Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДВАИЦА БЕГАЛЦИ И ДРУГО
Author Message
ЈорданПетровски Offline
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,489
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:ДВАИЦА БЕГАЛЦИ

Денеска, судот во Атина се произнесе, не ги испорачува во Република Македонија , двајцата бегалци од УБК, од 5 тата управа, онаа што и денес слуша се живо, во УБК и надвор од УБК. Лондонскиот софтвер е во 4 примероци, донесен во Македонија, а Ката брка и гледа 2 комада #ФинФишери во УБК.
Паралелно со одлуката на Судот во Атина, од Софија, пак се лупна името во Влашка варијанта, некаква Илинденска Македонија, а копилињата Врховистички, внуци на истите душмани од пред 100 години, почнаа со ментални лигавења, дека било мудро, тралала, тралала. Чиста лага, измислица, двете вести, Атинската со бегалците и Софиската со името е класична подготовка и загревање за дестабилизација, но за да ја видиш треба малку повеќе знаење и искуство.
Имено, Република Македонија на највисоката функција во извршната власт има класична инсталација на ЦИА, со име #Зајеб, која мисли, ама само мисли дека има излезна варијанта од се до сега што направи.
Во Атина пак, постојат два заложници, со материјали секако, материјали и информации, со кои пола држава во моментов е под уцена, да уцена од ЦИА и Грција, што е сосема доволна причина Врховниот суд во Грција, да ја донесе одлуката како што ја донесе.
Ваквата квислиншка влада, ќе си крка квислиншки последици, без разлика што голем е бројот на македонците кои станаа преку ноќ скептици, а во суштина се лоши циници.
Квислинзиве на власт после 100 години ќе запознаат нов гланц ТЕРОРИЗАМ, не како 27, хаотичен, наместен, фингиран, не не, чист, прецизен, на име и презиме, конкретен. Не е ова закана, ова е логична последица, математика од комплетно киднапирана држава до ЦИА и #ДипСтејт, комплетно нападната држава од своите соседи, во буквална смисла, не со тенкови, со многу пострашно орудие, со #ПРЕДАВСТВО.
Зошто ТЕРОРИЗАМ, зошто волку молчелив народ, би реагирал со екстремни методи, зошто еден дел од мирниот исплашен нарот би се радикализирал. Причината е едноставна, затоа што е издаден, продаден, понижен, од своите, од врховистички копилиња, одлично распоредени, во СДС и ДПМНЕ, внуци на старите предавници. Кога заради Атинската пресуда , ДПМНЕ ќе работи како што ќе му се каже, од Калето како ќе се каже, кога Атина ќе трепне, ДПМНЕ ќе скокне.
Нормално е да се појави ТЕРОРИЗМОТ кога на чело на СДС со превара се подметна Бугарин за Лидер, се подметна, полуписмен чоек, во функција на ЦИА и Бугарија, се појави будала, што приоритет му е канализацијата во Арачиново, Декларација за геноцид врз Албанците. Ваква колосална будала, која задоволува секаква налудничава идеја, секаква комшиска нереална фрустрација од историјата, #Зајеб ја оживеа, ја направи реална политика.
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА е нападната со најсовремената технологија на Атлантистите, на Лондра, со комплетно платена и организирана 5 колона, интелектуалци, кои Македонија им е само место каде единствено вредат нешто, каде крадат а ништо не одработуваат, каде единствено можат да се продаваат за некој и нешто, тие гнасите си го бранат својот социјален статус и одработуваат.
1. Паралелно, постои огромна група на Македонци, кои заради алчност и тендерашење, со прислушкуваните разговори се комплетно уценети и под контрола на #ДипСтејт, немаат муда, немаат сила да се откажат од кешот, чутат како пи.ки под кошула.
2. Втората група е старата структура, која не е за подценување. Имено треба да знаете дека во МВР постои список на 186.000 граѓани кои примаат финансиски надомест, за соработка, размена на информации. Дополнително со призлушкуваните разговори, на оваа армија кодоши е придодадена сериозна бројка на бизнисмени, доктори и разноразни интелектуалци, во функција на старата УДБА, денес МВР, кои секојдневно добиваат на писмено што да се збори што да се прави.
3. Хомо Група е моментално номенклатура на #ДипСтејт, на чело со #Зајеб, која во текот на Јули 2016 година, список од 2500 луѓе беше предаден на #БејлиПушиКур, за да го одобри или прераспредели, дополни. Тоа е списокот на предавници од највисок ранг, внимателно изпрофилирани, исконтролирани, кои технички ја тераат оваа велепредавничка политика, оваа #АнтиМакедонштина. Ако тргнете од нивниот лидер, #Зајеб е лидер само на 3500 кретени, одлично распоредени во извршната власт, лидер кој е роден #СУБОТАР (протестант), кој подоцна конвертира во православец, Цариградски, православец на Наум Распутински посебен проект. Инаку на #Зајеби, духовен татко им е истиот кој беше духовен татко и на Борис Трајковски , со име Мартин Хластан, протестантски духовник од Цеље, Словенија.
Ова момченце, како што самиот кажува црпнат од нивата, лаже не се црпнати, туку од полковникот Туманов, денес пензионер во Дојран, заменикот на Васиљевиќ, легендарниот шеф на КОС од времето на Милошевиќ, го избра Душко Заев, го црпна не господ туку КОС и го направи прво трговски патник, продаваше српски хемикалии на земјоделците по Струмица, за подоцна да стане и на Параќин. Вакви деца и синчиња дали на Васиљевиќ или на Грачанин се до денес константа во Македонија, така да, регуларна политичка борба, мора да постои, но условите денешни, каде МНОЗИНСТВОТО е институционално заробено од СОЈУЗ на МАЛЦИНСТВА, во организација на ЦИА и #ДипСтејт, кое јас го нарекувам #ДипШит, неминовно ќе произведе ТЕРОРИЗАМ, чист, над партиски, ТЕРОРИЗАМ МАКЕДОНСКИ.
ТЕРОРИЗМОТ е последица на курвањската измама со име #либералнаДемократија, која е корумпирана, не ефикасна, лажна, а мора да е лажна , за да ги испорача глобалистичките потреби. Експериментот, со Македонскиот народ, мојот народ, да се избрише, да се самоукине, да непостои сето она што низ очи во душа ни влегло, што на часови како мали деца упивавме, учевме, за 5-ки се боревме, сето тоа, во овој експеримент, #Зајеб менталната креатура на #ДипСтејт ми го одзима, ми го брише.
Со овие три групи, погоре објаснети, не ништат, камаради, браќа и сестри, ги знаеме, ги лоциравме, малку треба, не многу, малку трунка помош, не туѓа, не во долари и рубљи, не дај боже во евра, мала организација, со малку денари, но со МАКЕДОНИЗАМ наоружана може чуда да направи.
Кое е чудото, кој е спасот, како до слободата, секој втор Македонец, барем еднаш дневно се прашува, како, како.
#Просто: ПРЕСТАНЕТЕ ДА ИМ СЕ ПЛАШИТЕ, максимумот го достигнаа, ПРЕСТАНЕТЕ на СДС и ДПМНЕ да верувате, ПРЕСТАНЕТЕ ДА НАВИВАТЕ и од ПАРТИЈА РАБОТА да ЧЕКАТЕ, се останато, новата елита, илегалната елита ќе го направи, ќе Ве поведе.

Љупчо Палевски фб статус
18-05-2018, 10:58 PM
Reply