Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БУЈАР ОСМАНИ БИЛ ОБВИНЕТ ОД СЈО-ЗАЕВ ТОА ГО ИГНОРИРАЛ ПРИ СОСТАВУВАЊЕ НА ВЛАДА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Нова корупциска бомба во Владата СДС-ДУИ. Заев лажеше дека членовите на Владата не се под истрага. Бујар Османи и целото негово семејство се под истрага на СЈО. СДС го обвинуваше Османи за криминални тендери во здравството од 28 милиони евра и сга, очигледно, под истрага е имотот со кој се стекнало семејството Османи.

Ова е начинот на кој функционира коалицијата СДС-ДУИ. Со уцени за криични гонење преку Катица и нејзините обвинителки. Според критериумите кои тие самите ги поставија, Бујар треба да поднесе оставка додека не се истражи потеклото на неговиот имот.[Image: 19396850_10155375024294192_9164679123378...e=59DB2477]
(This post was last modified: 24-06-2017, 12:36 PM by ЈорданПетровски.)
24-06-2017, 12:34 PM
Reply