От това де го пиеш и деца мога да ти направя сръбски циганино!

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
03-07-2011, 11:21 PM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#48

(03-07-2011, 11:21 PM)TATAP Wrote: [quote='Guest' pid='40124' dateline='1309731111']
Mi srbi iz Kumanova ne pijemo vina nego krvi bugarima .Makedonija je Stara Srbija gledaj tamo u bugariju sve e CIGANSKO .
Пиеш ми ти на мене,ама не е кръвта,свиньо шумадийска!От това де го пиеш и деца мога да ти направя сръбски циганино!
Milos Milojevic

Българите не са славяни те са татари и Черни цигани.

Nasi dedovci bili su srpski cetnici nema nista bugarsko ovde sve je srpsko i vazduh je srpski sve za Srbiju .03-07-2011, 11:31 PM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#49

(03-07-2011, 11:31 PM)Guest Wrote: Nasi dedovci bili su srpski cetnici nema nista bugarsko ovde sve je srpsko i vazduh je srpski sve za Srbiju .Поздрав за тебе и твоите дедовци:
03-07-2011, 11:46 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#50

(03-07-2011, 11:46 PM)poprushev Wrote:
(03-07-2011, 11:31 PM)Guest Wrote: Nasi dedovci bili su srpski cetnici nema nista bugarsko ovde sve je srpsko i vazduh je srpski sve za Srbiju .Поздрав за тебе и твоите дедовци:

Pozdrav i od Drenovu glavu,pozdrav i za Ekaterinu Simidcijevu , pozdrav od Bregalnicu ligleeeeeeeeeeeeeee

Македонско-једренско-ополочење държи смело стотици умират в окопите под сръбските ножове

генерал Ковачев
04-07-2011, 12:00 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#51

Milos Milojevic

Българите не са славяни те са татари и Черни цигани.
04-07-2011, 12:01 AM
Reply
poprushev Offline
Super Moderator
******

Posts: 157
Joined: Dec 2009
Reputation: -3
#52

(04-07-2011, 12:01 AM)Guest Wrote: Milos Milojevic

Българите не са славяни те са татари и Черни цигани.Да се расправаш со Бугарите кои се и што се, ке одиш на некој Бугарски форум. Јас сум Македонец и овој форум е МАКЕДОНСКИ затоа дискутирај за МАКЕДОНСКО работи. Или сакаш да кажеш дека нема Македонци.???
04-07-2011, 01:38 AM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#53

Ekaterinu Simidcijevu??? S tova li se gordeete vie srbi? Edna hrabra jena koj bila bremenna,se protivopostavila na srskata propaganda v Mk i e ubiena od turski vojnici??? Kolko ste jalki !!!

[Image: 163661_1683717664408_1581624596_31521881_2644630_n.jpg]


http://bg.wikipedia.org/wiki/Екатерина_Симидчиева
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html04-07-2011, 06:33 AM
Website Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#54

Samo gi videte kak izglejdat tie koj ni vikat tatari. Tova sa srbski chetnici v Makedonia:

[Image: Micko_Krstev_Jovan_Dovezenski.jpg]


[Image: 0_4a600_2cf21331_XL]
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html(This post was last modified: 04-07-2011, 06:54 AM by Playboytaxi.)
04-07-2011, 06:51 AM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#55

(04-07-2011, 01:38 AM)poprushev Wrote:
(04-07-2011, 12:01 AM)Guest Wrote: Milos Milojevic

Българите не са славяни те са татари и Черни цигани.Да се расправаш со Бугарите кои се и што се, ке одиш на некој Бугарски форум. Јас сум Македонец и овој форум е МАКЕДОНСКИ затоа дискутирај за МАКЕДОНСКО работи. Или сакаш да кажеш дека нема Македонци.???

BJRM-ovac si ti Kumanovo je vec srpsko .
05-07-2011, 12:12 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#56

(15-06-2010, 10:35 AM)Пѫт Wrote: Требало да го убијат и Борис исто како што го убиле и Стамболиски

И защо да го убият Н. В. Борис III ? Какво е общото му със Стамболийски?

