Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СИРМАШНИТЕ ЈАДАТ ЛЕБ КОЈ ГО ПРАВАТ БОГАТИТЕ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,087
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

[Image: 19983335_2002168256736060_32476873152812...e=59CA1B4E]

Quote:"U Hrvatskoj se godišnje uveze kruha i pekarskih proizvoda u vrijednosti 450 milijuna kuna. Nažalost, velika većina kruha i peciva koje kupujete u trgovačkim lancima su proizvodi iz Austrije, Njemačke, ....


Оваа мора да е некоја голема игра на глобалистите, корпорациите, банките  Icon_razz .  Фурнаџијата од Австрија, Германија кој има 4 до 5 пати поголема плата од неговиот колега во Хрватска му продава леб на сиромашниот Хрват и тоа за цена која може да ја плати Хрватот!! Се надевам дека некој од антиглобалистите ке каже каде е измамата. Како мамат Австриските , Германските фурнаџии ...
15-07-2017, 10:28 PM
Reply