Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАКЕДОНИЈА -БОРБЕ У МАКЕДОНИЈИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

[Image: shatorov.-proglas-_A.png][Image: shatorov.-proglas-_B.png]
26-11-2017, 12:24 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

[Image: shatorov.-proglas.png][Image: shatorov.-proglas-1.png]
26-11-2017, 12:25 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

[Image: shatorov.-proglas-2.png][Image: shatorov.-proglas-3.png]
26-11-2017, 12:29 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Од прогласот на Шарло Шаторов две работи се интересни!
Првата е тоа што немало комунистичка партија туку имало РАБОТНИЧКА ПАРТИЈА


[Image: shatorov-rabotnicka_partija.png]


Втората е коментарот на од авторите на зборникот за протерувањето на колонистите:


[Image: shatorov-kolonisti.png]
26-11-2017, 12:35 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

[Image: predgovor.png][Image: predgovor.-1.png]
27-11-2017, 11:13 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

[Image: predgovor.-2.png][Image: predgovor.-3.png]
27-11-2017, 11:17 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

[Image: predgovor.-4.png][Image: predgovor.-5.png]
27-11-2017, 11:22 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8

[Image: predgovor.-6.png][Image: predgovor.-7.png]
27-11-2017, 11:27 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

[Image: predgovor.-8.png][Image: predgovor.-9.png]
27-11-2017, 11:32 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10

[Image: predgovor.-10.png][Image: predgovor.-11.png]
27-11-2017, 11:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11

[Image: predgovor.-12.png][Image: predgovor.-13.png]
27-11-2017, 11:44 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#12

[Image: predgovor.-14.png][Image: predgovor.-15.png]
27-11-2017, 11:48 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#13

[Image: kpj-udba-0.png][Image: kpj-udba-1.png]

[Image: kpj-udba-2.png]
27-11-2017, 11:51 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#14

[Image: Mak_boba.png][Image: Mak_boba-1.png]
[/url]


[Image: Mak_boba-2.png]
[url=https://postimages.org/]
(This post was last modified: 03-12-2017, 03:39 PM by ЈорданПетровски.)
03-12-2017, 03:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#15

[Image: Mak_boba.png][Image: Mak_boba-1.png]

[Image: Mak_boba-2.png]
03-12-2017, 03:42 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,919
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#16

[Image: Mak_borba-.png]

[Image: Mak_borba-1.png]
[Image: Mak_borba-2.png]
03-12-2017, 03:52 PM
Reply