Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Сорос, отпуштен си!
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

По дебаклот на американската Демократска Партија на изборите, кандидатите за нови лидери на таа партија сериозно ја разгледуваат можноста да го откачат Сорос како главен спонзор на нивната партија.
Кога Сорос дава пари, Сорос контролира на кои прашања ќе се обрнува внимание. Ваквото правило дебело ги оштети Демократите, Хилари на пр. прилично фино ги изигнорира сопствените гласачи во корист на диктатите од Соросовата династија (и син му на Џорџ, Александер Сорос е вмешан во мрежата разни донаторски комитети преку кои се слеваат Соросовите долари во касата на Демократската Партија).
Струјата на Сандерс засега диктира кој е фаворит за нов водач на партијата а ставот на Сандерс е јасен што се однесува до влијанието на парајлиите во политиката: за нив нема место во политичките партии. Да донираат можат (со одредени граници) ама без да очекуваат било што за возврат...
http://observer.com/2016/11/dems-and-new...rge-soros/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
16-11-2016, 07:50 PM
Reply