Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ФБИ ЈА ИСПИТУВА АВТЕТИЧНОСТА НА БОМБИТЕ ВО СКОПЈЕ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:ТВ 21: ФБИ е во Скопје и ја испитува автентичноста на „бомбите“


20/10/2016

[Image: prislusuvanje.jpg]

Екипа на САД во Скопје работи на утврдување на автентичноста на прислушуваните материјали, дознава неофицијално ТВ 21.
Според изворите на телевизијата, специјализирана екипа добила мандат од надлежните кои ги повикале за да го дадат нивното стручно мислење.
Амбасадата на САД за ТВ 21 не ниту потврдуваат, ниту демантираат. Велат ФБИ соработува со надлежните органи во Македонија вклучувајќи го Специјалното јавно обвинителство.
20-10-2016, 08:48 PM
Reply