Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вадење од “нафталин” на седумте секретари на СКОЈ
Author Message
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#1

Централен систем на Комисии

Колку се комунистичко/терористичките шуги погани и прорачунати се гледа по “еден” од многуте нивни “столбови” преку кои како пијавици го сисаат буџетот преку “таканаречени “ стручни комисии и тоа не една туку една илјада(а тие да ти биле пандан на министерствата, што значи припремаат подмладок).
Главна цел била на граѓаните да им се приближила визијата за некаква поинаква Македонија веројатно мислејќи да каже Северна Македонија, но бидејќи СДС е само еден кастрат тој нема способност за креација или прокреација, туку зборејќи со овчарски речник СДС е само еден преживар кој е способен една храна повторно и повторно да ја џвака.

А еве ги и шугите:


Претседатели на комисиите:
КОМИСИЈА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА
КОМИСИЈА ЗА ЕВРОПСКИ ПРАШАЊА
ЛИДИЈА ДИМОВА
КОМИСИЈА ЗА ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО И АДМИНИСТРАЦИЈА
ЦВЕТАНКА ИВАНОВА
КОМИСИЈА ЗА ОДБРАНА
МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ
КОМИСИЈА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ
ФРОСИНА РЕМЕНСКИ
КОМИСИЈА ЗА ПРАВДА
РЕНАТА ДЕСКОСКА
КОМИСИЈА ЗА ФИНАНСИИ
КИРЕ НАУМОВ
КОМИСИЈА ЗА ЕКОНОМИЈА
ДРАГАН ТЕВДОВСКИ
КОМИСИЈА ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛНА ПОЛИТИКА
МИЛА ЦАРОВСКА
КОМИСИЈА ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА
ДЕЈАН ПАВЛЕВСКИ
КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА
МИТКО АНДРЕЕВСКИ
КОМИСИЈА ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ
БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ
КОМИСИЈА ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО, ШУМАРСТВО И ВОДОСТОПАНСТВО
ТАТЈАНА ПРЕНТОВИЌ
КОМИСИЈА ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА И ПРОСТОРНО ПЛАНИРАЊЕ
ПЕЦЕ МИРЧЕВСКИ
КОМИСИЈА ЗА ЗДРАВСТВО
ГОЦЕ ЧАКАРОВСКИ
КОМИСИЈА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА
ПЕТАР АТАНАСОВ
КОМИСИЈА ЗА КУЛТУРА
РОБЕРТ АЛАЃОЗОВСКИ
(This post was last modified: 22-05-2019, 01:34 PM by montehristo.)
22-05-2019, 08:06 AM
Reply