Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЗАЕВ ГО ПРИЗНА ВЕЛЕПРЕДАВСТВОТО-НА ПОТЕГ Е ЈО
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,943
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Заев призна: Амнестијата беше за да се промени името[Image: zaev-grcija.jpg]


Според Заев, Законот за амнестија на обвинети за настаните од 27 април, бил донесен во моменти кога било потребно двотретинско мнозинство за уставните измени. 


[Image: -2-e1542354809679.jpg?resize=366%2C248&ssl=1]


Канческа  изјавуваше дека сама ја донела одлуката за уставните измени со цел придвижување на процесот кон ЕУ и НАТО. 

Quote:Законот за амнестија се случи во рамки на помирувањето, тоа е многу сериозен процес, кога на државата и требаше двотретинско мнозинствo. Јавно го кажувам тоа и не бегам од тоа. Верувам дека Парламентот нема потреба повеќе да посегнува по такви работи. Тој случај беше јасно издиференциран, каде се одделија сите кои учествуваа во организација на насилство, од оние кои беа заведени. Не верувам дека институциите, ниту Министерството за правда, ниту претседателот, ќе отворат таков случај на амнестија, изјави Заев. 


Со денешната изјава на Зоран Заев паднаа во вода убедувањата на 8-те пратеници од ВМРО-ДПМНЕ  дека гласале поради евроатлантската иднина на Македонија. Крсто Мукоски, Сашо Василевски и Љубен Арнаудов беа амнестирани за настаните од 27 април иако експертската јавност реагираше дека не може лицата кои го овозможиле извршувањњето на кривичните дела од 27 април да бидат амнестирани. Синот на пратеничката Владанка Авировиќ за измама при доделување на милионски суми тендери беше условно осуден за што јавноста коментираше дека тоа е дилот за нејзината поддршка за уставните измени за Северна Македонија.Убаво штои си призна, така да кога ке биде суден ке нема проблеми за да биде докажано неговото злодело.

Само ке треба да се врати во законот и смртната казна за да Заев, Димитров и дружината си ги добијат заслужените казни!
(This post was last modified: 18-03-2019, 02:58 PM by ЈорданПетровски.)
18-03-2019, 02:57 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,943
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

[Image: 8.jpg]
19-03-2019, 01:25 PM
Reply