Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЛАЖНИТЕ ПОКАЈАНИА НА ШАРЕНИТЕ „РЕВОЛУЦИОНЕРИ“
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,657
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

[Image: reev.jpg]Quote:Vlatko Ognjanovski
13 hrs
Во 2016 година излеговме да протестираме после амнестијата на Хорхе. Зборевме дека е фикус, дека нема свое јас, дека е марионета, дека го држат за јајца, итн. Пред недела дена имаше една амнестија, а се крчка уште една, уште погадна од претходната, преку шибицарска измена на кривичниот законик - со намалување на должината на затворските казни за одредени дела, да се дозволи застарување на дел од делата што ги гони СЈО. Истиот оној потез што летоска го предложи Мицковски. И сеа што е разликата од амнестијата на Хорхе и предлозите на Жмицко??? Која е разликата помеѓу нив и Заев? Има ли разлика воопшто? Сега Заев не е фикус, не го држат за јајца, има свое јас? Си ги погази сите ветувања што ги даде! Ама сеа никој не спомиња протести! Дочекавме Жмицко да зборува за владеење на правото. Која иронија!
Искочи дека Заев тогаш беше против амнестиите, за сега да ги добијат од него. Не од друг, од него. За да мораат да се пазарат со него, а не со друг. Причината за тогашните амнестии веројатно била друга, ама резултатот е ист - група криминалци што ни ја заробија и покрадоа државата, што нанесоа неповратна штета на генерации Македонци, нема да си лежат. Со тоа сите слогани на Шарената револуција - Нема правда нема мир, Ќе си лежите, Вратете ги парите (да не зборам за Шутка не ти бега Никола) се помножија со нула. Арам!
Јас лично ептен многу сакам во ЕУ и НАТО. Ама по оваа цена не. Да ми извини Заев, ама правдата и владеењето на правото се поважни од членството во ЕУ и НАТО. Тие се предуслов. Џабе НАТО, џабе ЕУ ако во тоа име ги погазиме сите вредности на истите тие институции! Џабе!
And that’s all I have to say about that (Forrest Gump).


Лажно е оваа покјание!! „Покајанието“ служи како обид да покаже дека тој бил борец за демократија , прадва, против криминалот, корупцијата ама утре да падне од власт СДСМ, тој пак ке е подготвен да застане во првите редови и да протестира за да го врати СДСМ на власт.
(This post was last modified: 27-12-2018, 03:03 PM by ЈорданПетровски.)
27-12-2018, 03:03 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,657
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:
Симона Спировска

16 hrs ·

Во ова предновогодишно и амнестирање(пропратено со лоботомија како еден од условите) ми стигна прекршочната за 27.06.2016, кога ме приведоа. Не сум ја однела да ја обжалам и нема. Решив да си ги плаќам веднаш по примањето. И тие обжалените кога ќе ми стигнат ќе си ги платам. И би одлежала ако не можам да ги доплатам само за да продолжам да си ги негувам идеалите и да не делам ист печат ни со амнестираните, нит пак со амнестирачите.
Грозен ви е злочинот, гадове!!!
Смрдите на шиткачи! Шиткачи на вредности!
Не сте само амнестирачи ами и соучесници.
Јас уште верувам дека еден ден ќе има овде држава, а тогаш ќе одговарате!
27-12-2018, 03:06 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,657
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Quote:Милчин: Дното е допрено


27.12.2018
Професорот и поранешниот прв човек на Фондацијата Отворено Општество, Владимир Милчин, со доза разочараност од актуелната Владата ги коментира одлуките кои се наредија, како амнестијата на обвинети за 27 април, измените во Кривичниот законик, како и можното пуштање од притвор на Мијалков и Камчев.

-Дното е допрено. А под него има уште едно. И уште едно. Под дното има бездна – пишува Милчин на својот фејсбук профил.


За Милчин и дел од јавноста е неприфатливо да продолжи неказнивоста и да нема одговорност за оние што го злоупотребуваат системот во претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ. Активисти и членови на Шарената револуција, со помош на која СДСМ дојде на власт, остро ги критикуваат последните случувања кои упатуваат на политички пазар меѓу владејачката партија и обвинетите поранешни функционери.Додека креатори на јавното мнение особено јавното мнение врзано за демократија, почитување на човековите права, почитување на Уставот законите се Милчин, Најчевска, Колозова, Пировска, Калаџиев и ред други Македонија ке нема сопирање во пропаѓањето, за Македонија ке нема дно!!
27-12-2018, 09:02 PM
Reply