Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кнез Бејли: војна во Македонија мора да има!
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Под надзор на Бејли, Заев седнал и напишал писмо до сите други амбасадори под капата/чадорот на американското воено лоби дека изборниот процес наводно бил доведен во опасност.
Во меѓувреме, шарените окупатори ќе се збираат повторно пред канцеларијата на специјалката Јанева за да продолжат со уличниот театар што го прекинаа поради летни одмори. Ги потрошија дневниците од Сорос па ај сега да запечалат уште по некоја.
Во ноември претстои оценување на уставноста на законот за Специјалното Обвинителство, гарантирано нема да помине без насилство од шарените окупатори и силување на процесот од страна на американскиот “фактор“. У датом тренутку ќе прискокнат и снајперисти од Косово да запукаат врз шарените, за да се докомплетира киевското сценарио.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
(This post was last modified: 24-09-2016, 01:41 AM by МрачниотКоњаник.)
24-09-2016, 01:40 AM
Reply