Вовата
05-07-2011, 06:51 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#57

(04-07-2011, 06:33 AM)Playboytaxi Wrote: Ekaterinu Simidcijevu??? S tova li se gordeete vie srbi? Edna hrabra jena koj bila bremenna,se protivopostavila na srskata propaganda v Mk i e ubiena od turski vojnici??? Kolko ste jalki !!!

[Image: 163661_1683717664408_1581624596_31521881_2644630_n.jpg]


http://bg.wikipedia.org/wiki/Екатерина_Симидчиева

Bugarine nemoj da lazes Ekaterinu ubili su Srbi i njenog oca kasnije i Emanuela Mackova jado jedna .
05-07-2011, 07:46 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#58

(05-07-2011, 07:46 PM)Guest Wrote:
(04-07-2011, 06:33 AM)Playboytaxi Wrote: Ekaterinu Simidcijevu??? S tova li se gordeete vie srbi? Edna hrabra jena koj bila bremenna,se protivopostavila na srskata propaganda v Mk i e ubiena od turski vojnici??? Kolko ste jalki !!!

[Image: 163661_1683717664408_1581624596_31521881_2644630_n.jpg]


http://bg.wikipedia.org/wiki/Екатерина_Симидчиева

Bugarine nemoj da lazes Ekaterinu ubili su Srbi i njenog oca kasnije i Emanuela Mackova jado jedna .


Razbiram,mnogo ste dobri protiv bezzashtitni hora i e golema gordost da ubivate jeni i nevourojeni hora...

My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html05-07-2011, 08:57 PM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#59

(27-06-2011, 11:50 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(27-06-2011, 11:21 PM)Гост Wrote:
Quote:да се опаше со ремен од рачни бомби кои ќе експлодираат во главната заседувачка сала на друштвото на народите.
Бактън от манипулации. Той не е искал да мре за таквиз кат тебе. Той е действал в защита на македонските българи и българската кауза в Македония. А на македонисти кат тебе щеше да резне празните тикви. Църни, до края на живота си ще си останеш разкрачен и раздвоен без да знаеш къв си що си. Жалка история сте всички македонисти.Се што правел Черноземски го правел за МАКЕДОНИЈА. Во Македонија и тогаш и денеска живета Македонци, колкав бил соодносот тогаш на оние кои се чувствувале со Бугарски, Антички и МАКЕДОНСКИ корени никој неможе да каже со точност.

Таа реалност и што побргу ја сватите ке биде поарно за вас.

Йордане, прекалено си залитнал в мое отсъствие. Македонците са били българи по онези времена и точка. А Владо Шофьора си е даже Българин от България и каквото е направил не го е направил за някаква си абстрактна Македония, в смисъла в който ти я разбираш, а заради поробените си братя БЪЛГАРИ от Македония... Кратко, ясно документирано...
05-07-2011, 09:04 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#60

(05-07-2011, 08:57 PM)Playboytaxi Wrote:
(05-07-2011, 07:46 PM)Guest Wrote:
(04-07-2011, 06:33 AM)Playboytaxi Wrote: Ekaterinu Simidcijevu??? S tova li se gordeete vie srbi? Edna hrabra jena koj bila bremenna,se protivopostavila na srskata propaganda v Mk i e ubiena od turski vojnici??? Kolko ste jalki !!!

[Image: 163661_1683717664408_1581624596_31521881_2644630_n.jpg]


http://bg.wikipedia.org/wiki/Екатерина_Симидчиева

Bugarine nemoj da lazes Ekaterinu ubili su Srbi i njenog oca kasnije i Emanuela Mackova jado jedna .


Razbiram,mnogo ste dobri protiv bezzashtitni hora i e golema gordost da ubivate jeni i nevourojeni hora...

Pozdrav za Generala Bojadzijeva sa KAJMAKCALANA .
05-07-2011, 09:15 PM
Reply