Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Трамп + Путин = коњец филма за Исламската Држава
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Новоизбраниот претседател Трамп по телефон разговарал со Путин за релаксирање на американско- руските односи. Паднал муабет за иднината на Исламската Држава- заеднички проект на саудиската монархија и ЦИА- и двајцата се сложиле дека тоа монструмче треба да се уништи.
Е нема веќе пуштање американска воена помош “по грешка“ кон Исламската Држава. Ниту мижење кога ИД шверца сурова нафта. Бомби наменети да паднат врз исламистите “случајно“ да паѓаат врз оние коишто се борат против ИД.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
15-11-2016, 07:21 PM
Reply