Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Французите на цивилните службеници им плаќале 25 години ништо да не работат
Author Message
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,449
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#1

French civil servants paid millions to do NOTHING for 25 years – report

Оваа приказна од Тулон на југ од Франција не е ништо ново за нашиот етно-шкипетарскиот-социјализам врз грбот на Македонецот.

После се, човек во Македонија може да се чувствува како да живее во Алисоната земја на чудата.
Изгледа дека нашата администрација има уште што да поднаучи од Европа.
‘What has been will be again, what has been done will be done again; there is nothing new under the sun‘ ( Eccl. 1:9).
(This post was last modified: 02-07-2019, 03:53 AM by montehristo.)
02-07-2019, 03:52 AM
Reply