Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БОЈКОТИРАМ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,574
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Започна трговска војна против поддржувачите на Северна Македонија


November 28, 2018
[Image: Screenshot_20181128-115734_Twitter.jpg?resize=696%2C457]


Движењето #бојкотирам на социјалните мрежи повика на бојкот и започна трговска војна против сите сопственици на трговски марки кои што на било кој начин се инволвирани со поддршка на процесот на менување на уставот и името.
Прв на списокот на #бојкотирам се најде доскорешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев односно негова фирма со сите свои производи кои од вчера се најдоа на листата #БојкотирамПроизводи која циркулира на Твитер и Фејсбук.
На листата за бојкот на кој повикува #Бојкотирам е и фирма за производство на ајвар и зимница која е во сопственост на член на пошироката фамилија Заеви.
Денеска на листата за бојкот се најде и фирма за дистрибуција на широка лепеза производи која е донатор на ДУИ што според #бојкотирам значи дека ја поддржува промената на името и уставот и затоа треба да биде казнета од граѓаните .
28-11-2018, 01:35 PM
Reply