Добредојдовте
 • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
 • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
 • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
 • 0 Vote(s) - 0 Average
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
ЛИЦЕМЕРИЕ ИЛИ НАРАЧАНА УЛОГА НА МИЦКОСКИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Мицкоски: Граѓаните се гневни, секој ден ново дно


13.07.2019| ВМРО-ДПМНЕ | ПРЕС ЦЕНТАР
[Image: mickoski-6-680x345.jpg]


Ситуацијата од  ден на ден се менува, станува неиздржливо, луѓето стануваат се повеќе револтирани, луѓето ќе почнат да се самоорганизираат, ова што денеска се случува ги поминува сите граници на  нормално функционирање на една држава, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Алсат М Телевизија.
Мицкоски вели дека практично секој ден ги слуша апелите на граѓаните дека е потребна радикализација, дека се потребни избори, дека е потребно практично на начин на кој што СДСМ години наназад функционираше како опозиција и ВМРО-ДПМНЕ да функционира.
Сето тоа мене ми е јасно и го разбирам гневот на граѓаните ја разбирам потребата од политички промени во Македонија, но и тогаш и сега ќе го повторам мојот став, дека сега ние се наоѓаме пред исклучително важен период за државата, тоа е што морам да признаам сум се помалку оптимист, а тоа е добивање на датум за отпочнување на преговори во октомври месец, потенцира Мицкоски.
Тој истакна дека овој активизам кој што е на изјави, на прес конференции, колумни  на апели, не само од ВМРО-ДПМНЕ туку и интелектуалци, граѓани во државата треба да биде само дополнителен мотив Заев и неговите коалициони партнери да се повлечат да размислат и да се повлечат и да го слушнат гласот на народот и да се формира техничка влада 100 дена и да се оди на предвремени парламентарни избори.
Ситуацијата нема да остане уште долго вака, ќе се испушти уште една шанса за Република Македонија, испуштената шанса носи дополнително разочарување кај граѓаните во Република Македонија и дополнителното разочарување има пак други поинакви последици.  Затоа час поскоро додека се уште разговараме со изјави, соопштенија, со колумни, со интервјуа да размислат што прават и каде ја водат државата. Со сета човечка, политичка професорска, педагошка одговорност ви велам во погрешна насока ја водите државата, државата оди во бездна, не зборам само за Зоран Заев, зборам за сите кои што се дел од неговата коалиција, изјави Мицкоски.Мицкоски не пролеа волку сози за смена на името, како што лее сози за недобивање на датум за почеток на преговори на Северџанија!!


Quote:ќе се испушти уште една шанса за Република Македонија, испуштената шанса носи дополнително разочарување кај граѓаните во Република Македонија и дополнителното разочарување има пак други поинакви последици.“


Зар некој после оваа лицемерна изјава во која Мицкоски продава лажен патриотизам неупотребувајки го името Република СЕВЕРНА Македонија под кое државата треба да ги започне преговорите со ЕУ за кои преговори Мицкоски плаче !
Зар после ова изјава е за очекување дека Мицкоски е подготвен да се избори за поништување на Преспанскиот договор. За казнување на Таљат и оние кои неделовнички го избраа, односно овозможија Заев со Државен удар да дојде навласт. ...... да не набројувам повеке
13-07-2019, 05:36 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Мојот коментар го копирав :
[Image: 1.jpg]Како и што очекував демократот Мицкоски го избришал мојот коментар!
[Image: 4.jpg]
13-07-2019, 08:42 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Да видам дали ке опстои овој коментар:
[Image: 3.jpg]


Quote:
 • Jordan Petrovski Господоне Мицкоски со бришење на мислења нема да го смените мислењето на луѓето. Вистината до нив допира! Violeta Veljanovska Доцна е веќе За на улица помина времето вие ништо не направивте Vlatko Bujakliev Sedi doma, komentiraj na FB, i se ke se sredi..protesti nemora1 Like· Reply· 1hSlavestefanov Sterjovski НАРОДОТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ЗАРОБЕН ОД ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ!ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА??♥️ Богоја Мечкароски Не се трпи повеќе станува се Полошо Протестирам Ljubodrag Trajkovski Ti samo zborvaj i nisto ne prezemaj i ke dobies podrska od makedonceto koga ke si go vidis tilot treba akcija veke nema sto da se zboruva site si zaminuvaat ostanavme drzava bez narod3 Like· Reply· 2hBrane Damjanoski Hristijan Mickoski fati go barjakot izlezi napred ili baraj covek da go napravi toa ova se posledni momenti.Dosta e glumenje demokratija pred nedemokrati.1 Like· Reply· 2hNikola Kostadinovski I sega kaj na odmor3 Like· Reply· 2hIle Dimovski Повикај го народот на улица претседателе.од дома никој не добил на избори.ако чекаме редовни ќе ги купат со пари и со закани.само по теркот на Пржино предвремени избори со земање на полиција и социјала ќе му се земи власта3 Like· Reply· 2h
  • Stefan Dimitrov Полека народе, сакаат ново сценарио како 27 април за друг да биде крив
  Risto Krstanoski Ajde eden protert vaka lesno mu e na zajko komoten e Katerina Georgievska Е aјде де...уште кoлку ќе се чекa...мaлку ли беше сетo oвa дo сегa3 Like· Reply· 2hMicho Makedonski Ke im pomine pretsedatele i gnev i se ako ostane vaka ...ke go navikneme kamsikot1Like· Reply · 2hDragana Petrova Заедно ќе ги турнеме од власт.Овие од СДС ја уништија Македонија.4 Like · Reply· 2hVerica Milik Само напред во борбата Христијан.2 Like· Reply· 2hAndrej Ezov Pa normalno koga vie ne gi organizirate...Navistina, koja e smislata na vaseto postoenje kako partija?4 Like· Reply· 3hDaniel Pejcinovski Зато напуштање на парламентот народот на улица и предвремени избори7 Like Reply· 3h
         Maj Ja Maja Ke pocnat da se samoorganiziraat koga im fali organizacija
         2 Like Reply· 3h
13-07-2019, 09:04 PM
Reply